Telefon sa najboljom kamerom!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od novak »

Kad smo vec kod kamera; zasto i na 808 slike djeluju isprano (kao i kod sonya) u odnosu na recimo S5, G2/3

dusko1122
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Čet, 17. Dec 2009. 23:41

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od dusko1122 »

A samsung Kzoom nema tu opciju sa slow motion kamerom ?
Poslednja izmena od Lobachewsky u Uto, 04. Nov 2014. 03:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Izbegavaj da gomilom uzvicnika ili tackica dopunjujes do potrebnih 60 karaktera. Budi kreativniji.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od Baraba »

I'm calling it - the age of Nokia imaging supremacy is over
http://allaboutwindowsphone.com/feature ... _Nokia.php

:)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od 1808 »

Galaxy Note 4 dominates our blind camera comparison, beats a Canon DSLR and the iPhone 6 Plus

http://www.phonearena.com/news/Galaxy-N ... us_id66093

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od Sale_M »

Kamera na Note 4 jeste stvarno dobra,najbolja verovatno dok ne igadje S6.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Slike sa mobilnih telefona

Post od 1808 »

kutijagreha napisao:...808,ali nema Android ;)
Nije tačno, Panasonic CM1 je android (već sam ti ga preporučivao) i poklapa bilo koju kameru na mobilnom telefonu.
znemanja napisao:Kamera na s6 je fenomenalna, tu spora nema, ....LG ne pravi ništa bolje fotografije, nijanse su u pitanju.
Nije ni čudo što je tako, jer ova dva uređaja imaju vrlo slične senzore od 16MP iz Sony Exmor RS linije. Konkretno, LG G4 ima Sony IMX234 (koji takođe koristi i ZTE Nubia Z9), dok S6 (kao i Note 4) imaju Sony IMX240. Ovaj drugi se po Sony-jevoj hijerarhiji čak smatra i nešto boljim.

Razlika je u softveru, jer LG G4 dolazi sa softverom koji u manualnom režimu nudi opciju produžene ekspozicije (i niz drugih), koje fabrički softver u modelu S6 nema, ali se to može lako nadoknaditi sa odličnom aplikacijom Manuel Camera koja se bez problema instalira na S6.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Slike sa mobilnih telefona

Post od kutijagreha »

1808, ima tu jos svasta nesto u kameri sem tog IMX 234 :wink:

http://www.dodaj.rs/f/25/h7/2AdNCoza/20 ... 130617.jpg

Takodje

http://www.dodaj.rs/f/1J/Cq/1ar5Nkei/20 ... 130718.jpg
Ali da ne idemo vise u off :wink:

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Slike sa mobilnih telefona

Post od 1808 »

kutijagreha napisao:1808, ima tu jos svasta nesto u kameri sem tog IMX 234 :wink:
Ima valjda i kod ovog drugog, ali to tebe ne zanima. Nemam ni volje da se upuštam u ozbiljniju analizu oko tehničkih stvari sa tobom, kada si toliko pristrasan i tendeciozan. Ja čak nisam ni rekao da je ta kamera na G4 loša (čak naprotiv), što ti sve vreme kroz razne postove (u raznim temama) perfidno insinuiraš za S6 i N4.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Slike sa mobilnih telefona

Post od kutijagreha »

Nisi me razumeo sta sam hteo da kazem. Dosta korisnika (N4) je pisalo peticiju Samsungu da isprave neke greske oko IMX 240 senzora. Ovde se vec pisalo sto se tice suma u fotografijama (automatika)
Ocito da Samsung nije ispravio to (citaj,moze im se),i vidim da se vec polako hvata gnev kod korisnika. Po meni N4 u nekim uslovima ima bolju kameru od S6. G4,N4,S6 top 3 u Android svetu.
1808 napisao: Nemam ni volje da se upuštam u ozbiljniju analizu oko tehničkih stvari sa tobom
Ovo sam mislio da nikad necu procitati od tebe,ali cuda su moguca :P
Ne ulazim vise u off,nastavimo sa vrhunskim fotografijama ;)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Slike sa mobilnih telefona

Post od 1808 »

kutijagreha napisao:....G4, N4,S6 top 3 u Android svetu.
Opet nije tačno. Evo još jednom: Panasonic CM1 je bez premca, pa tek posle svi ostali. Ajd' valjda ćeš sad zapamtiti. :D

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od filip11314 »

Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od kutijagreha »

Otvorio si komso pandorinu kutiju ovim post-om :-D

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od filip11314 »

Haha znam. Nisam uspeo da nađem onaj sa poređenjem kamera N4 i L735. To bi tek havarija bila. :D
Edit: Našao. Ali ovo je samo za prednju. http://www.digit.in/mobile-phones/the-w ... 24430.html
"Overall, it seems that the Lumia 730 is the best selfie phone that we've tested so far."
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

AndroMan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1039
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 13:25
:: Galaxy Note 9 N960F
:: BB Passport; N808PV

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od AndroMan »

kutijagreha napisao:Gde ima vise svetla ispisuje. Gde ima manje svetla ne stoji.
Nije problem u automatici, negu u noćnoj sceni koja se aktivira gde ima malo svetlosti i uglavnom kvari sliku, uz to ne ispisuje iso vrednost.

Menjanjem iso vrednosti, deaktivira se noćna scena, i nema brige. ;)
Pogledajte moje noćne na flickr-u, po meni su izuzetno dobre.

O odnosu kamera S6-G4-N4 mi je teško da iznesem neki zaključak. Sve tri su kvalitetne. Pošto su nijanse u pitanju, da bi se izneo ispravan stav, treba testirati sva tri na istoj sceni, uz osnovna podešavanja koja omogućavaju fotkanje iz ruke(dakle bez duge ekspozicije) i test na automatici, pa onda izvući zaključak i reći šta je na kom uređaju bolje.

Što se tiče fotki sa Huawei P8, ni meni ne deluju nešto posebno za jedan flagship.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od kutijagreha »

E ,o tome sam pricao. Tu nocnu scenu nisu ispravili i na S6 modelu. Citam ovde komentare ljudi koji pisu da je S6 najbolji point and shoot uredjaj sto se kamere tice. E,pa nije,sve dok ne srede te neke stvari,bice za mene iza G4.
Gde su sada oni sto su pricali da postoje 90% ljudi koje ne zanima manual mod?
Pa bas taj isti manual mod je potreban N4/S6 da fotografija lici na nesto (nocu)
1808,kada taj isti clan,moze da kaze da LG ima od svih flagship aparata najgoru kameru,mogu i ja da kazem da S6 ima raspalu kameru :-)

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od filip11314 »

Meni samo nije jasno dokle će ovi zakleti samsungovci da dižu u nebesa flagship modele. S6 ima dobru kameru, ali ne i najbolju. S6 ima dobru autonomiju, ali ne i najbolju. S6 je (po meni) najružniji fon iz galaxy S serije. S serija telefona od S2 nije donela ništa revolucionarno. Njima je najbitnije da imaju puno ovaca za šišanje, a vama je bitno da imate samsungove flaghsip modele i to je to. Pustite nas koji "ne znamo" šta je dobar i kvalitetan telefon (da ne kažem savršen) da uživamo u našim krševima (LG, Huawei, HTC). Ko izbriše komentar samo dokazuje da ga pucaju kompleksi. :*
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od 1808 »

kutijagreha napisao:Citam ovde komentare ljudi koji pisu da je S6 najbolji point and shoot uredjaj sto se kamere tice. E,pa nije,sve dok ne srede te neke stvari,bice za mene iza G4.
Sad si nas baš iznenadio sa ovakvim zaključkom. :lol: :lol:
kutijagreha napisao:...Pa bas taj isti manual mod je potreban N4/S6 da fotografija lici na nesto (nocu)
Manual mod nije point and shoot,... bar bi to trebalo da je jasno.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od kutijagreha »

Komso,u ovoj temi pisi o kameri.
Ne moze neko ovde da prica da S6 ima najbolju point and shoot kameru. Nema. Evo stoji poziv i dalje. Slikajte nocu (gde je bas malo osvetljenje) nesto,pa da vidimo tu cuvenu automatiku ;-)
1808 pa Zamsungovci se kunu u tu point and shoot kameru. A nocu moraju da cackaju manual da bi fotografija licila na nesto
Poslednja izmena od kutijagreha u Pon, 06. Jul 2015. 17:00, izmenjeno 2 puta ukupno.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od bata bogdan »

Skidam kapu za post, lepo objašnjeno. Čudno je to što samo fanovi samsung brenda tvrde da imaju najbolji telefon što danas postoji, a mi ostali koji koristimo druge brendove prihvatamo neke propuste i iznosimo kako jeste, a ne da opravdavamo svoj uložen novac.
Daleko od toga da ja mislim da je samsung los, naprotiv nije los, ali nije ni najbolji pogotovo što se baterije i kamere tiče, izgled i dizajn s6 je priča za sebe i kako ko to doživljava.
Huawei

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Telefon sa najboljom kamerom!

Post od Joxy »

S6 ima najbolju kameru, tacka. Ne znam šta tu nije jasno. Kutija, izazivam te kad uzmeš S6 na jedan shoot out, automatika čista, uostalom kako i 95% ljudi koristi kameru na telefonu. :)
I ti zapeo sa tim noćnim slikama i manuelnim modom, dok podesiš sve živo a za svaku situaciju podešavaš različito, ode kadar.
Bato, brojke govore ko je najbolji, Samsung je daleko ispred svih. ;)
Poslednja izmena od Joxy u Pon, 06. Jul 2015. 17:01, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori