What's next?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Fox napisao:Unbreakable AMOLEDs coming from Samsung in two years!!! :ohmy:

Samsung is developing unbreakable bending AMOLED units, which are supposed to enter the mass-production cycle in two year. You should definitely check their awesome video demonstration...

Ostadoh bez teksta...
Slika

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Ja samo cekam hologramske telefonske razgovore... Dakle kao video poziv, ali hologram umesto toga, bil bi tako cool...
Samo nek se rolaju....sarme.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ja cekam interkontinentalni bluetooth modul, tako da mogu da razmenjujem fajlove s ljudima iz celog sveta... a, sta kazete za ovu ideju, ciji sam tvorac naravno ja, tako da usmerite misli vase na nesto drugo. :wink: :D

sokol
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 21. Jul 2009. 15:50
Lokacija: Beograd

Post od sokol »

A neki wireless koji ima veci opseg, pa da na nivou grada mozhe da se besplatno surfuje? Mislim ovo i postoji verv u civilizovanim drzavama, ali ono, kod nas u nashoj seljaniji svakako josh ne. XD

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

sokol, mozda u civilizovanim drzava oko alfe kentauri postoji WiFi na mobilnim telefonima koji moze da komunicira sa ruterom na drugom kraju grada ali na ovoj planeti jos uvek ne. E sad ako si mislio na to da se u gradu postavi mreza besplatnih hot-spotova tako da WiFi bude svugde dostupan to nije neka nova tehnologija na mobilnim vec pitanje organizacije.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

sokol
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Uto, 21. Jul 2009. 15:50
Lokacija: Beograd

Post od sokol »

Pa, znash kako, i organizacija, ali ono, lupam, hot spot sa vecim krugom dometa, kontash? Za ovu zemlju je i obichan hotspot na meti lupezha, postave ga u parku, oni ga polome. XD

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Zato se postave jaci transmiteri na krovovima ili na drvecu gde nece moci niko da dopre do njih tek tako i sve radi. Elem, ja cekam dan kada ce bebama na rodjenju da ugrade telekomunikacioni cip direktno u mozak i pomocu koga ce moci da komuniciraju sa svim ljudima na planeti. Nesto slicno Borgovima, the collective mind :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

tomas.hokenberi, pa mogu oni da smanjuju potrosnju kolko hoce, ali ce zbog pojava novih tehnologija i stalnog pritiska da se izbacuju inovacije, ta potrosdnja uvek biti na manje vise istom nivou tj 1 dan uz "normalno" koriscenje :)

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Sony shows off 16.4MP and 8.1MP camera sensors for mobiles

If the recent news about the Altek Leo and the Panasonic Lumix phone are any indication, the megapixel wars are far from over. Sony is showing of two new camera modules, one of which has 16.4MP resolution and the other one is a "budget" unit, capable of 8.1MP resolution. Both can shoot Full HD video.

Slika
16.4MP sensor on the left, 8.1MP sensor on the right


The two sensors - IMX081PQ (16.4MP) and IMX105PQ (8.1MP) - use Sony's Exmor R technology, which so far has been used in still and video cameras. The 16.4MP module has a 1/2.8 back-illuminated CMOS image sensor with the smallest pixel size - 1.12 microns. The second module has a 1/3.2 sensor with pixels 1.4 microns in size.

Sony is aware of the common problem - smaller pixels, worse photo quality - but they say their proprietary technology and unique photo diode formation compensate for the small size - they even provided a couple of shots to prove it. Of course, we'll believe it when we see it.

Both camera modules can shoot 720p and 1080p at 30 frames per second, while the 16.4MP sensor can do 720p@60fps too. Sony has developed a couple of lens modules too, which have been downsized enough to fit in a mobile phone.

The 16.4MP sensor will begin shipping in January next year for about 22 euro (30 USD) and its accompanying module will come out in March and cost a whopping 104 euro (144 USD) at first (bulk quantities should be less). The 8.1MP and lens should both be out by April for 13 euro and 69 euro respectively.

Here's hoping the 16.4MP camera module makes its way to the Sony Ericsson Satio's successor.

Izvor
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

gaston
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2010. 10:39

Post od gaston »

Solarno punjenje, daljinsko upravljanje, mocni procesori, moc govora, jos i da smisle i te tete koje iskacu sto rece brankons, pa cemo poceti da usvajamo telefone umesto da ih kupujemo.... :lol:

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Ja se nadam da ce poceti da stavljaju projektore u telefone jer ekrane ne mogu nesto mnogo vise da povecavaju a da telefoni ne postanu preveliki :roll: . Ko tanjiri :lol: , mene za HD2 zezaju da je sporet :lol: :lol: i slicni komentari.
and justice for all...

Odgovori