Neke stvari o WiFi-u

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

I jedno i drugo. Evo recimo ja se u svom stanu najnormalnije kachim na svoj WiFi, a cim izadjem iz stana i zatvorim vrata signal pada.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

406_break napisao:hajde da se i ja malo umesam...
Imam SBB kablovski net na kompu, kupio sam MSI PC11B2 pci karticu koja radi kao AP i instalirao u komp tako sam napravio svoj privatni wireless net.
brzina je do 11Mbps tako da sto se tice ogranicenja koci me samo SBB :blinky:
i da mislim da me nije kostalo vise od 2000 din -ne secam se
apsurdno je to sto sada pored kompa ja surfujem telefonom po netu
E tako se to radi.
Ja sam jutros otisao lepo do prodavnice,kupio neku budjavu TP link wireless mreznu karticu,1.385.76din,podelio je sa LAN-om za koji koristim NET(inace koristim Wireless Internet) i napravio svoj home-made Hot-Spot :roll:
Sada surfujem Eee PC Laoptop-om(u polu-sedecem polozaju),mobilnim telefonom(u lezecem) i desktop racunarom,po ceni od 1800Din(dzi) za mesec FLAT. :roll:
Neko je ovde bulaznio da ti treba 300 k***ca i manual ko' biblija da bi se tako nesto izvelo.E pa prijatelju moj-nije tako :P
Rolling on a 54Mb/s baby
8)

NiKoOoLaAa
Banned
Postovi: 54
Pridružio se: Sub, 05. Jul 2008. 00:25

Post od NiKoOoLaAa »

cekajte,sta ja konkretno da uradim da bi napravio moj komp ap i da bi mogao na fonu da surfujem peko ifija?tnx

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Pa bre ako ja nisam "objasnio osnove nekih koraka" u postu iznad,onda ja ne znam sta ti je ciniti... :?
Prouci ti to malo bolje...
8)

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

E sada mrzi me da odgovaram na sve poruke, pa cu to uraditi kada budem imao vremena, a za sada cu odgovoriti Jones-u.
Dakle: zavisi od AP-a, ali postoji dobra sansa da sa update-om firmware-a dobijes nove mode-ove rada AP-a. Tebi bi trebao WISP + Universal Repeater, i usrecices se ako si kupio Ovislink-a posto novi firmware ima bas to.
Posle toga trebas ispodesavati kako da ti rout-uje i to je to - 5 min posla ako se razumes u mreze, ako ne, onda pozovi nekoga ko zna.
Druga solucija je sa Universal Mode-om sa kojom treba vise prckati i dogovoriti se sa provider-om.
Dakle - postoji sansa da mozes da prodjes bez kupovine rout-era, pa ce ti za vreme koriscenja neta samo AP uredjaj trebati biti ukljucen... ;)

Ufff... Nisam video da ima 3 strane... :shock:

edit:
Neko je ovde bulaznio da ti treba 300 k***ca i manual ko' biblija da bi se tako nesto izvelo.E pa prijatelju moj-nije tako
Ali ti treba komp biti upaljen za vreme toga - zato se koriste rout-eri(ili ap-ovi koji oponasaju rout-ere) - dakle standalone uredjaji...

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Da n1tr0,ali da bi prosao jeftinije,na sta sam ja isao,uzmes Wireless karticu.
Naravno ako hoces da ti komp bude iskljucen,onda Router(oko 50ak e)
P.S.Meni je komp ionako po ceo dan online :roll:
I,da,Wireless adapter Disable-ujes ili ga zastitis kada ga ne koristis.(ima raznih likova po komsiluku,da nebi bilo- :o )
8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ma stavis WEP/WPA password i miran si. Nema sanse da iko provali. Ja isto drzim komp 24h online, i MSI kartica mi je u Ad-Hoc AP mode-u i evo vec godinu dana ovako sve fercera bez greske. Nema lazi, nema prevare :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Moze i tako. :roll:
8)

