Sta je UMTS?

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Sta je UMTS?

Post od Drobnjak81 »

Gledam da kupim nov tel, i dem u nemcku za par meseci, malo sam cackao po vodafon.de ima svasta u ponudi, i preko par modela pise UMTS, hoci li te modele moci da koristim i kod nas na mrezi!!!!HVALA LJUDI!!

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

AAAAAAAAAAAAAAAA Ljudi postoji opcija pretrazivanje :x :x :blinky: :o UMTS ti je isto sto i 3g(brzi net, video razgovor,gledanje tv-a preko moba...)......Trebalo bi da pocne da bude moguce posle nove godine kod mobtela.. Pretrazi malo po forumu...pogotovo Gorancetove postove....
POZDRAV
Black Sabbath!!!

jok_jok
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 13:54
Lokacija: VŽ, Cro

Post od jok_jok »

umts je brzi prijenos podataka, kao treca generacija, prva je bila gsm, druga gprs, a treca je sad umts. on ti omogucuje videorazgovore, i jos svakakve druga stvari.
ja sam iz hrvatske, i mi imamo umts, za vas u Srbiji neznam

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

jok_jok, i jel mozes da koristis sve pogodnosti koje nude UTMS sistemi??? Jesi li pokusao da gledas TV na mobu, kakva je slika????

jok_jok
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 13:54
Lokacija: VŽ, Cro

Post od jok_jok »

nemam ja umts telefon, ali sam video televiziju na nokii 6680, i nije bas nesto posebno. mi imamo umts mrezu u petnaestak gradova, imamo umts portal. dobili smo videorazgovore negdje u aprilu, i besplatni su do kraja 2005. godine.

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

da li se cepka slika kad se tv gleda na mobu? video sam neke reportaze sa tv-om na mobu i kao sve radi perfektno bez kocenja i ostalih smetnji!!!!

silvy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 08. Jan 2006. 13:35
Lokacija: Nikolinci

Post od silvy »

Ja sam gledao tv u Francusku gde sam kupio nokiu 6680 i mogu ti reci da se vidi odlicno.I zvuk je dobar.Kod vodeo razgovora se ne vidi bas najbolje ali...

Odgovori