Ukraden mobilni... Šta dalje?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

sve što se instalira se može unistalirati ili obrisati... tako da ne polažite mnogo nade u te programe... i ne postoji način da preko negog sajta blokiraš tel preko imei-a pa makar taj tel instalirao i 100 programa... :wink: a da se to ne može veoma lako skinuti...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

mladj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Ned, 30. Nov 2008. 15:59

Post od mladj »

miodrage napisao:....cak i da budu "tihi" unutar telefona i da salju sve poruke na predefinisani broj.
Ova opcija nije loša, da li to znači da prosleđuju neke programirane poruke-obaveštenja i sl. ili da prosleđuju sve poruke koje ˝kradljivac˝ šalje na predefinisani broj? Ako bi mogao da kažeš koji program konkretno ovo može?
Ako ne može da se locira preko GPS-a lopov bi kad tad mogao da se dogovori sa nekim preko SMSa ˝nađemo se tu i tu tad i tad˝ a onda,zna se 8)
Nokia N82 black hacked + microSD 2GB, SW v.31.0.016, Telenor postpaid

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

mom dedi su ukrali fon jos pre 6,7 ako ne i vise godina.....prijavio je policiji,i oni su ga locirali u milimetar,otisli kod lika na vrata i uzeli fon.vratili ga dedi...i ja sam cuo da ce se potruditi da ga nadju ako imas vezu,pa u tom slucaju moze da bude i fon od 20 evra a i od 500+...prema tomem ne znam sto je nekome cudno da odrede tacnu lokaciju mobilnog?!?! a pre god dana ortak nadje 2 fona,neki sony e i nokiju obicnu,ja mu trazim tu nokiju obicnu za drugu karticu da ga koristim i on mi da,koristio sam ga neko vreme i iznervirao sam se zbog ribe i bacim ga kod vukovog spomenika i on ode u pm.... e sad da se vratim na ono sto sam hteo da vam kazem a to je da kad je nasao fon,kaze on caletu i kevi i cale ga odvede u murju da vrati fon,jer je mislio da ga je ukrao(nokiju nije spominjao,jerbi i njega vratio).vristao sam od smeha kad mi je rekao.lud je skroz. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

djape48
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 185
Pridružio se: Uto, 05. Jun 2007. 13:19

Post od djape48 »

stefanbg, meni su ukrali Samsung e710 pre 4 godine u jednom kaficu, najvise zahvaljujuci mojoj nesmotrenosti. Prijavio sam policiji posle 2 dana i to mi je bila jos jedna greska sto nisam odmah zvao policiju tog momenta kad sam primetio da nema telefona. Skoro sam siguran da je konobar uzeo telefon, ali to nije auto da se tako lako nadje. Mozda je ovo receno, nisam citao sve, ali svaki operator moze u bilo kom trenutku da locira gde se nalazi tvoj telefon, ako je upaljen sa sve karticom u sebi i ako nije promenjen IMEI, ali oni to smrtnom coveku nece uraditi. Potrebna ti je jaka veza. Takve stvari se koriste u slucaju teskih zlocina na zahtev policije.
Oprosti se sa tim telefonom i bice ti lakse
w810 + 8GB

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Kao sto rece
tomas.hokenberi napisao:da sam lopov i da kradem smart telefone prvo sto bih uradio bio bi hard reset ili flash firmvera. Bilo kakav "zastitni" softver se tako brise i onda od njega nema puno koristi.
Male su sanse da taj koji ukrade Smartphone,odmah "ugura" sim i krene sa koriscenjem.
Slika

BaneBRE
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet, 02. Apr 2009. 17:41

Post od BaneBRE »

elem... kako nalaze telefone... svaki telefon se prijavljuje na baznu stanicu svojim IMEI brojem i podatcima kartice koja se nalazi u njemu (broj kartice, lista poziva bla bla)... dalje... kada se utvrdi koja je kartica u tom telefonu, mup izda nalog operateru da mu da listu poziva te kartice u proslih fazon mesec dana i gleda se 065broj i fixni broj koji je primljen ili pozvan (zna se koji je cij broj - fixni i postpaid) i time se stupa u kontakt sa osobama koje je taj broj zvao i zovu se ljudi na razgovor u mup da bi se ispitali ko je i sta je ta osoba o cijoj je kartici rec. ovo vam je pouzdana informacija jer sam kupio kraden telefon (nisam znao da je ukraden) ovde na oglasima i posle 2-3 sata cim me je okrenuo ortak sa 065 njega su zvali i pitali ko sam i sta sam i zvali me da dodjem u mup ili sup 'bem li ga sta je na zvezdari...prvo su mislili da sam ja ukrao telefon i ostavili me u stanici dok nisu dosli do lika (srecom fotokopirao sam mu licnu kartu kad sam uzimao fon) i mene pustili a njega saslusali i nemam pojma sta se dalje desavalo. naravno ja sam izvisio za 150e

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

e jbg bane,zeznuo si se,ali opet je dobro sto si fotokopirao licnu kartu lika,inace bi tebe mracili... inace smo komsije,ako si na zvezdari :) poZzZz

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

E jbg, zato ja uvek ako kupujem polovan tel. obavezno trazim ne licnu kartu nego racun i garanciju za telefon na kojima mora da pise imei broj telefona! i nikad nisam imao bilo kakvih problema... 8)

ali koji je taj debil, ukrao tel i dao ti licnu kartu da mu kopiras kad ti ga je prodao :lol: :D
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

to se i ja pitam isto,mislim da je totalni imbecil.... :lol: :lol: :D koliko dilea ima danas,mozda je mislio da ga nece traziti,jbg :lol:

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

nikom nije palo na pamet da je mozda i on kupio taj telefon po nekoj manjoj ceni i resio je da ga proda za 20-30 evra vise i tako zaradi nesto? Znaci mozda i on nije znao da je kraden. 8) Svako je nevin dok se ne dokaze suprotno...

P.S. a mozda je stvarno i neki debil...sta ga znam svakakvi se radjaju
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Post od Cooomi »

ovako ovom prilikom bih hteo da pohvalim nasu policiju jer 3 nedelje posto su mi ukrali n82 (napo me lik kaze vadi sve iz dzepova ( sa nozem)) javili su mi da je pronadjen i zakljucio sam da ako oce mogu da nadju i 3310 a ne ove novije sa GPS-om

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

dimi palo je i meni na pamet to,ali me mrzelo da pisem :) cooomi svaka cast.pa mogu da nadju kao sto kazes ali samo ako HOCU ,naravno.Pozzzz

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Cooomi, zato treba da nosis neki tejzer sa sobom, ili jos veci noz pa ako ti se ovako nesto ne daj ga Boze opet desi, onda ce doticni loshe da prodje. Mog ortaka je napao neki lik sa skakavcem (ortak 2 metra i 130 kg), i jos bio nesto narajcan.... Kad je dograbio iz dzepa kljesta za krimpovanje, pa kad je povijao lika, ovaj jedva zivu glavu izvukao samo zato sto je bio brzi. Ovaj da ga je uhvatio, ubio bi Boga u njemu.
Meni je pak jedan kloshar naleteo na suzavac, potom na palicu koju sam tada imao sa sobom (od gumenog creva napravljena), pa je izvukao lepe modrice.
Naravoucenije: be mean, and have something nasty in your pockets 8)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Ne moras ni to, ako naletis na stivena sigala, ni pistolj ti nece pomoci :lol: :lol: :lol:
Kad su pre 2 godine drugaru ukrali telefon na Adi, covek lepo prijavio, i sve to... E sad, poenta je sto kad su ga zvali da dodje po telefon, nisu hteli da mu daju isti prvi put, vec su mu rekli da dodje za par dana... Kad je dosao drugi put, dobio je telefon, koji je bio pokvaren... A ovi su rekli da su ga tako nasli (iako je prvi put radio)...
Nokia E71... Elegant, but deadly

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

kapoerista90, Stiven Sigal ima dovoljno love da mu ne treba tvoj fon :lol: :lol: :lol:

miodrage, big nasty things in pockets su ok dok si sam sa sobom i za svrhu koju si pomenuo, ali ako te murija nahvata sa istim mnogo će vode proteći dok ne uspeš da objasniš da je to samo za potencijalnu nužnu samoodbranu. Pepper sprej je možda i ilegalan ali pošto je vrlo nedvosmisleno čemu služi progledaće ti kroz prste uz oduzimanje, ali sve preko toga......... :uhuh:

:edit: E da, zato se u kolima nosi MAGLight lampa, čisto kad farovi nisu dovoljni za rešavanje nesporazuma.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

Ma sta ce ti ta maglight lampa, zar nemas u automobilu za samoodbranu kljuc za tockove, sajlu, dizalicu :lol: :D

Salu na stranu, mozda je ipak bolje dati im mobilni, nego da te neki narkoman zabode nozem... :uhuh:

bez ljutnje momci, ali to sa tim sprejevima mi deluje nekako zenskasto :lol: :D :oops:
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

Barbarosa
Banned
Postovi: 56
Pridružio se: Sre, 01. Apr 2009. 01:18

Post od Barbarosa »

ilkebgd, MAGlight lapma,za kola,a ovako mala palica drvena,onako da ne moras da se mucis da zamahnes da pa opicis :D :D

ja bih umesto spreja nosio aparat za gasenje pozara :lol: :lol: :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ma kakav Steven Seagal, Chuck Norris je jachi :)
U principu, oduvek sam bio za brza i efikasna resenja, bez mnogo prljanja. Znachi narkic sa nozem - prvo pocnes da bezis, onda finta, sacekas ga i kamen u vugla, najbolje sa ledja. rezultat - narkic lezi ko prostac na zemljici, ti si sacuvao svoj mob, i sad mozes da okrenes 94 i kazes kako neko lezi na ulici, ali sa govornice, nikako sa svog moba.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

miodrage, a sta ako taj narkic ima brze resenje od tebe.
Bolje dati mobilni nego se glupirati. Nije njemu prvi put da to radi, a sigurno nije nikog i ubo da bi ukrao nesto. A sta ako taj ima i pistolj kod sebe? das mu mobilni, prijavis odmah u miliciju i kod svog mobilnog operatera. kad tad ce neko da koristi taj fon i tu je tvoja sansa.

NemanjA^
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 629
Pridružio se: Pet, 30. Jan 2009. 20:46

Post od NemanjA^ »

miodrage, Bata Živojinović FTW ^^ LoL, koji si kralj.. :D
Nokia 5800XM

Odgovori