Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od hibiskus »

Pozdrav ljudi,

zeni uskoro istice 2 god ugovora sa telenorom pa me interesuje da li i oni imaju praksu davanja telefona za dinar uz obnovu ugovora? Jedan prijatelj mi je rekao da ne daju, sto mi je malo neverovatno bilo, pa reko da se raspitam iz prAve ruke

jelenac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2012. 11:37
:: Samsung galaxy S5

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od jelenac »

Naravno da nakon isteka ugovora možeš uzeti telefon, a cena zavisi od modela telefona i post paid tarife . Naravno, ima i telefona koji se daju za 1 din

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od Deksi »

Naravno da daju, zavisi koji paket koristi. Sto je paket veci mozes uzeti i bolji telefon za dinar. Ako ti se nesvidja ni jedan od ponudjenih onda im trazi 50% popusta na obnovu ugovora.

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od kuzobrat »

Naravno da se moze produziti ugovor,uzteti telefon.. Ali , u telenoru nista sa popustom se ne moze dobiti..dok, kod mts-a provereno znam, da se na osn.potrosnje korisnici razvrstavaju po segmentima, i na osnovu njih se kreira ponuda za produzetak ugovora..npr. licni primer, tel koji je kostao 6000 uz moju tarifu mi je nudjen za 1dinar, dok se kod telenora i za 50% popusta mora moliti i traziti.

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od loki13 »

kuzobrat, nema potrebe za moljenjem, dovoljno je da se podnese zahtev za prenos broja u mts i onda sami telenorci nude popuste.......
D500&E71

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od kuzobrat »

pa i to je na neki nacin prinudno..nije standardna opcija...

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od knjaz »

Najbolje da sačekaš početak decembra tada će početi novogodišnje akcije pa bi trebalo da imaš veći izbor nego trenutno.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od hibiskus »

da razjasnim, ja sam do sad u mtsu u 3 puta dobio telefon za dinar nakon isteka ugovora. Posalju mi kao poziv za specijalnu ponudu, i na osnovu potrosnje mi daju da biram izmedju 5-6 modela. Na onaj narodski ugovor (oko 1000 din mesecno) moze solidnih telefona da se dobije (dual core alcatel npr itd).
E sad, imam drugara koji je u telenoru imao prosek 3000 dinara, koji nakon isteka ugovora nije ostao u telenoru, i on mi rece da mu nisu ponudili nijedan telefon za 1 dinar.
Zato sam pitao ovde, ako je neko vec uzeo u telenoru uz obnovu za dinar, jer me u poslovnici mogu mastiti do sutra.

hemoles
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 17. Okt 2013. 12:38
:: Htc Desire Z

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od hemoles »

Svako razlicita iskustva ima... Mene su u poslednjih mesec dana 3 puta zvali i na kraju sam uspeo da dobijem sledece:

Sa paketa Biz PiS 2Gb (oko 3100 din) sam presao na manji paket, Biz PiS 1Gb (oko 1900 din), dobio dodatnih 250 min i 250 poruka. Na sve to uzeo sam i tel sa popustom od 5000 din.

Po meni, vrlo korektna ponuda sa njihove strane.

P.S.
U prvom telefonskom pozivu su mi ponudili samo popust od 5000 din na tel, ako ostanem na Biz PiS 2Gb i potpisem na 2 godine.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od hibiskus »

hemoles, mislim da i nije toliko korektna ponuda a objasnicu ti i zasto. Ti si njima vec ostavio 3100x24=74.400 (a mozda i vise u zavisnosti od potrosnje). Takodje si se obavezao da im u naredne dve godine ostavis 1900x24=45.600RSD sto je sve ukupno cca 120.000 RSD. Znaci oni su tebi dali popust od 5000 RSD, za neki telefon (koji si opet platio) po cenama koje su 1.5-2 puta vece nego realne prodajne cene.
Sve u svemu, trebali su ti dati za dz neki dobar telefon cisto da te zadrze i motivisu da ostanes korisnik.
edit: zaboravih reci da sam svracao do poslovnice u Uzicu, u kojoj mi je radnica zblanuto odgovorila: pa daaa naravnooo, moramo i mi nagraditi nase korisnike itd itd. i to kaze moze mesec dana unapred da se produzi.

hemoles
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 17. Okt 2013. 12:38
:: Htc Desire Z

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od hemoles »

Dobro, moze se i tako posmatrati. Moj post je prvenstveno bio napisan da bi se videlo da nije bas da nista ne daju u Telenoru.

Njihova prva ponuda je bila bezobrazno niska. Poslednji put kada su me zvali sam rekao da mi nov telefon ne igra puno i da bih radije hteo isti paket, ali sa 50% popusta. Receno mi je da to ne mogu da mi ponude, ali mogu manji paket i jos da mi dodaju minute. E onda sam ja malo bio kvaran i pitao jos i za telefon (makar suprugu da obradujem).

Gledajuci po tvojoj racunici ispada da ja njima ostavljam lepe pare. Mozda, mada po mom shvatanju posla, klijent koji mi za 365 dana ostavi 250e (tj. i manje, a videces dalje u tekstu zasto), nije klijent kome sam ja spreman da izadjem u susret i uradim mu gratis poslova u istoj toj vrednosti. Daleko od toga da mi nije vazan, ali mogu ga castiti sa nekim malim znakom paznje, rabatom na nekom poslu ili nesto slicno.

Tako se i ja stavljam u ulogu klijenta kod njih. I sta sam uradio? Rekao sam da cu ubuduce trositi jos manje, jos sam trazio i vise minuta i uzeo sam jos Xperiu M (vrednosti oko 200e) za doplatu od nepunih 2000 dinara (toliko sada izadje na Biz PiS 1Gb - 5000din popusta).

To je taj odnos o kome ti pricam. Ja cu za 2 godine ostaviti 45.600din sto je manje od 400e u ovom trenutku, a za 2 godine ce kurs sigurno biti visi. A od njih sam dobio "gratis" tel od 200e. I za prosli ugovor sam uzeo Htc Desire S za dinar i prodao ga za 300e.

Ako i ove cifre ubacis u racunicu, za 4 godine ugovora ja njima ostavljam 120.000 din (malo jace od 1000e), a "uzimam" im telefone u vrednosti od 500e.

Cisto napomene radi... Malopre je kurir iz D express-a stigao i doneo telefon i aneks ugovora da potpisem. "Greskom" su mi poslali ugovor u kome su navedeni stari paket, bez dodatnih minuta... Odbio sam paket i zvao da prijavim "gresku". Salju mi ponovo ispravljen ugovor.

Obratite paznju na sitna slova kad potpisujete...

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od hibiskus »

Nastavak: Ovi u telenoru stvarno ispadaju smesni, pre mesec dana odem i pitam u telenorovoj poslovnici oko telefona za dinar uz obnovu ugovora, i ona mi kaze "da, da imamo specijalne ponude, dobijaju se telefoni po jeftinijim cenama" itd. Da naglasim da je rekla "pa moramo i mi da nagradimo nase verne korisnike".
Malopre odem sa zenom da produzi ugovor i uzme neki telefon za dinar, kad naravno nema mogucnosti telefona po povlascenim cenama. Ja vise ne znam ko je ovde lud

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od Deksi »

Taj što ti je to prvi puta rekao kao koštunica nije obavešten i nema pojima.
Koliko znam telenor još nikad dosad nije davao uz obnovu ugovora neki pripejd paket za dinar.
Isto nikad ničime nisu nagradili vernog korisnika, ove godine nema ni ruukavicee.
Ostaje nam nada da ce biti nešto u zadnjoj nedelji decembra, ali čisto sumnjam.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od hibiskus »

Na kraju zvah korisnicki servis, i rekose mi da zaista nemaju telefone van trenutne cenovne ponude, jedino sto ima mogucnost da se iskoristi trenutna promocija prilikom sklapanja ugovora koja daje ili dodatnih 75 minuta ka svim mrezama ili 1gb na vecoj brzini (govorim o paketu prenesi i surfuj koji je okvirno 1000din mesecno).
Naravno logicno se nametnulo moje sledece pitanje "pa dobro, ovo je sve za nove pretplatnike, cime se motivisu stari pretplatnici na obnavljanje?", a odgovora neeema

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od Baraba »

Stavrno su bezobrazno skupi. Oni nisu normalni. Ovo je krađa.
TRI puta su skuplji od MTS:

600minuta na telenoru ka svim mrežama i internetom košta 3000 dinara!
Slika

Na MTS 600 minuta sa 50% pretplate izađe 1000 dinara.
Slika

Nudili su mi popust 20 ili 25% u telenoru i dodatne minute u mreži do kojih nikad i ne dođem, a i da dođem skoro nikog nemam na telenoru više. Ma ajde zdravo.

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od AquaZX »

Ne poredis kako treba i nisi realan jer u Telenoru dobijes telefon od 200eur za 2 godine a u MTSu popust 50%
Sve u svemu Telenor je skuplji 1.5x, a ne 3X, a ako se doda vaucer 10.000din tada je poprilicno egal situacija koja vazi samo za novogodisnje praznike.

Dakle, skuplji jesu ali ne toliko senzacionalno kako zelis da predstavis.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od m@c|-|oR »

AquaZX, ako u jednačinu ubaciš i cenu telefona (LG G2, na ovim paketima 18,000 skuplji u mt:s-u), a uzevši u obzir da će pretplata kod Telenora pod tim uslovima biti 25,440 skuplja, napraviš matematiku koja ti odgovara.

Ali, ako uzmeš u obzir slobodnu kupovinu aparata sa oglasa, uz 50% popusta kod mt:s-a, slika se drastično menja.
Telenor je tada 49,200 skuplji (taman za vrednost telefona)!
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od AquaZX »

"Taman za vrednost telefona" - pa tacno tako, ali telefon placas keshom zar ne, tako da nije to bas tako kako neki zlonamerno tvrde :)

Ne branim Telenor, skuplji je od drugih 1.5x ali nije bolji toliko. Nesto bolji jeste.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od m@c|-|oR »

AquaZX, plaćaš ga kešom u oba slučaja .
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Telenor, telefon uz obnovu ugovora da ili ne?

Post od Baraba »

Ko je pominjao uzimanje telefona? Telefon imam. Al Ajde. Koji telefon se dobija od 200e? I kako se dobija vaučer da može da se iskoristi? Osim što se preprodaje po oglasima.

Odgovori