Greška radnice u MTSu

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
bonda93
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 22. Okt 2014. 13:40
:: lumia630

Greška radnice u MTSu

Post od bonda93 »

Najprije da se izvinim ako ovaj moj post pripada negdje drugo, neka ga moderatori prebace.

Početkom septembra sam išla da potpišem novi ugovor u MTSu, htjela sam paket mix net M i Lumiu 520. Radnica u poslovnici je išla da pogleda da li ima Lumie 520, vratila se sa Lumiom 630. Sjećam se njenih tačnih riječi, to ti je svakako bolji telefon, ista je cijena, nećeš moći bolje da prođeš za dinar. Nije mi stigao ni račun, ni sms poruka, 2-3 dana nisam mogla da provjerim stanje na 797, da bih juče vidjela da mi je račun za septembar 6500. Zvala korisnički servis, čitali mi stavke sa računa, telefon košta 4800. Ja odem na sajt da provjerim, stvarno 4800. Na mom primjerku ugovora piše samo taj telefon sa tom tarifom, ali ne i broj. 4800 nisu neke velike pare, platiću nekako, ali student sam, svaki dinar mi znači. Nisam najzdravija, tek u ponedjeljak mogu do poslovnice, dajte mi neki savjet šta da im kažem. Ovo može da se protumači da sam bila obmanuta pri potpisivanju ugovora, jer ne znam da li bih ga potpisala ovako da sam odmah znala da treba još 5000 da platim. I sigurna sam da mi nigdje nije pomenut taj iznos, jer se ona još raspričala sa mnom o tom kako je telefon super za dinar. Znam ime radnice, ne znam da li najprije da probam do nje da odem, kad bude u smjeni. Hvala unaprijed ako neko smisli neki pametan prijedlog.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Greška radnice u MTSu

Post od mb011 »

U aneksu ti pise cena telefona i kako ces ga otplatiti (na rate i sl.). ako ti pise cena od 4800 dinara, moraces da platis taj iznos, i to je to, nemoj dzabe da se nerviras sa radnicom, bilo da je napravila gresku, bilo da je namerno to uradila svejedno ti je.
ako kojim slucajem na ugovoru ne pise cena, ili pise 1 dinar. pravac u bilo koju poslovnicu i ulozi zalbu na racun ponesi ugovor i fotokopiju ugovora ( ne daj im original), i u tom slucaju si u pravu...
javi sta je bilo na kraju.
ovo je slican slucaj kao onog momka od prosle godine iz Zrenjanina i Vip prodavca koji mu je usmeno rekao da ima neogranicen net na paketu po istkeu megabajta iz paketa, decko otisao kuci navalio, napravio 1GB neta i sada se tuzi sa Vipom. bice tvoja rec protiv njene, a nemas nikakve dokaze, a ona ima tvoj potpis na ugovoru.

bonda93
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 22. Okt 2014. 13:40
:: lumia630

Re: Greška radnice u MTSu

Post od bonda93 »

Da, i ja sam čitala slučaj tog dečka i mogu samo da budem zahvalna što nije 48000 ili tako nešto, nego samo 4800. Idem u ponedjeljak, napisaću šta je bilo, da znaju i ostali. Ne vjerujte radnicima ništa na riječ, pouka priče.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Greška radnice u MTSu

Post od acamatic »

Kao sto rece kolega mb011, ako negde postoji u ugovoru ta cena telefona,tesko ces moci nesto da isteras,jer onda ce biti tvoja krivica sto nisi gledala,bez obzira sta ti je ova prodavacica(cobanica)rekla.Od te pravde mozes tada da se oprostis kao i sa 5k dinara.A ako ne stoji,sto bi bilo idealno,onda lepo tamo digni frku i videces da ce se stvar resiti.I da moj jedan mali savet,ne moze da skodi a moze da pomogne,da povedes nekog muskarca starijeg od tebe,jer iz nick-a mogu da vidim da si mladja osoba,pa zajedno da tamo raspravite tu "nepravdu".

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Greška radnice u MTSu

Post od Coni »

Četvoro oči u poslovnicama. Skoro ortak kupovao 630, ja bio sa njim, ona radnica ne zna de bije. Totalna konfuzija.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Greška radnice u MTSu

Post od Evindzer »

bojim se da u ovakvim situacijama ima malo sanse za srecan kraj. :smutny:
ali, da u MTS-u nisu svi kreteni pokazuje i slucaj jedne moje prijateljice koja je pre 2 godine uzela novi telefon i za 5 dana napravila racun od 5500 din, jer nije znala da iskljuci mobilni internet. otisla je u poslovnicu, objasnila stvar, i dali su joj da napise molbu za smanjenje racuna, uz obrazlozenje da nije znala da se snadje na novom telefonu. kad je dosao racun, imala je da plati samo 1500 dinara.
dakle, ja bih gospodjici bonda93, predlozio da svakako ode i porazgovara, pa makar i ne bilo vajde, jer nikad se ne zna, mozda nesto i uradi, iako su verovatno male sanse.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Greška radnice u MTSu

Post od acamatic »

Pa naravno kolega uvek treba da se ubaci žalba, pa ako upali odlično a ako ne upali šta ćeš barem si probao. A u ovom slučaju nadam se da će se završiti dobro. A do tada samo ostaje da vidimo šta će biti.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Greška radnice u MTSu

Post od Evindzer »

gospodjice bonda93, sta bi sa reklamacijom na racun?
kad budes imala vremena, voleo bih da nam napises kako se zavrsila citava prica oko telefona. hvala.

Odgovori