MTS TV Multiscreen

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

MTS TV Multiscreen

Post od Azimuth »

Slika

mts TV na telefonu, tabletu i računaru!

Nova mts TV multiscreen funkcionalnost vam pruža mogućnost da TV sadržaj, osim na TV ekranu, pratite na telefonu, tabletu i računaru. Na raspolaganju vam je širok izbor TV kanala sa odabranim sadržajima iz našeg video kluba, kao i mogućnost da za pojedine TV kanale koristite i specijalne dodatne servise 72 sata unazad i Gledaj unazad.

Samo vam mts TV multiscreen nudi jedinstvenu mogućnost da TV sadržaj koji ste započeli da pratite na jednom uređaju nastavite da, sa istim korisničkim nalogom, gledate na drugom uređaju. TV sadržaj možete da pratite na telefonu, tabletu i računaru, s tim što maksimalno možete da koristite 3 uređaja, bilo da se radi o istim uređajima ili različitim kombinacijama uređaja.

Ovu sjajnu mts TV funkcionalnost možete besplatno da koristite do 1. marta 2016. godine.

mts TV multiscreen možete da aktivirate na način koji vam najviše odgovara:

· putem portala Moj mts,
· pozivanjem Kontakt centra 0800 100 100 ili
· dolaskom u najbližu mts poslovnicu.

Nakon aktivacije, potrebno je da mts TV GO aplikaciju preuzmete sa Google Play store (za Android uređaje) i AppStore (za Apple uređaje), u zavisnosti od uređaja koji koristite. Aplikaciju možete da preuzmete ukoliko koristite pametni telefon sa Android (verzija 4.0 i više) ili iOS (verzija 6.0 i više) operativnim sistemom.

mtsTV GO by Telekom Srbija
https://appsto.re/ca/Qx9n5.i

Da biste, nakon uspešnog preuzimanja mts TV GO aplikacije, koristili mts TV multiscreen potrebno je da se logujete unošenjem Moj mts naloga koji je vezan za mts TV uslugu koju koristite. Ukoliko aplikaciji pristupate putem mts mobilne mreže, mobilni internet saobraćaj koji ostvarite korišćenjem aplikacije se ne naplaćuje.

Ukoliko želite da gledate TV sadržaje na računaru, posetite http://mtstv.telekom.rs.

mts TV multiscreen funkcionalnost možete da koristite samo na teritoriji Republike Srbije.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS TV Multiscreen

Post od acamatic »

Jel je neko isprobao ovo, kako šljaka? I koja to aktivacija treba da se uradi pre instaliranje aplikacije? Jer stvarno nemam živaca da se bakćem sa njima uživo a ni preko telefona.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS TV Multiscreen

Post od Azimuth »

Pa imas napisano kako da aktiviras uslugu. Jedini uslov je da se ima novi stb uredjaj, koji ja btw nemam pa cu sutra morati da zamenim.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS TV Multiscreen

Post od acamatic »

Evo da se javim sa prvim utiskom. Mogu reći da je odlično, ja sam potpuno zadovoljan radom. Postoje svi kanali koje imate u svom paketu na tv - u. Mogućnost gledanja unazad i snimanja sadržaja.
Ovo je stvarno trebalo iptv-u da bude konkurent sa ostalim operaterima u tom segmentu, mislim na ovu aplikaciju. E sad videćemo kada promo period istekne kolika cifra će biti.
Što se mene tiče njima je sada samo potrebno da ubace Fox kanale i to bi bilo to.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS TV Multiscreen

Post od Azimuth »

Juce mi rece ona iz CC-a da ce biti nekih 250din mesecno ova usluga. Nije puno, al mogli su dati i dzabe kad im vec dajem 3500 za box 4. No dobro, nista jos nije zvanicno, tako da su moguce i korekcije cene.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS TV Multiscreen

Post od acamatic »

To nije mnogo, ali kada se saberu i ostale funkcije onda će biti mnogo. Realno trebalo bi da za box 4 ostave da bude free..

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS TV Multiscreen

Post od Azimuth »

Vrlo je moguce da ce ostaviti jer im je to najjaci paket gde je iptv ukljucen. Kad na to dodas jos par onih hd paketa, neki filmski i sl., cifra moze dobrano da se podigne.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS TV Multiscreen

Post od acamatic »

Pa baš to, azimuth cifra može biti mnogo velika. Još ako imaš i ono 72 sata unazad sa snimanjem sadržaja dobiješ baš lepu cifru.
Znaš šta ja mislim da će skorije da se onaj uređaj pretvori u smart box, jer je mnogo napredovao od prvog pojavljivanja.

