Pronadjen mobilni

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

djolex, pa nema veze da li je nova ili stara. Samo mi nije bas jasno da li mogu da uzmu listing za pripejd broj jer korisnici istih ne mogu?

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Kako bi onda uzeli listing kad sa tog broja se ne bi zvalo ako je kartca čista :lol:
Nokia Lumia 630

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

djolex, pa sta ce ti telefon ako te ljudi ne zovu na njega ili ti zoves. Ajde da je neki WM pa da ga koristis kao PDA, pa i to je malo glupo.

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

IDzO napisao:Inace ovde kod mene u naselju su krali saobracajne znakove! :)
Hehe,pa kako im je to uspevalo. Zamisli kako se lopov sprema na "posao":
-Zeno ja sad idem,spremi neku dobru veceru,nemoj opet da bude neko s****,sto gledas po TV.
-Hajd',hajd' nego Boga ti vidi da veceras "kupis" znak stop,posto vec imamo dosta ovih ogranicenja brzine a i jedan lezeci ne bi bio los.
-Videcu,sve zavisi od ponude,a i konkurencija je u zadnje vreme jaka u pm. :lol: :lol:

Sad na temu:
Sto neko rece,mozemo mi ovde da mlatimo do Djurdjeva dana ali jedno su price a drugo stvarnost,a bojim se da je stvarnost malo surova.
Ja bih vratio.Zasto? Zato sto znam kako bih se osecao kada bi meni neko uzeo telefon ili ga izgubio.
Hajd' telefon se nekako i da prezaliti i kupiti novi,ali brojevi,podsetnik i notes su ono sto mi vredi vise nego citav telefon.Pa jbt,ja samo svoj broj znam napamet,da nemem telefona a da trebam nekoga hitno nazvati ne bih mogao reci bilo cij broj,pa ni svojih ukucana.
Moj savet je da vrati,mirnije ce spavati,a to i nije neki sad ultra mega telefon,pa da likuje sto ga je dzaba "dobio".
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

jerkann, zvuchi logichno, ali nije tachno. Ne trebaju im nikakvi listinzi. Samo im treba IMEI i to je to. Ako jedan obichan android telefon moze da ti odredi lokaciju (krug od 15-ak metara)na kojoj se nalazish na osnovu triangulacije i ako si sluchajno na net zakachen na wireless, na osnovu jachine wireless signala, jedan mobilni operater moze sigurno mnogo vishe.
A, IMEI imaju zabelezen na mrezi na osnovu kartice koja je korishcena u tom kradenom telefonu, dok josh nije bio ukraden.
Veruj mi, imam vishe iskustva sto se ove teme tiche, nego sto zelim. :cry:
I maznjavali su mi telefone i dolazili su kod caleta u servis likovi sumnjivog porekla da prodaju telefone od 200,300 evra za 30, davno se deshavalo i pod oruzijem da su nam (par puta) maznjavali telefone(iz firme) i ne znam shta sve, tako da otprilike znam kako stvari funkcionishu. :blinky:
A, ako je taj ortak (niskog morala) odluchio da zadrzi telefon, dobra fora je da kresne telefon na nekom povuchenom mestu i da vidi shta ce se desiti.
Chisto, ako se odluchi da ga proda ili zadrzi, da moze mirno da spava.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Post od kefalo »

Ako ima nekog, a strpljiv je, neka ga da za 50 evra u Bosni ili Crnoj Gori i fino pocasti se :)

O samoj kradji fonova, razvila se prica, kao da to vise nije izvodljivo, kako to za tren uhapse i kako je kradja telefona postao najriskantniji oblik kriminala.
Lakse je i banku obit, nego ukrast telefon.
Misim da nije tako.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

O kradji telefona sam se sam uverio da mnogo lako mogu da te upecaju . . . Naime drug iz odeljenja je opljackao prodavnicu i ukrao jedan od telefona iz telenor akcije znate ono 2000din telefon + kredit i fora nakon 2 nedelje dosla mu je policija na vratima i nasli ga preko doticnog telefona.... :chytry:
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

ThunderBird
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 191
Pridružio se: Sub, 17. Nov 2007. 01:42
:: Galaxy S8
Lokacija: Република Српска - Confederation Helvetica

Post od ThunderBird »

janka_88 napisao:MilančeBGD, slazem se sa tobom. Koliko god neko pisao o postenju vecina ga nebi vratila da je neki telefon od 400+ eura... pozz svima

Nazoveš fiksni što neko reče... (ali sakriješ broj prije za svaki slučaj ako domaćin ima identifikaciju dolaznih pozina na fiksnom)

-Dobar dan
-Dobar dan
-Našao sam vaš telefon, znam da košta 300-400-500 €, ako ste voljni dati bar 200, vratiću vam ga!?
-Nisam!
-Hvala do vidjenja... :D :lol: :lol: :lol:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Sto se tice telefona i pronalaska od strane milicije; nije vredno da se za 100,200 ili 500e cima covek sta ce sa njm da bude i da posle dokazuje da nije krao kada mu drug organ zakuca na vrata, jer dok se opravdas uveliko si osudjen lepo ides da gulis. :)

Jedino ako ste mafija kao ovaj onda mozete svasta: OBAVEZNO KLIK -> smejanje zagarantovano :lol: :lol: :lol:
Wicker Man napisao:Hehe,pa kako im je to uspevalo
Lepo, iscupaju ceo znak sa stubom i ostave rupcagu gde je bio ukopan. Posle ga odnesu i preprodaju kao staro gvozdje. Milicija ne reaguje, vec se posade u kafic sto im je drzao kolega i uzivaju. Mogao si izgradu celu odneti ne bi niko ni prstom maknuo.

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

IDzO, увек ме насмејеш са твојим клиповима :lol: :lol:
Погледај ово:
http://www.youtube.com/watch?v=nSSeHkjj ... re=related
мало се збунио пит бул хахах... :lol:

Milanokos, ортак ти пљачка? :lol:
Јел узео нешто више или само тај један телефон?
:dry:
Nokia 6220 Classic

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

IDzO
Какав бедник!:o
Није он пит бул него само бул... :lol:
Слобода или смрт

Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

IDzO, video je full fullova hahahah :) ovo je za sve ono sto me mrze . . . :cry:. . . ja te ne mrzim jadan si hahaha :wink:

Godzilla, ma drug iz odeljenja . . . da uzeli su povecu sumu novca i taj jedan telefon . . . :wink:


P.S Klik BUM. . . :D
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

Milanokos, мора да сте добри ортаци кад ти прича...
Мада је луд кад је пљачкао...
Ал ајде :wink:
Nokia 6220 Classic

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Требало би да врати телефон, у ствари верујем да лика више брине 1000 у именику него сам телефон. Из личног искуства знам колико вреди именик :dry:

Сећам се једном да је лик хтео да врати телефон уз надокнаду и договорио се за место сусрета са власником али се зезнуо, овај дошао са муријом :P

А ова прича за телефон од 400+, то само луд може да врати. Тај што има 400+ за фон има и нових 400+ за други :lol:
ПС: Извињавам се за ово луд ако се неко нашао прозваним, немојте схватити буквално ;)

sssikisss
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 247
Pridružio se: Pon, 27. Mar 2006. 14:04
Lokacija: Beograd

Post od sssikisss »

To koliko moze da dobije za telefon nece mu ni malo znaciti u poredjenju sa onim osecajem kad ga vrati, sigurno ga nece prodati jer je gladan...
Pre dve godine sam izgubio N80 (ispao na pumpi iz dzepa dok sam izlazio iz auta da sipam gorivo) tek posle sat vremena sam provalio da ga nema, taman sam hteo da zovem Telekom da ugasim karticu (postpaid) kad neko ga nasao i hoce da ga vrati... Nisam mogao da verujem, nasao sam se sa covekom, hteo sam naravno da ga castim, ni dinara nije hteo da uzme (umalo se nismo pobili oko toga :lol: :wink: 0)... To nikad necu zaboraviti...

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

sssikisss, to stoji ali sta ja sad mogu. Da sam na njegovom mestu ja bih mu vratio jer znam koliko ljudima znaci imenik. Ne dao Bog da ja izgubim telefon ne bi mi bila frka oko toga jer imam back up na kompu, ali ne verujem da to stariji ljudi imaju.

cebzab, nisam znao da tako rade. Mene su nasli preko Imei broja. Nije nasa policija toliko zaostala :lol: :lol: :lol:

Sto se tice vracanja telefona desi se da neko vrati, ali to je retko. Nekim ljudima je i potrebno tako nesto da se opamete. Ja sam tako zaboravio telefon pre 7 godina i niko mi nije vratio. Verujte mi mnogo me je to opametil jer telefon uopste nije bio jeftin.

brain_damaged
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 142
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2009. 19:56

Post od brain_damaged »

omg, ko još pita za savet na internetu ovo nije yahoo answers

što se tiče tvog druga nek vrati a i ne mora, ja znam da ja ne bih vratio, ne bih ni rekao odakle mi telefon, ako neko pita kažem nabavio od lika za 40€ bilo mu hitno(evo jedan primer ne vezan za temu:drug iz razreda, nabavio je k850 za 40€ od nekog cigana, posle isti telefon prodao za 100€)

inb4 nemam morala, savesti itd
Nokia N73

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

brain_damaged, cenim tvoju iskrenost. Nikad ne bih prodao telefon za koji znam da je kraden ili nadjen, a znam da ne bi ni moj drug.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

evo da ne otvaram novu temu da napisem ovde neka nova saznanja, ujedno i ideju.
Skoro sam se upoznao sa jednim covekom koji radi u niskom SUP-u u odelenju za lociranje. Pitam ga ja kakv je procedura i on mi potvrdi ono sto je cebzab, rekao tj. da pronalaze telefon metodom triangulacije.

Sada pala mi je jedna ideja za koju on misli da je odlicna. Posto imam skuter, a verujem da dobro znate kako su oni "dobro" zasticeni, pala mi je ideja da sakrijem negde jedan stari mobilni povezem ga direktno na struju i ugasim zvono. Negde na stranu napisacu IMEi tog telefona i u slucaju da se ne dao Bog desi kradja, policija ce moci odmah da locira gde se nalazi i time resi slucaj. najveca fora je da se odmah ode u policiju i prijavi pre nego sto vozilo (u ovom slucaju skuter) ne napusti drzavu ili ga rasture (za delove) i pronadju mobilni.

Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

jerkann, extra ideja znaci to moram da odradim . . . :wink: :)
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

Odgovori