Koji OS?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima

Koji je bolji?

iOS
8
11%
Android
37
50%
Symbian
20
27%
Bada
2
3%
WinMo
7
9%
 
Ukupno glasova: 74

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

Ne razumem kako Symbian moze da se meri sa na primer Androidom i Windowsom ?! Dok je Symbian uradjen u menijima,dotle ti u Windowsu imas i Menije i Toolbarove u programima.Pa ti programi u Windows Mobile izgledaju isto/veoma slicno kao i na PC,dok na sumbianu imas najobicnije menije sa kojima ides gore/dole.Totalno operativni sistemi ne lice.Svaki OS sa touch screenom moze da uradi vise od Symbiana.Pogledaj broj aplikacija i kvalitet aplikacija za Symb ili za Win Mobile.Namerno ne napominjem Android i iOS,tek su oni jaci od Symbiana.Symbian jeste dobar OS za telefone bez touch screena,programi jesu dobri ako ces kliktati kao lud gore/dole/OK ,ali ako se poredi sa Touch OS-ovima,tu nema sta da trazi.Symbian programi su smesni naspram WM/Androida/Web OS-a,/Palm/iOS.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

miodrage, Ауууууу, дал ти Н900 има ружан интерфејс :blinky:
Оцрнисте Симбијан као да је дос, па мој Јава базиран телефон може више од СМС-а и телефонирања а камоли Симијан :uhuh:
Што се тиче лепоте мени је овај нови Симбијан сасвим ок, јесте да су остали нашминканији али коме не треба шминка сасвим ок ОС. Мени се рецимо свиђа и кориснички интерфејс новог Виндовса и то далеко више од иОС-а и Андроида.
Данас више није толико битно колико ОС може већ колико и какавих апликација има за њега, то је главни разлог зашто је Симбијан пао. За ајФон нема шта нема, сустиже га Андроид а Симбијан иако је изашао пре њих каска. А и сада се сви телефони могу све (под све подразумевам основне функције) а разлика се прави у величини екрана, брзини, апликацијама.Оно што Нокиа и даље нема.
Генерално чак је и Андроид ружан, његов плејер је ружнији од Симбијановог али су га ХТЦ и Самсунг изменили па се другима допада али то није Андроид већ ХТЦ и Самсунг 8)
Колико вас користи (или би користило) стандардни Андроидов почетни екран уместо ХТЦ-овог или Самсунговог?

Win6.1x, Виндовс 95 не бих никад користио, стварно је Виндовс 7 доста бољи, лакши, лепши за коришћење. Не видим поенту да себе малтретирам са Виндовсом 95 поред Виндовса 7. Надам се да ме капираш, иначе имао сам телефон са Виндовсом 6.1.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Win6.1x, zasto program pisan ili pravljen za mobilni telefon MORA da lici na neki program za PC? I opet pitnje na koje niko ne mzoe da mi odgovori: koja aplikacija postoji za ostale OS-ove a da nema slican pisan za symbian?
Opet ti kazem neko voli da sve izgleda sto jednostavnije (ti bi to nazvao prosto), ali da radi isti posao kao i neki "slozeni" programi.

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

Little Princess kapiram sta hoces da kazes.Win 6.1 je prastar,posebno jer se Window Mobile / Pocket PC prakticna nista bitno nije izmenila jos od prve verzije Pocket 2000/2002.E sad Windows Mobile 6.1 je pred penzijom,to stoji.Nema mu buducnosti jer ga se Microsoft odrekao.Medjutim taj OS je jos aktuelan.Dok kod ga proizvodjaci ugraduju u PDA-s,jos nije zvanicno mrtav.Svaki OS ima prednosti i mane.Ja i dalje volim da mi Pocket PC izgleda kao Windows na PC-u.To je vec stvar ukusa...Takodje ne mislim da su ga drugi OS nesto preshishali.Win Mobile ima jos dosta vrlina.Ima odlicnu softversku podrsku,aplikacije se i dalje unapredjuju (ne brzo kao pre) za njega,tako da ce jos 2-3 godine biti aktuelan.Do tada cu ga koristiti,a i ko zna mozda se pojavi neki sasvim novi OS :) A i ekonomski mi nije isplativo da ljuljam veliku lovu na iPhone ili neki Hi-Tech Android. :) Mislim da Windows OS najvecu prednost imas u domenu kustomizacije.Primer : Nabio sam na njega Omnijin Today Screen sa Widgetsima.Izgleda odlicno.Medjutim za to mi je trebalo 10h :) Jer nije bas jednostavno prebaciti pluginove cak i sa upustvom,a da ne pricam o kuvanju ROM-a :)