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

miodrage napisao:Ma stavis WEP/WPA password i miran si. Nema sanse da iko provali. Ja isto drzim komp 24h online, i MSI kartica mi je u Ad-Hoc AP mode-u i evo vec godinu dana ovako sve fercera bez greske. Nema lazi, nema prevare :)
Jesi siguran???
Postoje Linux distribucije koje su bas namenjene sniff-ovanju MAC adresa i provaljivanju WEP/WPA key-eva... 8)

@cale: AP-client Ovislink - 40 eur - flash-ujes novi firmware i eto ti jeftinog a dobrog router-a... ;)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E ako ce neko da me sniffuje, samo napred... izgubice silno vreme, a dobice m**a od labuda, i to ako bas bude imao srece. Da neko nema nista pametnije u zivotu da radi nego da sniffuje moj komp... e i kazem samo napred, bas da vidimo sta ce ko da nadje :)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

Pa ne sniff-uje tvoj komp nego ubaci wireless karticu onda moze da sniff-uje sve okolne mreze koje hvata ukljucujuci i tvoju... E sada - mozes se lako zastiti menjajuci cesto kljuc...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

I sta ce da dobije snifovanjem moje mreze? Sniffovace mi oba kompa i? Ma i ovako sam zasticen samim dometom svoje WiFi mreze, a kamoli jos i kljuchom :P
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

I samo da dodam,za sve one koji hoce da izvode ove "kucne carolije".
Obavezno nabaviti EXTERNAL WIRELESS ANTENNA
Slika
Inace ce te se razocarati dometom klasicne antenice koja je installirana na Wireless kartici.Kao ja :dry:
Antenu mozete kaciti direktno na karticu,ukoliko podrzava menjanje antene.
Jedino me zanima rad ovih stvarcica u realnosti.
Koliko zaista pojacavaju signal,jer ja,sa basic antenom na kartici,cim predjem prag svoje kuce,signal ode u nepovrat.
8)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ovih dana treba podesim virtual wireless mrezu,pa me zanima jel moze bilo koja wireless mrezna kartica da radi kao acces point?
Inace,koristim kablovski internet.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

n1tr0
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 158
Pridružio se: Pon, 23. Jun 2008. 10:50

Post od n1tr0 »

cale, auuuu.... Pa kako tebi radi mreza? 802.11a/b/g/g+ rade na 2.4GHz, a ova antena ti nije namenjena za to...

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Sale_M, Moze,ali gledaj da bude sa antenom koja se skida.Tj. mozes staviti jacu,kao sto sam prikazao u postu iznad.
n1tr0,802.11 b/g naravno.To sto radi na 2.4Ghz ne znaci da mozes otici 3km od kuce i imati signal.
Domet PCI Wireless kartica u idealnim uslovima (bez zidova,prepreka itd.) je do 100m.(kao)A "ova" antenna jeste namenjena za "to".
Dobro pogledaj ovu sliku.
Slika

P.S.U ovim kucicama mozes da sajnas o signalu.

8)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Zvao sam mog provajdera da se informisejm oko sherovanja konekcije i on mi kaze da mi osim wireless kartice treba i Acces Point koji kosta oko 50 eura :? Sad mi nista nije jasno

Jel moze neko detaljnije da napise i da objasni sta je sve potrebno da bi napravio virtuelnu mrezu,da bi mogao da pristupim internetu lap topm i mobilnim telefonom?
Koristim kablovski net.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Gluposti. Ako koristis cable net, i imas wireless karticu, sve sto treba je da nju prebacis u ad-hoc AP mode, i da uradi network bridge. Endof story. Nadalje samo dodeli IP adrese i voila, sve je resheno casak posla.
E sad treba znati uraditi to bridgeovanje, negde to software sam uradi (moj MSI), a negde imas da se muchish ko crv.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

miodrage, jel mozes malo detaljnije da pojasnis kako da ispodesavam to?Nisam se do sada susretao sa tim stvarima pa mi nije bas najjasnije.
Kako se vrsi to prebacivanje kartice u Ad -Hoc Ap Mode?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Sale_M, e cvrc, pa nemam istu karticu kao i ti, i ne znam joj software, ali u njemu se sve radi. A posle bridge-ing, to vec neko ko zna mora da ti odradi.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori