Nokia Messaging?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Surla
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pon, 24. Apr 2006. 20:04
Lokacija: Novi Sad

Nokia Messaging?

Post od Surla »

Da li Nokia Messaging (konkretno me interesuje push-email) funkcioniše na našim operaterima, i kojim?

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

ma jos bi i to ma daj koji ce nam to djavo kad je poruka za dz samo trazite neke jeftine stvari od cega ce zaposleni da zive misli i na njih malo

:D :D

Surla
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pon, 24. Apr 2006. 20:04
Lokacija: Novi Sad

Post od Surla »

Nije stvar u parama. Potreban mi je push email. Email da stigne na telefon kao poruka. ;)

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Surla, ako pare nisu problem onda iskoristi BlackBerry usluge kod VIP-a. Pogledaj: http://www.vipmobile.rs/privatni/postpa ... y.578.html

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Surla, push mail mozes da simuliras tako sto ces podesiti "normalan" e-mail klijent da prverava da li ima poste na recimo svakih 10-ak minuta. Mozes i da podesis da automatski skida poruke cim se pojave.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Surla
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pon, 24. Apr 2006. 20:04
Lokacija: Novi Sad

Post od Surla »

^ To pretpostavljam zavisi od mogućnosti email klijenta. Da li recimo Nokia + Symbian imaju takav klijent?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Surla, za sve smart OS-ove se mogu instalirati takvi klijenti, ako vec nisu stigli sa telefonom. To vazi i za Symbian (bez obzira da li je Nokia ili Samsung ili neki treci). Ne koristim Symbian tako da necu da tvrdim da sam 100% siguran da ugradjeni klijenti to mogu, ali sam siguran 99%. Uz Windows Mobile stize Pocket Outlook koji to moze, a i mnogi noviji Java "dumb" telefoni imaju tu mogucnost.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bgexplorer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 01. Feb 2010. 22:23

Post od bgexplorer »

Ako pare nisu problem kupi android telefon g mail stiže u real time 8)
Sve što sam koristio da sada je barem za klasu lošije od htc-a i androida.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Surla, da imaju takav model, program ti se zove recimo Seven mail. Ima i gomila drugog softvera ali iako odavno nisam koristio nista od Symbiana, ovaj mi je bio najbolji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

:
Email sa periodicnim skidanjem emaila imaju sve Nokia sa S40 os-om..

outsider_hr
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 159
Pridružio se: Čet, 14. Dec 2006. 15:37

Post od outsider_hr »

Mozes aktivirati push mail za gmail!
I to ne ovisi o operateru (osim sto ti trosi interent promet! :))
Ja imam stari SE W950 i njegov Symbian-UIQ to moze,tako da vjerujem da i svaka nova Nokia to moze, jedino da vidis da li Nokia Messaging podrzava push mail.

e7paso
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 26. Apr 2010. 23:02

Post od e7paso »

"Surla"
Meni PUSH EMAIL radi na sony ericsson C500 telefonu sa fabričkim email clientom. Provider je telenor a mail servis fastmail.fm. Naravno mobilni mora sve vreme da je na internetu ali može da se ograniči da ne skida attachmente već samo textualni deo email poruke. Na taj način ukupna mesečna potrošnja interneta za push email bude 4-5 MB. I naravno mail dobijaš kao i SMS, istog trenutka kad stigne na server prosleđuje se na mobilni. divota!

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

@Surla, korišćenje Nokia messaginga/push maila može da se omogući sa svakim od operatera. Dovoljno je samo da možeš da se nakačiš na internet. Ja ga koristim na Nokia E72, sa fabričkim e-mail klijentom i funkcioniše odlično. Koristim ga za Gmail nalog i mail mi na mobilni stiže istog momenta kada i stigne na Gmail incoming server.

Međutim ima nekoliko stvari na koje moraš biti spreman:

1) Da bi ti mail stizao u realnom vremenu moraš non-stop biti konektovan na internet. To znači da će baterija da ti traje kraće nego obično.

2) Kako moraš stalno biti Online, mobilni često komunicira sa mail serverom radi provere da li ima novih mailova, pa se povećava internet protok. Ja sam malo pratio i da bi mi primanje mailova radilo u realnom vremenu, da pročitam i pošaljem neki mail potrebno mi je barem 30 MB mesečno. Nekom bi trebalo manje, nekom više, ali ja mislim da bez 20MB mesečno teško može da se prođe. Npr, meni za tih 30MB mesečno bi mi trebalo 30x1024x0.04=1228.8 dinara mesečno. Zbog toga sam uzeo tarifni dodatak "Dodaj internet" sa 300MB mesečno za 700 dinara tako da mogu komotno da koristim mail, a imam dovoljno protoka i za ostale potrebe.

3) Nokia push mail možeš da koristiš samo za javne e-mail adrese (tipa Gmail, Hotmail, Yahoo i slično). Možeš da koristiš i za korporativni mail (na poslu), ali ja mislim da u tom slučaju na poslu mora da bude Misrosoft Exchange Server (ne može npr neki Linux mail server i slično).

BlackBerry se jeste proslavio sa push mailom i ovaj servis imaju najbolje urađen, ali sa Nokia messagingom se dobija isto (ili skoro isto, jer nisam nikada koristio BlackBerry) sa mnogo manje para.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Retko koristim mail ali mi nekad ipak zatreba.Dali se moze podesiti da kada se dobije mail poruka stigne na telefonu sms poruka da u postansko sanduce za meil ima nova poruka i da nataj nacin se bude obavesten o pristiglim novim melovima.Znaci da nemora stalno da se bude online ili stalno da se ne virsi provera poste.
Znaci da te sms obavesti da imas promene u mail sanduce.
Valjda ste me razumeli.Poz..

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

deksicom, moze ako koristis telenor mail. To je onaj sa tvojim borjem pa @telenormail.rs.
Za ostale (Yahoo, Gmail, Hotmail...) milsim da ne moze.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Mozda moze ali telenorovo sanduce nikad nemozes proveriti preko wifi nego se telefon sam automatski konektuje na gprs i trosi kilobajte.

e7paso
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pon, 26. Apr 2010. 23:02

Post od e7paso »

SMS obaveštenje možeš da koristiš sa telenor mail-om, ali tu postoje 2 krupna problema koji čine SMS obaveštenja gotovo beskorisnim:
1. kad ti stigne mail na tvoje.ime@telenormail.rs dobijas SMS ali u njemu samo piše da ti je stigao mail i ništa više, ni ko šalje ni šta je subject. Jedina pozitivna strana je to što je to SMS obaveštenje besplatno. Takođe, ako ti stignu 2,3 ili više maila, nećeš dobiti SMS obaveštenje za svaki već samo za prvi email. Da bi ti usluga ponovo bila aktivna, potrebno je da se prvo uloguješ na telenormail i pročitaš mailove. Dakle, nema mnogo koristi od pomenute usluge u slučaju da si želeo da uključiš mail forwarding u gmail-u da prosleđuje mailove na telenor a da ti telenor šalje info o pristiglim mailovima na SMS, jer sem informacije da je stigao neki email nee znas ni da li je u pitanju nešto bitno ili spam.

Mnogo korisnija usluga po tom pitanju je SMS servis kod EUnet-a, sezampro-a i neobee-a. Kad ti tamo stigne mail dobijaš SMS u kom dobijaš info o pošiljaocu i subjectu pristiglog mail-a. I naravno nije potrebno da se loguješ posle prvog mail-a, da bi ti stigao SMS za naredne mailove. Međutim, za razliku od telenora, kod ovih provajdera usluga nije besplatna, već se naplaćuje 2-3 dinara po SMS, tako da ako dobijaš puno emailova, bolje da aktiviraš neki tarifni dodatak za internet ili uzmeš prenesi plus i uključiš push email ili ako nemaš tu opciju onda automatsko proveravanje pošte na nekom malom intervalu, npr. 5 minuta.

Seaman
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 29. Maj 2011. 10:34

Post od Seaman »

Ja u Republici Srpskoj koristim MTEL Postpaid paket sa ukljucenih 500MB protoka mjesecno, Nokiu E71, i SEVEN aplikaciju za push e-mail. Imam 2 Gmail naloga, i oba primaju postu fantasticno, real time. Sto se tice attachmenta, on isto dodje sa porukom, ali kad kliknes na njega, onda te pita da li zelis da ga downloadujes, i to je to.

Odgovori