@jerkan ne mora da lici na PC :) ja sam rekao zasto mu ja dajem prednost,jer su mu aplikacije slicne/iste kao na Windowsu.Nekima je to prednost,nekima mana.

Sto se tice Symbiana opet se svodi na ono : Koliko ti zelis da ti programi budu slozeni sa vise opcija.Na primer uporedim Garmin na Symbianu gde dok ti sve podesis za rutu,prodje vecnost kroz menije i uporedim iGO na ostalim OS-ovima,gde ti sa 2-3 klika olovcicom sve resis... Nije isto.Upredi Fajl Menadzere.Logicno da je lakse/efikasnije baratati fajlovima olovcicom.Plus programi na Symbianu po meni *subjektivno,kako god* izgledaju ocajno.Mislim meni je smesno kad uzmem Xplore na Symbianu da poredim sa Resco File Managerom ili GS++ na Win mobile i slicno.. Probaj da sortiras na primer vece kolicine mp3 u plejlisti na Symbianu ili na Windowsu :) Samo par banalnih primera...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

miodrage napisao:... Uostalom, izuzev E serije koju hvalim (kako neki ne primecuju), za ostatak Nokije kazem da je djubre i da ne vredi prebijene pare!...
Stvarno nisam ocekivao da ce covek koji je toliko dugo na ovom forumu,i koji bi trebalo da,uzimajuci u obzir da je jedno vreme koristio uredjaje doticne marke,objektivno iznese svoje misljenje,i da tim misljenjem ne pretera u bilo kom pravcu...

Meni licno to "djubre" vec dve i po godine odradjuje bilo koju operaciju koja je meni potrebna,i da svestan sam da nije ni najbolji telefon na trzistu,niti je O.S. koji ovaj telefon ima najbolji i najkompletniji,i apsolutno nemam nikakvu nameru ikoga da ubedjujem da to nije tako.

Nazalost (ili na srecu),nema svako brdo para,(svaka cast onima koji imaju posao od koga mogu sebi to da priuste,tu ne racunam ljude koji dobiju takve uredjaje na poklon),da bi mogao sebi da priusti uredjaj(e) koji su za ovo "moje djubre" izmislili "telefoniju" (kome jos smeta kakav je signal na telefonu),tako da moramo da kupujemo jeftinije telefone ili sto bi ti rekao - "djubre koje ne vredi ni prebijene pare"... :uhuh:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

mare-ss, naravno da nisam isao nigde po telefon, doneo mi ga je brat iz Nemacke na poklon. Presao je carinu sa otpakovanim telefonom, kao svojim. Kutiju je negde sklonio u torbu.
LittlePrince, mnoge su mi stvari poruznile u poslednjih 5-6 godina. Evo, pre toliko sam otprilike koristio 3300 koji mi je bio otkrovenje svojevremeno, i onda dosao E61 (WOW), nakon njega dosao My Precious, a u medjuvremenu se E61 trampio za HP hw6915 (ok mi je i WinMob, ali me nije odusevio nicim, osim da je bolji od Symbiana - a to je bio WM 6.0 unutra)
Fox, a sa cime sam preterao? E serija ima apsolutno SVE i po svemu je bolja od bilo kog drugog Nokijinog telefona. Prvo da krenemo od materijala, pa preko izrade, na kraju izdrzljivost baterije i stabilnost softvera. Iako je isti softver u N95 8GB i u E61 i u E71 (samo razlicite revizije), ova potonja 2 imaju neuporedivo manje problema od ovog prvog. A opet su manje popularni. I ako sam dobro obavesten, jeftiniji su. Ne mislim na ove modele konkretno nego na trenutno vodece u svojim serijama. N8 ne bi trebalo da je flagship kompanije, a pridaje mu se takav znacaj. To ce da bude N9... Medjutim, sa Symbianom... Tja videcemo.
Evo, drugar kupio N97... ja iskreno prvih 10 min nisam uopste mogao da se snadjem sa telefonom. Ok, mozda me je Apple razmazio, ne znam, ali jednostavno, nakon iPhoneta, vise nista ne lezi tako u ruci... Mozda Desire... E dopalo mi se kako mi je cucao u ruci. Medjutim, izgleda da sam omatorio, jer nemam nameru da menjam OS, da ponovo gubim sate i sate trazeci aplikacije kojima cu da unapredim svog ljubimca. Za sada je takvo stanje stvari. Moja zena ima 6700, i kad joj nesto treba za telefon, naravno uvali ga meni da ja uradim, a meni se dize kosa na glavi, jer mi je mrsko cak i da ga dodirujem...
Ok, ovo je vec preterivanje, mozda u mom uredjaju ima neka subliminalna poruka da treba da pratim cika Stevu... Ne znam vise...
Napisah ja ovde gomilu gluposti, a preterivanje je valjda posledica toga da sam sam u svetu koji se deli na Appleovce i njihove radikalne mrzioce. Ovih drugih je daleko vise. Ja pokusavam da budem objektivan, ali izgleda da ne mogu.
Jos jedan primer - komsija mi uzeo Blackberry 9700, znaci nisam imao strpljenja cak ni da mu izakam osnovni Meni, pogledao ga 10 sec, i vratio. Puk'o sam totalno! :oops:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

I ja sam do skoro koristila symbian..:-) Cak je i moja N97ica (koju mnogi mrze) kod mene super radila i zaista sve sto mi treba ona je radila skoro pa savrseno, a i ja sam se dosta bavila njom i njenim nesavrsenim sistemom i bas to mi je cesto prijalo.. Cak sam jedno 2 meseca istovremeno imala i Desire i 97icu i 97ica i symbian su mi bili upotrebljiviji i nokia je bila primarni tel..:-) Medjutim, kad sam jednom presekla i odlucila da se prebacim na Desire i krenem u nepoznato, sad se ne bih vracala na symbian..:-) I dalje mislim da je Symbian laksi za koriscenje, kuckanje poruka i nekako mi i dalje deluje sigurniji za recimo alarme i podsetnike, dok android jos istrazujem i ucim i tu je velika draz koju u njemu nalazim..:-) Symbian mi je malo i dosadio svojom jednostavnoscu, ali svakako nije jos za bacanje..:-)
iOS sam probala i nije mi das "legao"..:-( Neke stvari koje su mi neophodne iPhone ne moze da radi..(unedogled podseca na propusten poziv i SMS, govori vreme na svaki sat, nema upotrebljive app za podsetnik itd) ali nekom drugom on savrseno odgovara, i ja to postujem..:-)
Win sam jako kratko koristila i on mi, i pored gomile applikacija koje na njemu super rade, nije prijao, mada mu nisam ni dala mnogo sansi da me privuce..:-) Da se nije pojavio Android sigurno bih se njemu okrenula, ali eto..:-)

Sve u svemu, ne vidim razlog za toliko prepucavanje o mogucnostima razlicitih OS-ova.. Hvala Bogu pa ih je sad toliko da zaista mozemo da biramo prema svojim afinitetima..:-)
Zato, smirite strasti i spustite loptu, ima toliko lepsih stvari u zivotu od svadje na nasem forumu..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E Nina me je podsetila na jednu ogromnu manu i prednost iOS-a. Ninolina, hvala.
Da krenemo sa prednoscu (Nina je to navela kao manu) - kad primim SMS, telefon me nakon 5 min, i nakon 15 min podseti da imam neprocitan SMS (Naravno, ovo moze da se iskljuci), i ja ovo smatram izuzetno korisnim. Ne secam se da je Symbian imao ovako nesto (out-of-the-box).
Mana, koju i ja navodim, kao Nina, je bas taj podsetnik. Naime, iPhone ima izuzetno stur, i po mojim kriterijumima lose odradjen kalendar. Na E61 ovo je bilo gotovo pa savrseno. Nijednog mi momenta na pamet nije palo da stavim neku drugu aplikaciju mesto default-ne. Sto se Apple-a tice - sasvim druga prica. Svaki dan gledam da li je izasao neki funkcionalan kalendar. O cemu se radi? Kalendar k'o kalendar, ima mogucnost da se doda task i da se oglasi alarm u dato vreme, odnosno moguce je napraviti da se oglasi i neko vreme ranije, i dodata mogucnost oglasavanja 2 alarma. I to je otprilike to. Sta je to sto mi ne odgovara? Zvuk za alarm je vise nego komican - mrzim te jednostavne zvuke koje Apple fura. Nekako sam uspeo da preko ToneFX ubudzim svoju melodiju, ali kada krene da svira, dok ne odsvira svojih 30 sec, nema nacin da se prekine (glupost). Sa druge strane, ako nisam otvorio kalendar, kao kod Symbiana, on to vise nece ponoviti - smatra javio i finito... dok Nokia javlja do u beskonacnost ako treba (barem sam ja tako imao podeseno). Nadalje, E61 me je privukao sa onom agendom na ekranu, 1 glance, i imas sve ispred sebe. Na iPhonetu sam nasao neke app koje to odradjuju, ali ne tako dobro. Naravno, dok se nadje "narodna" verzija koja radi kako treba, moze covek da se oteli.
Takodje me izrazito nerviraju zvuci za SMS, ali i to se da resiti. Ono sto mi se svidja je bas taj ToneFX, sa kojim sam uspeo da 300 ringtonova koje imam, stavim da za svaki poziv ide razlicito zvono, odnosno, nikad ne znam kako ce telefon da mi zvoni, osim za predefinisane kontakte, koji svaki ima svoju melodiju...
Epilog svega: iOs moze da bude prilicno frustrirajuci, ali je sjajan za istrazivanje svega i svacega, kao i Android. Symbian je vec istrazen potpuno, i tu vise nema drazi. Eto, priznacu da nisam stigao na tom nivou da se zezam sa Symbian^3, ali ono sto sam video nije preterano obecavajuce. Ne nudi nista nevidjeno, ili revolucionarno, sminka starog uz pojedine modifikacije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

dimi89, Trenutno nisam kraj svog računara (ove poruke kucam sa fakulteta) i ne mogu da postavim slike, ali u toku sutrašnjeg dana ili u nedelju staviću screenhoot home screen i sliku menija.Samo da napomenem da trenutno koristim 5800 i N73, Na n73 koristim black temu sa motivima polarne svetlosti, slično kao kod viste, ali malo šarenije.Dok na 5800 koristim SPB mobile shell 3.5.On funkcioniše više nego dobro, jedini probelm je RAM memorija, ali samo onda kada startujem operu mini, u tom slučaju moram da isključim SPB mobile shell.Spb shell-om sam oduševljen, zaista funkcioniše odlično, personalizaciji nikada kraja.U slučaju kada ne koristim spb shell, imam jednu odličnu black temu, koja menja izgled menija, tako da su sve stavke u nijansi crne i sive.To mi se jako sviđa jer izgleda elegantno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Win6.1x
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 122
Pridružio se: Ned, 21. Nov 2010. 11:41
Lokacija: Srbija

Post od Win6.1x »

E Ninolina svaka cast ! To ja upravo celo vreme sam pricao.Symbian je dobar OS ali je jednostavan,nema napredne opcije,ali je i dalje najbolji za SMS ,poruke i slicno.Imao sam isto 3 symbian telefona,zato sam to pricao iz iskustva.Totalno se slazem.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

miodrage,preterao si u tvojoj "iskljucivosti",i u tome sto ne znaci ako je tebi nesto "djubre" da je to onda "djubre" za svakoga od nas.
Svoj telefon kao sto rekoh koristim vec vise od dve godine,i nemam nikakvih ni hardverskih (iako je potpuno plastican),ni softverskih problema.A veruj mi,iz telefona izvlacim mnogo vise nego sto je Nokia planirala da se izvuce iz ovog modela. E serija je stvarno odlicna,ali mislim da si u velikoj zabludi ako mislis da je softverski stabilnija od svakog telefona N serije.
Tacno je da N8 nije flagship kompanije,a oni koji ga smatraju za to - neka to i dalje misle.

Nekome odgovara Symbian ovakav kakav je,nekome ne i to je ok.
Nekima kao i miodrage-u odgovara iOS i to je meni sasvim ok,ko zna mozda i meni sutra padne s neba jedan Iphone i pocnem da ga koristim i budem odusevljen samim O.S.

Ninolina,mislim da ova tema i ima za cilj da se iznesu prednosti i mane nekog O.S.,sto si ti prakticnim primerima i ucinila.
A za prepucavanja "za i protiv" nema potrebe,valjda smo dovoljni svoji da mozemo da sagledamo prednosti i mane odredjenih O.S. i da napravimo najbolji (za nas licno) izbor.
miodrage napisao:Napisah ja ovde gomilu gluposti, a preterivanje je valjda posledica toga da sam sam u svetu koji se deli na Appleovce i njihove radikalne mrzioce. Ovih drugih je daleko vishe. Ja pokusavam da budem objektivan, ali izgleda da ne mogu.
Komentar na ovo je suvisan i zasluzuje Slika sa moje strane,ali mi jedna stvar nije jasna...
Zasto korisnici Iphone-a imaju potrebu da stalno brane Iphone i sve ono sto on predstavlja,sta njih briga sta drugi misle o njihovim telefonima ako su oni zadovoljni performansama tog uredjaja.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

miodrage napisao:E Nina me je podsetila na jednu ogromnu manu i prednost iOS-a. Ninolina, hvala.
Da krenemo sa prednoscu (Nina je to navela kao manu) - kad primim SMS, telefon me nakon 5 min, i nakon 15 min podseti da imam neprocitan SMS (Naravno, ovo moze da se iskljuchi), i ja ovo smatram izuzetno korisnim. Ne secam se da je Symbian imao ovako nesto (out-of-the-box).
Ima aplikacija se zove Remind Me i moze se podesiti bilo koja melodija i vreme za koliko da te podseti o propustenom dogadjaju.
Ova ce se napisati bezbroj stranica i nista se nece dokazati,jerkann je lepo pitao `I opet pitnje na koje niko ne mzoe da mi odgovori: koja aplikacija postoji za ostale OS-ove a da nema slican pisan za symbian? `
Zar nevidite da se aplikacije prepisuju kao i igre.Drug mi je doneo desire i hvali se igrom trka automobila gde se upravlja naginjanjem telefona,kad sam mu pokazao slicnu igru i za 5228 ostao je bez komentara.Slika

Bice ovde i SlikaSlika

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Fox, ...zbog datih para i očiglednih nedostataka. 2G je bio "spejsšatl" za svoje vreme, izrada, ekran i GUI. Srećom vremena su se menjala (u smislu kopiranja iPhone..? Po meni da, ali koga briga). Najnegativnija reklama su snimci "džudženja" ispred Apple storova kad god izađe nov uređaj i, naravno, "legendarno" "online" predstavljanje by Steve J, to je strahovito (svi sisali vesla - dooobro, možemo početi.) :)
Nemam nameru da pljujem po iOS, i sam sam "otkinuo" na prvi pogled 2G (zima 2008, ja na SE w950), hoću da kažem da ovde nema toliko "hejta" i bezveze se "redukuje" iPhone4 tema...
"Hejt" bi bilo ovo (kopirano sa 1 drugog foruma :D )
Epl fanboj: 2+2=5
Zdrav razum: 2 i 2 su 4
Epl fanboj: To bi ti voleo, zar ne?
Zdrav razum: Šta ja imam da volim, to je tako?
Epl fanboj: Tako ti je zato što nemaš para...
Zdrav razum: Ama čoveče, znaš li ti algebru? Uzmi pa broj na prste! 2 i 2 su 4!!!
Epl fanboj: A zašto onda na ruci imamo 5 prstiju?
Zdrav razum: Kakve veze ima kol'ko prstiju imaš na ruci?!?!? Imaš li ti nekakav dokaz za svoju tvrdnju?
Epl fanboj: Pa tebi ni ne vredi objašnjavati. Ti ako ne vidiš da je iPhone najbolji na svetu ja ti ne mogu pomoći...
Zdrav razum: Ama čekaj, na osnovu cega ti tvrdiš da je 2 + 2 = 5? Kako to dokazuješ?
Epl fanboj: Pa i veš mašine prave za 5kg veša...
Zdrav razum: Ti bre nisi normalan!
Epl fanboj: Pa da, kad' ostaneš bez argumenata, odmah vređaš.
pozz :D
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ne znam sta vi svi mlatite toliko o interfejsu,pa nisu ikonice i smekerica vazne za OS,koliko sama upotrebljivost,meni je npr,iOS previse saren,android ne preterano ozbiljan,zilion aplikacija koje ne sluze bog zna cemu...
simbian ubija sa sertifikatima,sto rece neko,ajd nek neko instalira aplikaciju na simbian ako nije zahtevan korisnik...
u svakom slucaju ne namecite svoje misljenje.. :D

