Da li ste preneli broj?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge

Na koju mrezu ste preneli svoj broj?

Telenor --> mt:s
19
28%
Vip --> mt:s
7
10%
mt:s --> Telenor
3
4%
Vip --> Telenor
2
3%
mt:s --> Vip
5
7%
Telenor --> Vip
7
10%
Koristim mt:s (064/065/066) i ne planiram da ga menjam
12
18%
Koristim Telenor (062/063/069) i ne planiram da ga menjam
7
10%
Koristim Vip (060/061) i ne planiram da ga menjam
2
3%
Preneo bih broj ali sam vezan ugovorom/u planu je i sl.
4
6%
 
Ukupno glasova: 68

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

Proslo je vise od dve godine od kada je omoguceno da sami biramo na kojoj cemo mrezi koristiti nas broj. Kako ste to iskoristili?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Одг: Da li ste preneli broj?

Post od m@c|-|oR »

Uspešno preneta dva broja.
Jedan iz telenora u mt:s pre dva meseca.
Drugi iz Vip-a u mt:s pre godinu i po dana.
:-)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Nikola031 »

Jedan sam prošle godine preneo iz Vipa u mt:s, dok je drugi u mt:s-u odvajkada. :)
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Da li ste preneli broj?

Post od kenzoki »

predvidjam da ce biti najjaca telenor u mts opcija u anketi. sirotinjo i bogu si teska :P

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Da li ste preneli broj?

Post od miodrage »

11 godina sam bio verni korisnik mt:s-a. Onda je konacno dosao MNP, i Vip sa Smart paketima. Smart paketi su nesto najbolje na svetu, i meni su legli ko budali samar :D Kad sam podneo zahtev, iz mt:s su me zvali da pitaju zasto odlazim, i koji telefon zelim. Rekoh koristim najbolji uredjaj na svetu (tada iPhone4), pa me uredjaj ne interesuje, ali da mi usluga jako treba, i da ako mogu da uvedu neki Smart paket za mene, vrlo rado cu i da placam vise i da ostanem kod njih. Odgovor je bio kratak - dovidjenja!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Re: Da li ste preneli broj?

Post od IDzO »

Ratosiljao se šugavog Telenora sa zadovoljstvom. :D
Prešao posle, ne znam ni ja sam koliko god., sa Telenora na MTS, jer su mi za mnogo manje novaca ponudili trostruko.
Posle klasičnog PP prešao na Box 3 i ja zadovoljan. Uskoro obnavljam ugovor za Box.
Još 3 broja sam potpisao na 50% popusta na 2 godine i ako bude ta akcija kada ugovori budu isticali obnovićemo ih po tim uslovima.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li ste preneli broj?

Post od sugarcoated_ass »

Nisam jos, ali je u planu... Vezan sam za Vip jos godinu dana i ako se neke stvari u tom periodu ne promene mislim da cu se malko druziti sa mts-om.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Da li ste preneli broj?

Post od m@c|-|oR »

kenzoki napisao:predvidjam da ce biti najjaca telenor u mts opcija u anketi. sirotinjo i bogu si teska :P
Zašto to misliš, druže? Kao da u Nemačkoj ne bi išli na 50% popusta?

Da li mi predlažeš da uzmem Telenor pakete, koji nude manje za veće pare?
8)
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li ste preneli broj?

Post od sugarcoated_ass »

Jbg b'ate ono ti to ne kontas. Telenor je znaci za elitu, a mi socijale imamo mts. :lol:

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Mr. Jingles »

I zato ću uskoro preći iz telenora u mts... A potrudiću se da prebacim još 5-oro ljudi, uz ubeđenje da će se broj povećavati... Kako kažu :" dobar glas daleko se čuje, loš još dalje". Šta ću kad sam seljak čovek i ne volim da me neko pravi debilom.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Lobachewsky »

Pre dve godine, od 10 ljudi sa kojima najvise komuniciram, 90% je bilo na telenoru, danas je situacija da ih je ostalo jedva dvoje-troje. Ostali su presli na mts i vip. Pri tom, i ovi preostali na telenoru planiraju da kupe neke telefone uz smartove, da uzmu 50% popusta na mts-u do nove godine, ja takodje planiram da bezim do kraja godine, raspade se "elita".
Sad da li je "kriza" u pitanju, ili su se ljudi osvestili, tumacite to kako hocete.

Ako srbin predje na mts sa 50% popusta, onda je beda i sirotinja, a ako nemac predje, onda je on "mudar", "vodi racuna o svakom dinaru", "stedi", "zeli da dobije vise za svoj tesko zaradjeni novac", "ne dozvoljava da ga sisaju" i sl...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Martin Mystere »

Ja cu najverovatnije da promenim Telenor za neki od ostala dva operatera, samo jos nisam siguran koji mi je blizi - ako kupim telefon standalone onda mi je mts sa 50% ono pravo, ako budem uzimao uredjaj uz ugovor onda VIP sa ekomotivacijom nudi bolje opcije...

Telenor cu da sutnem iz dva razloga - nude manje za vise para + nemaju iole normalnije akcije za bilo koga a narocito za stare korisnike usluga je jedna a odnos prema korisnicima je druga ali ne manje bitna (Primer - pre nedelju dana sam im poslao mail sa jednostavnim pitanjem "Da li se moze produziti ugovor pre isteka ugovora i ukoliko moze koliko ranije" i niko nije nasao za shodno da odgovori na isto. Verovatno im je pitanje isuvise tesko, ali dobro, ako njima nije u interesu da se kvalitetom usluga bore da zadrze postojece i privuku nove korisnike, meni je jos manji problem da im nakon 14 godina kazem "Gud baj Čarli"!

mrkixxx
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1170
Pridružio se: Uto, 12. Dec 2006. 12:09
:: Xperia Z2
:: android...
Kontakt:

Re: Da li ste preneli broj?

Post od mrkixxx »

Ja sam pre 2,5 godine presao iz telenora u vip. Odmah cim se otvorila mogucnost. U vipu su me castili sa 2200 smartova za 830 dinara. Ugrabio sam 3 promocije: dupli smartovi, 25% popusta jer ne uzimam fon i 25% na vip vaucer . Najbolja ponuda ikada. Sada je situcija nesto gora, imam duole smartove i 25% bez fona i to je to. mada ja na poslovnom imam limitless racun, ali ne odvaja mi se od privatnog broja koji jedan od boljih sestocifrenih :D

artifex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1703
Pridružio se: Pet, 07. Jan 2011. 00:11
:: Poco X3 NFC
Lokacija: Beograd,Srbija

Re: Da li ste preneli broj?

Post od artifex »

Od 2002 sam u mts i nije bilo potrebe da prelazim negde drugo. Sasvim su korektni sto se svega tice...

kenzoki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Pon, 05. Nov 2007. 08:39
Lokacija: bg
Kontakt:

Re: Da li ste preneli broj?

Post od kenzoki »

m@c|-|oR napisao: Zašto to misliš, druže? Kao da u Nemačkoj ne bi išli na 50% popusta?

Da li mi predlažeš da uzmem Telenor pakete, koji nude manje za veće pare?
8)

ništa ja tebi ne predlažem, ja sam samo konstatovao uz pošalicu, a i nije da nisam bio u pravu. :D

za one sa jeftinijim ulaznicama (od 50%), to je rečeno u zezanju, hint - smajli, na prvom mestu na sopstveni račun jer sam i sam prešao iz telenora u mts :P

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Re: Da li ste preneli broj?

Post od bestboy »

Хтео прошле године из Мтса, али сам узео 50 попуста на претплату. Месечни рачун се смањио са просечних 2500 дин на 1100. :D Заборавио мењање. :)
Слобода или смрт

Laza ZR
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 76
Pridružio se: Pon, 07. Okt 2013. 01:43
:: www.festivali.info
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Laza ZR »

Ja sam ugovorom vezan za VIP jos nekih 10-ak meseci.
Al kako stvari stoje,zbog OVOG nemilog dogadjaja od nedavno,"ljubavi" je dosao kraj.Ostace mi jos neke prepaid kartice,tj. brojevi u VIP-u,a sto se tice postpaid-a...ne znam,cekam da vidim sa kakvom ce ponudom izaci ovaj SBB (nadam se uskoro),a ako ne SBB - a posto me novi telefoni,tj. uzimanje telefona uopste ne zanima - onda mi se cini najpovoljniji izbor MTS (sa tih 50% popusta) :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Da li ste preneli broj?

Post od Baraba »

Preneo sam davno iz telenora u VIP, u VIP je bila rođendanska akcija za 5 god. poslovanja u Srb. Najbolja ponuda bilo kog operatera, i dalje mi je broj u VIP, zadovoljan sam mrezom. Sada prenosim ponovo iz telenora poslednji broj. Telenor je bezobrazno skup, masa ljudi je napustila telenor. U mts ima 50% popusta na pretplatu, u VIP ima popust na pretplatu i telefon. Ili druga akcija u VIP popust 5000din za telefon. Telefon imam tako da za drugu akciju nisam zainteresovan. U prvoj je odlično i popust i telefon koji mogu da pre prodam. Kada sam čekao do sad, sačekaću još par dana da krenu novogodisnje promocije, nadam se da samo da mts neće ukinuti 50% zbog novih promocija.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Da li ste preneli broj?

Post od m@c|-|oR »

kenzoki napisao:ništa ja tebi ne predlažem, ja sam samo konstatovao uz pošalicu, a i nije da nisam bio u pravu. :D

za one sa jeftinijim ulaznicama (od 50%), to je rečeno u zezanju, hint - smajli, na prvom mestu na sopstveni račun jer sam i sam prešao iz telenora u mts :P
Ma sve je u redu. Samo, taj smajli može da shvati pogrešno na više načina :D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Da li ste preneli broj?

Post od Ensiferum »

Od 2002.godine na MT:S-u (3 postpaid broja), i ne planiram da ga menjam u skorijoj budućnosti, jer ostala dva operatera nude manje za više novca, dakle, matematika je jasna! :oops:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Odgovori