Pregled korisnih java aplikacija (review)

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
fedja87
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sre, 05. Sep 2007. 18:31

Post od fedja87 »

Treba mi hitno java program za c902 sa kolim bih mogao da citam word dokumenta. Molim nekoga ko zna da mi pomogne ako moze. Hvala

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

fedja87, ukucas u google word-pdf reader.jar i resis problem.Trebace ti odprilike 3 minuta da otkucas,nadjes i skines to sto ti treba.


Interesantan java programcic je i Face Warp,Snaptu i ima neki file Explorer koji i nije bas najbolji.Meni nazalost KD player ne radi na Alcatelu.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Kako je vecina entuzijasta mobilne telefonije davno presla na smart platforme, ova tema je izgleda malo zamrla. Medjutim kako su mogucnosti "dumb" telefona sve vece, tako i proizvodjaci softvera portiraju poneku aplikaciju koja je bila dostupna samo za "smart" platformu na J2ME. Jedna takva aplikacija je MobiPocket Reader.

"Dumb" verzija Mobipocket Reader-a zapravo i nije tako nova, postojala je za Benq-Siemens EF81 i Siemens SXG75, ali ta verzija je radila iskljucivo na njima posto je to bio Siemens port za Brew platformu.

Medjutim sada je dostupna i Java verzija (jos uvek u beta fazi) za druge "dumb" telefone (pod uslovom da ispunjavaju potrebne uslove). Moze se besplatno skinuti ovde: http://www.mobipocket.com/dev/beta/j2me.asp
Slika Slika
Slika Slika

Za one koji nisu koristili mobipocket reader: mobipocket reader omogucava citanje e-knjiga (e-book) u prc formatu, ali moze da otvara i druge formate kao sto je html i txt. Uz aplikaciju za mobilnu platformu (Symbian, Windows Mobile, Palm, Blackberry i Java) ide i PC aplikacija koja omogucava citanje e-knjiga na PC-u, konverziju tekstova u HTML, PDF, DOC formatu u PRC, transfer knjiga na mobilni uredjaj itd.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Da li ima neka Java aplikacija da blokira odredjene pozive, odnosno, blacklist ? Konkretno za 5310 xpressmusic. Ne znam ni da li moze Java.

Koliko je meni poznato, nema. Ali se nisam odavno zezao sa javom pa nisam siguran.

Sub_Zero
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 11. Jan 2011. 23:33

Post od Sub_Zero »

Пре пар дана сам се преко телефона регистровао на сајт ovi.com али пошто ми много скида кредита пробам преко компа, улогујем се лепо на сајт, нађем шта ми треба али не могу да скинем у комп.... Да ли постоји нека могућност да се скида преко компа или мора само преко телефона?

Иначе регостровао сам се преко Нокије Х2 ако је уопште то и битно...

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Nemoze preko kompa,preko kompa mozes poslati samo link na tel.sa kog ces skinuti aplikaciku.
Voleo bih da nisam u pravu.
Tema ovi store

ajow
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 22:54

Post od ajow »

samo da pitam, gde to skinuti? I dal se treba ici preko telefona ili preko kompa pa bluetoothom prebaciti na telefon?

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Sub_Zero, ja ipak mislim da se moze skidati kompom sa ovi store,ali ima posebna fora za to.Citao sam na nekom forumu o tome,ali se ne secam gde.Znam da sam i napravio pdf tutorial o tome,ali ne znam gde mi se to nalazi,a ne mogu trenutno ni da proverim jer nemam komp ovde gde se nalazim.Ako pronadjem javljam vam
Note IV N9100 dual

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Da li postoji java aplikacija koja omogucava da izaberem broj koji ne zelim da mi salje poruke? :)

ajow
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 22:54

Post od ajow »

Ja vec pokusavam mesecima da instaliram nesto i nece... :blinky: :blinky:

Zasto.Sta pogresno radim?
Hocu da imam programe u telefonu. Npr da imam

Facebook chat sto na mom S5230W nema. Kako to da instaliram?
hocu da imam operu.

Dal treba to da se skida preko telefona ili preko kompa.Dajte malo bolje objasnjenje.Pozdrav.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

ajow, koji tel imas?Za facebook ti je najbolji nimbuzz .
Note IV N9100 dual

ajow
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Čet, 11. Feb 2010. 22:54

Post od ajow »

S5230W samsung ...

Nemam pojma kako da insliram taj nimbuzz, dal da ga skinempreko telefona ili preko racunara?

Odgovori