Vaš desktop

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Vaš desktop

Post od dachakragujevac80 »

Pa to je ono sto ja kazem: od androida samo Samsung,jer mi je njegov UI najlepsi. A jedan sam od retkih kojima se svidja IOS,tako da posle Samsunga u obzir dolazi samo neki XS,11,11pro...[emoji16]

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Vaš desktop

Post od pero0000 »

To da li je najlepši je individualno(o ukusima se ne raspravlja), ali je najprakticniji za korišćenje. A možda je sve to i stvar navike :)

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vaš desktop

Post od znemanja »

Samsung je sa OneUI napravio odličan pozez. Od TW skina koji je ranije bio kritikovan, nastao je dizajnerski i funkcionalno najbolji skin u Android svetu.

Sent from my Samsung Galaxy Tab S2 8.0 LTE using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Vaš desktop

Post od pero0000 »

Zato se ja uvek i vraćam k njemu. [SMILING FACE WITH SMILING EYES]

Послато са SM-G973F уз помоћ Тапатока

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vaš desktop

Post od Joxy »

Ne pretetujte. [emoji4]
Ubedljivo najbolji skin ili OS kako god na svetu, ne samo kada je u pitanju Android, je Oxygen OS.
Ko je probao i koristio zna o cemu pricam.
Za ovih 7 meseci koliko sam na njemu, nije kresovala ni jedna aplikacija a kamoli nesto vise. Rec lag jednostavno ne postoji. Perfektno odradjen OS. Ostali mogu da se poredjaju kako im volja. [emoji4]
Meni omiljeni je MIUI, to stoji, ali je Oxygen OS najbolji. [emoji4]

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Vaš desktop

Post od liman3 »

[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201909 ... 33e162.jpg[/img]

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vaš desktop

Post od znemanja »

Joxy napisao:Ne pretetujte. [emoji4]
Ubedljivo najbolji skin ili OS kako god na svetu, ne samo kada je u pitanju Android, je Oxygen OS.
Ko je probao i koristio zna o cemu pricam.
Za ovih 7 meseci koliko sam na njemu, nije kresovala ni jedna aplikacija a kamoli nesto vise. Rec lag jednostavno ne postoji. Perfektno odradjen OS. Ostali mogu da se poredjaju kako im volja. [emoji4]
Meni omiljeni je MIUI, to stoji, ali je Oxygen OS najbolji. [emoji4]
To je tvoje mišljenje koje poštujem, ali reč lag ne postoji na OneUI, tako da ne vidim kako može biti Oxygen OS biti bolji od OneUI samo zato što se tebi više OxygenOS više sviđa. Isto što si ti rekao mogu i ja da kažem OneUI prvo mesto, a ostali neka se poređaju kako im volja ;)



liman3, jako lepo stilizovano.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vaš desktop

Post od Joxy »

Nisam napisao da mi se vise svidja, na prvom mestu mi je MIUI. [emoji16]
I One UI je odlican, Samsung je napravio dobar posao, ali ovo pisem iz iskustva.
Jednostavno posle toliko provedenih godina u smartphone svetu, tvrdim da je to najbolji skin/OS koji se do sad pojavio na nekom mobu, racunajuci i iOS, ne samo Android.
Malo sam mozda preterao kada sam napisao lag, danas svaki mob srednje klase ne bi smeo da ima bilo kakav lag sistema, kamoli flagship. Vise sam mislio na fluidnost i na samu pouzdanost. Plus novi OP7 Pro ima 90 Hz ekran, sto dodatno doprinosi utisku.
Objektivno gledano je najbolji skin. Naravno da se misljenja razlikuju. Neko bi na prvo mesto stavio One UI jer mu ne odgovara nista drugo, drugi pak MIUI jer mu se najvise dopada itd. [emoji4]
liman3, prelepo! [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vaš desktop

Post od znemanja »

Fluidnost skina ne možeš meriti prema tome što OnePlus 7 Pro ima 90Hz ekran. Da je isti prisutan na S10/Note 10 seriji identična fluidnost bi bila. Svakako je OneUI jedinstven kako dizjnerski tako i po svojim mogućnostima što ga svrstava u sam vrh skinova. Naravno, tu preferencije korisnika igraju ulogu, po meni bolje od OneUI nema.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Vaš desktop

Post od Sale_M »

Jeste bio skup, ali vredelo je
Slika

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vaš desktop

Post od Joxy »

znemanja napisao:Fluidnost skina ne možeš meriti prema tome što OnePlus 7 Pro ima 90hz ekran. Da je isti prisutan na S10/Note 10 seriji identicna fluidnost bi bila. Svakako je OneUI jedinstven kako dizjanerski tako i po svojim mogućnostima što ga svrstava u sam vrh skinova. Naravno, tu preferencije korisnika igraju ulogu, po meni bolje od OneUI nema.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
OP7 Pro sam naveo kao primer, sve je dovedeno na jos visi nivo. Inace sistem potpuno isto radi na mom OP6 i na novom OP7 Pro, koji ima i taj bolji ekran, noviji cipset itd itd. [emoji4]
Lepo si napisao, da je prisutan na S10/Note 10 bila bi identicna fluidnost a to samo govori u prilog skina. [emoji4]
I na kraju se slazem, sve zavisi od samih korisnika, ne voli svako iste stvari. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vaš desktop

Post od znemanja »

Ne, fluidnost je i sada na OneUI na najvišem nivou to se na OP7 Pro oseti više zbog 90HZ ekrana ne zbog skina, subjektivni osećaj korisnika je da je skin fluidniji upravo zbog 90Hz ekrana.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vaš desktop

Post od Joxy »

Nemam OP7 Pro direktno da poredim, govorim o OP6 koji ima obican 60 Hz ekran. [emoji4]
Nema sumnje da je One UI dobar skin, ali ni po jednom parametru nije bolji od Oxygen OS. [emoji4]
I opet pisem, ne govorim to iz razloga sto ga trenutno koristim, nije mi ni omiljeni, vec pisem objektivno. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vaš desktop

Post od znemanja »

Pa ne vidim po čemu je Oxygen skin bolji od OneUI, nijedan parmatera nisi naveo po kom kriterijumu to tvrdiš. Mozeš samo subjektivno da to tvrdiš i to je skroz ok, svi volimo različite stvari, ali po cemu objektivno to tvrdiš?

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vaš desktop

Post od Joxy »

Pa po svemu, fluidnost, pouzdanost, funkcije vezane za odredjeni skin... Dosta je stvari. [emoji4]
Da je subjektivno misljenje onda bih napisao MIUI, ovako je skroz objektivno, na osnovu iskustva. [emoji4]

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vaš desktop

Post od znemanja »

Pa evo ja kažem da po funkcionalnosti, dizajnu, fluidnosti OneUI je bolji, a po cemu ti tvrdiš da je Oxygen skin bolji, a da nije subjektivno shvatanje. Tvoj doživljaj nečeg, tvoje iskustvo je subjektivno, kao i moje, ali se to iskustvo nikako ne može okarakteristati kao objektivno. Stoga samo subjektivno možeš da tvrdiš da je Oxygen skin bolji, nikako objektivno.
Objektivno bi bilo kada bi neka grupa stručnjaka testirala dva skina po raznim kriterijumima, ustanovila sistem bodovanja za svaki kriterijum i na kraju rekla koji je skin objektivno bolji.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Vaš desktop

Post od Sale_M »

S Nemanjom nema sale. [emoji1][emoji28][emoji23]

Sent from my Huawei P30
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Vaš desktop

Post od Joxy »

znemanja napisao:Pa evo ja kažem da po funkcionalnosti, dizajnu, fluidnosti OneUI je bolji, a po cemu ti tvrdiš da je Oxygen skin bolji, a da nije subjektivno shvatanje. Tvoj doživljaj nečeg, tvoje iskustvo je subjektivno, kao i moje, ali se to iskustvo nikako ne može okarakteristati kao objektivno. Stoga samo subjektivno možeš da tvrdiš da je Oxygen skin bolji, nikako objektivno.
Objektivno bi bilo kada bi neka grupa stručnjaka testirala dva skina po raznim kriterijumima, ustanovila sistem bodovanja za svaki kriterijum i na kraju rekla koji je skin objektivno bolji.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Nisam cuo da je neko ko je koristio oba skina tvrdio da je One UI bolji.
Po svemu sto si naveo je bolji Oxygen OS, to je objektivno misljenje. Poznato je da si pristrasan kada je Samsung u pitanju, pa je pomalo i besmisleno diskutovati. [emoji4]

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Vaš desktop

Post od гари »

Objektivno ni jedan nije bolji, jer čak i da se setite svih parametara, ostaje pitanje šta je od toga manje, a šta je više bitno. I onda govorimo o subjektivnim ocenama. Jednostavno ih ne možete staviti na jednodimenzionalnu skalu i da ih porediti, a da nešto bitno ne zanemarite.

Ali koliko sam do sad shvatio - One UI deluje dobar (bolji?) za korišćenje jednom rukom, a Oxygen je verovatno bolji po pitanju performansi? Za Samsung se vidi i po dizajnu telefona da uzimaju u obzir korišćenje jednom rukom. To su recimo dva parametra, a ima ih i mnogo.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Vaš desktop

Post od znemanja »

Joxy napisao:Nisam cuo da je neko ko je koristio oba skina tvrdio da je One UI bolji.
Po svemu sto si naveo je bolji Oxygen OS, to je objektivno misljenje. Poznato je da si pristrasan kada je Samsung u pitanju, pa je pomalo i besmisleno diskutovati. [emoji4]
Ne, ti upravo tvrdiš da je nešto objektivno bolje na osnovu sopstvenog iskustva, a to jednostavno nije moguće. Samo subjektivno možeš nešto da tvrdiš da je bolje na osnovu ličnog iskustva, ali jednostavno to ne znaci da je to objektivno bolje. Pri tome nikakav dokaz niti bili šta nisi rekao u korist svoje tvrdnje da je Oxygen skin bolji osim svog mišljenja. Stoga upravo zvog toga pobijam tvoje tvrdnje jer iste nisu zasnoven na bilo kakvom objektivnom merilu. Takođe, mogu da nađem par ljudi koji su koristili oba skina koji će da kažu da je OneUI bolji od Oxygen skina, ali to ne znači da je taj skin objektivno bolji. Sa tobom uvek rado diskitujem, ali nemoj mi te priče pričati u prazno, dokaži mi da je Oxygen skin bolji, u suprotnom i ja mogu da tvrdim da je OneUI bolji kao sto ti tvrdiš da je Oxygen skin bolji, ali bez nekog dokaza sve se svodi na subjektivno iznošenje stavova.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori