Zasto SMS ne moze da "ode" ?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Ka
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 08. Avg 2005. 15:46
Lokacija: Beograd

Zasto SMS ne moze da "ode" ?

Post od Ka »

Znaci, kada posaljem poruku SMS koji je sastoji iz samo jedne poruke (ekrana teksta) ona uglavnom ode ali kada posaljem poruku koja ima recimo 3 ekrana teksta u 99,99% slucajeva ona nece cela da ode! To me izludjuje a kulminiralo je pre 2 minuta kada sam na jedan broj poslao poruku iz 3 ekrana, znaci 3/3 i pisalo je pending i stiglo je do 1/3 i STALO je bas kao sto sam i ocekivao, onda posaljem ponovo tu istu poruku jer nekada ova druga "probije" ovu prvu ali i ona se zaglavi na 1/3 i onda posaljem nesto bezveze tipa bla bla, znaci 1/1 i ni ona nece da ode a PROVERENO je osoba dostupna, znaci sto posto.

Aman sta se desava i da li se to jos nekome desava?
Moze li biti problem u mom telefonu?
One od sa mog telefona ali ne mogu da se raspodele u mrezi.
Nokia 6670

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

moras malo da sacekas uglavnom posalje sve tri ali jednu po jednu znaci bez nervoze i sve ce biti ok 8)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ka, koji beše mob imaš? Ja veoma često saljem 2, 3, 4 poruke u jednom...i obično mi stigne izveštaj, ali se stvarno malo duže čeka... :wink: :)

Ka
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 08. Avg 2005. 15:46
Lokacija: Beograd

Post od Ka »

Pise u potpisu sta imam. :)

A evo sta se desava konkretno a sto nisam rekao. Naime, takve poruke nekada i odu ali ja ne dobijem obavestenje. Na primer, juce sam poslao tri poruke na isti broj, 3/3, 3/3 i 1/1. Od te tri poruke, samo jedna 3/3 je stigla cela i to tek sto sam uz pomoc 1/1 "probio" sto zvuci smesno ali zaista funkcionise po nekada. Ta 1/1 je stigla posle par sati a meni i dalje pise pending a ova druga 3/3 nije stigla cela i jos uvek mi pise pending 1/3.

To me stvarno jako nervira i desava se u 90% slucajeva kada posaljem dugacku poruku.
Ne verujem da to ima veze sa mojim telefonom jer poruke "odu" sa njega a kada dodju na mrezu ne mogu lepo da se raspodele.
Nokia 6670

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

ma sve je uredu verovatno taj sto mu saljes nije stalno dostupan ukoliko posaljes dugacku poruku sigurno ce stici samo malo sacekaj

Ka
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 08. Avg 2005. 15:46
Lokacija: Beograd

Post od Ka »

Prijatelju, nemoj da si neozbiljan!

Taj neko je 100% dostupan a cak i da nije, JUCE sam poslao poruku a DANAS mi i dalje stoji PENDING sto znaci da poruka jos uvek nije stigla (u situacijama kada zaista ne stigne jer kao sto sam rekao nekada stigne iako meni pise pending).
Nokia 6670

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Sorry Ka, nisam obratila pažnju na tvop potpis... :oops:
S'obzirom da imaš nokiju, čudi me da ti se to tako često dešava...Znam o čemu pričaš, ali kod mene je to samo ponekad...mislim znam da ima fora da se pogura sa drugom porukom...Ali stvarno ne znam kako bi ti mogao nešto da uradiš po tom pitanju na svom telefonu... :roll:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

onda je to trenutni problem sa zagusenjem mreze i nema nikakve veze sa telefonom :uhuh: posto telefon redovno posalje poruke znaci da je sa njim sve ok zovi operatera pa pitaj ili stavi drugu karticu pa onda probaj :dry:

Ka
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 08. Avg 2005. 15:46
Lokacija: Beograd

Post od Ka »

Mnogo je lose sto na 064 ima samo jedan broj servisnog centra preko koga idu SMS poruke, na 063 je uvek bilo nekoliko brojeva. Barem je ranije tako bilo.
Nokia 6670

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

nema vise :uhuh: i 063 ima jedan broj ali nema zagusenja uglavnom sve poruke idu kako treba........................ :roll:

Odgovori