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Vlada Zem, Xaxaxaxaxaxa koja foraaaaaaa :D Mada meni se vise svidja :
Slika
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Funkcionalnost kalendara u iOS-u jeste za kritiku i to smo navodili kao manu. Međutim, trebalo bi da se promeni na bolje u novim 4.x verzijama, zajedno sa raznim drugim opcijama koje na 3.x nisu moguće ni preko 3rd party aplikacija. Recimo, BiteSMS pod četvorkom može da dodeljuje za svaki kontakt poseban ton za poruku, dok na nižim verzijama ta opcija uopšte ne postoji.

U priči sa nekim ljudima sam čuo da programeri jako hvale novi Windows Phone 7. Još na njemu ima da se radi jer ima brojna ograničenja (nema multitasking, copy-paste, nije moguće ručno dodeljivanje IP adrese, itd) ali ima veliki potencijal. Meni lično se korisnički interfejs uopše ne sviđa, ali verujem da će i to moći da se menja kao što je moglo i na prethodnim verzijama.

Android je već ozbiljno ispeglan ali i dalje nema mogućnost definisanja proxy servera za pristup internetu i to je ono što mnoge firme odbija od razmatranja za "službene" telefone.

I WebOS koji se izgleda priprema za razna iznenađenja, nadam se da će opravdati očekivanja.

Edit:
Zaboravih da odgovorim:
jerkann napisao:I opet pitnje na koje niko ne mzoe da mi odgovori: koja aplikacija postoji za ostale OS-ove a da nema slican pisan za symbian?
Odgovor znaš i sam - ako ne postoji konkretna aplikacija za Symbian, postoji alternativna zamena koja može da bude i funkcionalnija. Ono što se u većini slučajeva razlikuje je izgled ili sam interfejs. U Symbian varijanti to uglavnom izgleda skromnije.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Miškoni napisao:Android je već ozbiljno ispeglan ali i dalje nema mogućnost definisanja proxy servera za pristup internetu i to je ono što mnoge firme odbija od razmatranja za "službene" telefone.
Kod mene ima

Slika
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

dimi89, he-he, bolje su one fotke Stiva sa Medvedevim, to je vrh - iPhone signal, "sad ga vidiš, sad ga ne vidiš" :lol:
skar, kako bre interfejs nije važan, skoro SVE je dostupno na skoro svakom OS, to nas je razmazilo i traži se "ugodan" - baš interfejs.
Miškoni, WP7 mora nešto da "ubaci" (jel') u update, meni je to odvratno, i izgleda mi "kao namešteno", ali dobro, slično je i Android startovao.
:)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

telep, da, postoji u nekim varijantama ako je proizvođač sam odradio zakrpu, ali problem je što se dešava da radi samo delimično, ne oslanjaju se sve aplikacije na njega, ili utiče i na GPRS što nikako ne bi smeo, itd. To mora da se implemetira na sistemskom nivou samog OS-a, a ne da se krpi.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

To već nemam pojma pošto nikada nisam koristio, ako je već tako neophodno CM ima podešavanja da li da utiče na gprs ili ne.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori