Postpaid vs. Prepaid

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori

Koristim:

Prepaid
32
16%
Prepaid ali razmišljam o postpaidu
18
9%
Postpaid
147
75%
 
Ukupno glasova: 197

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

MikiBre, pa primer ti je los. Ako vec gledas da se dobije najvise za najmanje novca, onda je to ono sto sam naveo. A kako gargamel4 lepo rece, nije razvijena svest ljudi o tome. Evo, moji su jos uvek na prepaidu, mesecno potrose zajedno oko 3-5k na dopune, ali kaze keva ona se ne razmislja, nazove brata u Nemacku sa mobilnog, nema da joj stize racun, plati kad ima i koliko ima. Moji i ne trose preterano mobilne, cale ja ne znam da li je poslao 10 poruka u svom zivotu. Do 2008. i ja sam bio na prepaidu. Tek sam krajem 2007. poceo da razmisljam o prelasku, jer pre toga su se meni pojedine promocije isplatile visestruko. Setim se samo one promocije da ako uplatim 1000 din 10 meseci dobijam 100 din i 50 SMS-ova, pa onda iste godine dupliranje dopune, i jos nesto je bilo, ali ne mogu da se setim sta. Epilog - ja sam za godinu dana trajanja te promocije "zaradio" 3400 poruka, i imao stalno oko 2000 din kredita. Medjutim krajem 2007. to se istopilo, i ja nisam imao druge nego da predjem na postpaid, sa kojim sam bio poprilicno zadovoljan, sve do sada.
Niko nije osporio nista sto si ti rekao, samo moras da budes svestan da ogroman broj ljudi jednostavno NEMA para, i da im je i tih 200-300 din mesecno luxuz. A za one koji kako ti kazes vaki dan uplacuju malo kredita - njihov problem. Pokusas lepo da objasnis - a ako vidis da su tvrdi u svojim stavovima uradis ono sto i trebas - kao pametniji popustis i pustis budale da veruju da su u pravu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

MikiBre
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2011. 03:00

Post od MikiBre »

miodrage, Ja sam uvek gledao da dobijem najvise onog sto mi ODGOVARA za najmanje novca :) VIP-ova ideja sa smartovima je jako genijalna ali nazalost i otprilike 2x skuplja nego sto bi po mom misljenju trebala da bude :cry: Promocije su OK ali su isto tako i jako iritantne. Fazon, riba uplati valjda 200 din na 064 i dobije 20 000 poruka koje traju 7 dana. E bas im hvala, jeste da mogu da otkucam 1000 poruka za 7 dana ali 20 000 bas i ne mogu. Takodje mislim da poslednje poskupljenje na prepaidu nije uslovljeno nekom narucitom potrebom za istim vec da bi dobar deo ljudi odlucio da predje na postpaid. Super je bilo dok sam bio klinac sms za dinar, pa sam prezalio i sms za dinar + pdv, pa sms za dinar + pdv + pumt, onda presao na postpaid i sada kad vidim da je sms 2,20 din nije mi zao uopste sto sam na postpaidu :) Naravno, sad sa 20 godina imam mnogo vecu potrebu da pricam nego sa 16 i plus sto su mobilne telekomunikacije, i razvoj mobilne tehnologije dosta uznapredovali tako da je koriscenje interneta na mobilnom telefonu danas veliko uzivanje :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

MikiBre, slazem se sa tobom oko dobijanja onoga sto ti treba za najmanje novca - ja sam samo naveo da Telenor nije najvise za najmanje, nego je to mt:s. Slazemo se i da je Vipov koncept genijalan i preskup. Da je 1000 smartova 1000 din, imali bi vise korisnika.
Promocije uopste nisu losa stvar ako neko zna tacno sta mu treba, i ako to iskoristi do maximuma. Svojevremeno je Lobachewsky ovde pokazao da za par stotina dinara mesecno ima ceo mesec price, poruke i podosta neta, sve zbog promocija na Telenoru - sve pod uslovom da ti je vecina kontakata na tvojoj mrezi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

mp3mp3 napisao:po statistici radjenoj od VIP-a, u Srbiji ima 66% prepaid i ostalo postpaid korisnika.
da je postojana neka sigurnost, da se covek vrati na prepaid posle jedno godinu dana siguran sam da bi operateri imali 66% postpaid korisnika. ovako se ljudi cimaju, ne znaju sta ih ocekuje, ako su nezadovoljni ne mogu da vrate br. i dalje nisu poznati detalji kako smo to vlasnici broja, ali ako je moguce da se kod novog operatera pri prelasku bira post ili predaid bice vise postpaid korisnika.

MikiBre
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2011. 03:00

Post od MikiBre »

Da ali u tu statistiku spadaju svi KUPLJENI PREPAID brojevi, tj kartice. Ljudi kupe karticu potrose kr i bace je. Koliko samo kartica kupuju "Zvezde Granda" i dale po skolama da bi ovi glasali za njih? Kad bi radili statistiku koliko trenutno ima dostupnih POSTPAID i PREPAID brojeva sigurno bi statistika isla u korist postpaid.

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

u svakom slucaju ima vise prepaid korisnika. obicno vip i telenor izbace realne brojke dok mt:s ima 100 miliona korisnika :)

mijko
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2011. 12:00

Post od mijko »

Prenesi i surfuj 500 (Telenor) 990 dinara mesecno
150 minuta ka svim mrezama, kad se to potrosi jos 500 u Telenor mrezi (ovih 500 se ne prenosi a sleduje svakog meseca ako se potrosi svih 150 minuta prema svim mrezama)
500 sms poruka
500 MB interneta u najvecoj brzni (u mom slucaju HSDPA, 3-4 mb/sec.), a posle toga se brzina smanjuje na edge ali bez doplate se koristi do kraja meseca.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Koristim prenesi i surfuj 1000 na telenoru. Tacno je da se na mts za isti novac dobija vise, ali zato na telenoru sve radi perfektno. Ovaj 1gb mi radi u hspda full, bukvalno sve leti. Kada na sajtu kliknem na male oglase on ucita bez mucenja i usporavanja, dok kod ortaka ni online radio ne radi kako treba na mts.
Kako radi net na vip-u?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Net na Vipu fercera solidno. Naravno, ja sam razmazen sa mojih 6Mbps kuci, pa mi je sve ispod toga sporo, ali ne zalim se, nije Vip los. Za mt:s mogu samo d akazem, da je sporiji... :(
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Post od Baraba »

Nisam probao net na vip-u da mogu da uporedim, ali ako ti kazes da je solidan jbg
Mozes li da napravis test brzine?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Negde sam i stavio, na iPhonetu mom, 2-3 puta radio speedtest, i bilo je 2-3 Mbps. Jednom znam da je bilo 1.16 Mbps, ali posle 10 min kad sam uradio ponovo pokazivalo je 3.26
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Da, odlican je vipov internet, naravno, gde je pokrivenost 3g signalom dobra. Ja prilicno koristim usb tethering posto trenutno nemam drugi net.

Nneemmaanjnjaa
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 01. Dec 2011. 03:20
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia N95
Lokacija: Novi Sad

Post od Nneemmaanjnjaa »

Pripejd. Na postpejd bi presao, samo ako bi bio prinudjen da zovem stalno. A da prelazim zbog interneta, to nikad. Samo preko wi fi ponekad kad sam kuci ili gde ima, pa se "nakacim" na net. Lepsi je osecaj preko LCD televizora, misonje i tastature. :) Ne treba mi net dok sam u gradu i slicno, jer upravo sam i pobegao od toga iz kuce. Ako sam kuci, odgovoricu preko MONDO SMS besplatnih poruka, jer bitniji i vazniji ljudi su mi uglavnom na 064. Prelezao sam "deciju bolest", tipa cimanje i slanja SMS-a ko lud. :)

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Postpaid vs. Prepaid

Post od 9R94 »

Ko ima najbolje i najpovoljnije pripejd promocije, Telenor, MTS, ili Vip? Polako sa postpejda prelazim na pripejd pa me interesuje..

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Postpaid vs. Prepaid

Post od Lobachewsky »

9R94, pa onaj kod koga je najvise ljudi sa kojima razgovaras :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Postpaid vs. Prepaid

Post od Drakenzen »

Izvuce covek temu iz naftalina... [emoji38]
Iskreno kad mi neko kaze da je na pripaid-u ja ga najblaze receno pogledam kao da nije normalan... [emoji38]

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Postpaid vs. Prepaid

Post od 9R94 »

Lobachewsky, znači vip, na čijem sam postpejdu :D
Drakenzen, zašto? Ima finih promocija na 30 dana kod vipa, a košta manje i daje više od postpejda koji sada koristim

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: Postpaid vs. Prepaid

Post od Drakenzen »

Reci cu ti zasto, odgovor je i vise nego jednostavan.
Svako ko ima stabilan izvor prihoda ne zeli da gubi svoje vreme na jurenje promocija i ostalih gluposti, a da ne pominjem to koliko bi se cesto menjao broj.....

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Postpaid vs. Prepaid

Post od sugarcoated_ass »

Hmmm... 300 minuta za sve mreže, neograničeno za Vip, 300 SMS i 3,6 GB (4,2 ako si mlađi od 30) za 1090 din sa telefonom ili 817 din bez telefona. Koja pripaid akcija to pruža? :D

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Postpaid vs. Prepaid

Post od 9R94 »

Zasto bih cesto menjao broj?
Sajko, ne treba mi net. Telefon vise volim da mi sluzi za tradicionalno pozive i eventualno sms. Ima za valjda 600din mesecno 150min van mreze, 1500min u mrezi, 5000sms za sve mreze i 300mb.

Odgovori