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: MTS TV Multiscreen

Post od pelleruma »

Da li to moze da se gleda preko wi-fi ili kao i kroz onu aplikaciju?Recimo tv uopste ne posmatram jer za 1 utakmicim sredim megabajte(brze) i ostanu oni sporaci.Naravno,fora i jeste u tome,jer onda ti nude da dokupis brzi internet.Tako da tu opciju ni ne koristim.Ako to bude tako i u ovom slucaju,bar za mene,to nije u razmatranju.Sa wi-fi,da.Ona cifra koju pominjete,ako bude,je ok
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS TV Multiscreen

Post od Azimuth »

Ako koristis mobilni net, protok koji ide kroz ovu aplikaciju nema dodirnih tacaka sa onim koje si dobio u paketu. Znaci, samo gledanje nikako ne moze da ti skine MB. Tako barem kazu. A inace pise da se moze gledati i preko wifi i preko mobilnog neta. Bitan je samo taj nalog da se kreira, a da bi ga kreirao moras imati nove stb uredjaje.

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: MTS TV Multiscreen

Post od pelleruma »

Nadam se da si u pravu.Bas cu gledati nesto,pa da proverim sam sebe.Ostalo mi u secanju da sam gledajuci nesto,stize mi poruka - iskoristili ste xx% brzog.....mozda se poklopilo slucajno...uglavnom idem nesto da gledam pa cu videti,a za ovu,novu mogucnost,ako je tako onda je lepo,samo da se izmenjaju stb uredjaji
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS TV Multiscreen

Post od Azimuth »

Ja cu mozda sutra ici da zamenim, danas nisam stigao, pa javljam kako stoje stvari ;)

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: MTS TV Multiscreen

Post od Pinocio »

Ja sam jedva izvukao i dva stara STBa,cisto sumnjam da ce mi tek tako zameniti ih za nove

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS TV Multiscreen

Post od acamatic »

@pelle, 100% je ovako kako kaže azimuth. Ako koristiš mobilni net, MB iz paketa se ne diraju a ako si kući ili negde gde ima wifi možeš i na njemu neometano da gledaš.

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: MTS TV Multiscreen

Post od Pinocio »

Par pitanja... jel potrebno zameniti sve STB uredjaje ukoliko ih imam vise i da li je komplikovan proces zamene (tipa,nemamo ih na lageru,morate cekati.... morate dovesti vlasnika i sl),da li ti novi STB uredjaji imaju po dva izlaza (onaj standardan njihov i HDMI)? Kako funkcionise sve,koliko ste zadovoljni,kakav je kvalitet slike,stuca li?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS TV Multiscreen

Post od acamatic »

Kao i uvek : ako nekog imaš sigurno ćeš dobiti u drugom slučaju može biti upss, trenutno nemamo na lageru. Izlaz na novom je HDMI i ona 3 pina(crveni, beli, žuti) koji na kraju ima skart kabl.
Kvalitet slike isti, ne bi trebalo da štuca ako net lepo radi.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS TV Multiscreen

Post od Azimuth »

Ja sam danas zamenio oba stb-a bez bilo kakve veze. Poneo stare (ali zaboravio daljinske kod kuce) i samo rekao da sam dosao da zamenim uredjaje za novije zbog ove nove usluge. Bez ikakvih problema su mi dali odmah. Kompletna procedura, od momenta kad sam trazio zamenu, pa je ona nakuckala sta je trebala, pa do momenta dok nisam potpisao je trajala ne vise od 10 minuta.
Novi imaju svasta nesto od izlaza, zapravo, imaju sve. Cinceve (kabl ima sa obe strane cinceve), hdmi, opticki i dva usb ulaza.
Za razliku od onih starih, sam meni je promenjen, daljinski je bolji, brze prebacuje kanale i to je to sto sam priketio od razlika.

Ali imam drugi problem. Aktivirao sam uslugu, medjutim, kad odem na link onda mi trazi da unesem username i PIN. Da, bas pin a ne password. Pin nemam pojma kako da nadjem ili dobijem, a ni posle sat i nesto price sa ljudima koji rade na 0800100100 nisam nasao resenje. Ostalo je da su pisali nekome pa ce mi to srediti. Kada i kako, ne znam.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS TV Multiscreen

Post od acamatic »

Što se tiče pin koda u samom tv meni je po difoltu "1234" a pazi to može biti caka pin kod a u stvari kuca se onaj password iz naloga za Moj Telekom, jer tako je memi bilo azimuth piše username i pin(a to je u stvari password)
Da to sam napomenuo, možda i najbitnija stvar, da kanale menja u sekundi što bi se reklo, nema nikakvog čekanja kao što je pre bilo. Jedina mana do sada je ta što nema podešavanja brzog biranja kanala (0-9 na daljinskom)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: MTS TV Multiscreen

Post od Azimuth »

Sredio sam danas. Nesto im se zaglupio servis. Resetovano sve, sad je pin zapravo password za sam nalog na sajtu. Sve radi lepo.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: MTS TV Multiscreen

Post od acamatic »

Jel sam ti lepo rekao da je pin taj password sa naloga.

Odgovori