Menjanje kanala sa fonom?!?!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Super Sayian
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 456
Pridružio se: Uto, 22. Maj 2007. 08:40
Lokacija: NBG

Menjanje kanala sa fonom?!?!

Post od Super Sayian »

Ljudi od moje ortakinje buraz moze da menja kanale na TV-u sa nekim fonom,posto se ona ne razume u to a njenog buraza ne mogu da pofatam intresuje me na koju se to foru radi i koji treba mob da se to radi?
Poslednja izmena od Super Sayian u Sub, 03. Nov 2007. 19:02, izmenjeno 1 put ukupno.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa preko IR-a ali morash da budesh 10-20cm od TV tako da i nije praktichno.Mada sa PDA uredjajima mozesh mnogo lakshe da menjash kanale sa vece razdaljine... 8)

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Super Sayian treba ti symbian telefon ili Windows Mobile, naravno, i treba ti Psiloc Total irRemote, i uz to treba ti fon koji ima IR. al mora da bude stariji Symbian Series60, znaci 6600... jer nije jos izasla verzija za 9.1 .
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

kod mene je drug imao na bas 6600 remote neki program.. i nije tacno da treba bit 20 cm od ekrana.. naj normalnije je prebacivao kanale na skoro svim markama.. tacnije, na onim koje su bile na spisku programa

inace radi u servisu pa mu ocito snako ne donese dalj. upravljac tza TV pa je morao tako prebacivat.. tak oda, to nije nista novo ;)

poz

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Super Sayian moram opet da te ispravim, tema ti se zove:
Menjanje kalana :lol: sa fonom?!?! ajd ako ti nije problem da ispravis to da nebi neko nesto drugo pomislio. :D
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

S60v3 nece moci da menja kanale sa fonom jer IR senzor ima malu snagu. A koja mi je poenta menjanja kanala sa manje od 3 metra (normalna udaljenost za gledanje prosecnog ekrana od 55cm).
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cebzab
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 315
Pridružio se: Pon, 18. Jun 2007. 17:06

Post od cebzab »

Moj cale na Treu menja kanale sa metar, mozda metar ipo.
Ne znam kako se zove program pitacu, pa cu da postujem.
U svakom slucaju je dobra fora, jer mozes da chendziras kanale na maltene bilo kom tv-u

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

to je bilo hit dok sam nosio Siemens SX1 a sad kad svako moze da kupi polovan Symbian i da menja nije vise :) a Super Sayian ne ispravi naziv teme>
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ne znam sto se ljudi jos uvek loze na taj daljinski ili bolje receno blizinski...?! :D
Svojevremeno sam se tako zezao sa N6600,ali proslo me je vrlo brzo kad su provalili o cemu se radi :roll:

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

meni je to bilo dobro dok sam imao 6600 i odem u prodavnicu TV-a i ostale elektronike i prebacujem kanale, al i to me smorilo, ne mogu ni da zamislim sta bi bilo kad bi u kladionici promenio kanal dok je utakmica na Tv-u.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

kad smo ja i drug setali gradom,vidimo cicu kako stoji predi izlogom i gleda film na TV-u,i moj drug izvadi 6600 i promeni kanal,cica opsova onog lika sto stoji na vratima i ode,a liku nije jasno ko promenio kanal... A ja u komu!!! a ja sam dobio opake pretnje kad sam u kaficu promenio kanal(bilo je finale lige sampiona)...
Nokia E71... Elegant, but deadly

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Pa brate i ako si dobio opasne pretnje, da si promenio onaj Fashion TV sto je u svim kaficima pa i da stanem u zastitu, ali ligu sampiona, pa jos plus finale...
Nokia E65 + Logitech BT Headset

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Kako si mogao da budes tako neoprezan da uradis tako da ljudi vide? To se radi neprimetno!!! Ono, TV dobio svoju volju :P
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Ovaj, super sayian, kolik kanala je jedan fon??? Rekao si menjanje kanala SA fonom, sto znaci da menjas kanale za telefone... :lol: Znaci, ponovo ispravi naslov i baci se na ucenje gramatike :lol:
iPhone + CX300

VIKING 762
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2014. 09:13
:: Galaxy S4 plus I9506

Re: Menjanje kanala sa fonom?!?!

Post od VIKING 762 »

Da ozivim malo temu, koji sve telefoni danasnjice mogu da menjaju kanale? I koji je program potreban za to. Primetio sa mda S4 moze? Koji jos osim njega mogu, da li se ta daljina danas malo povecala, tj. da li se IR tehnologija poboljsala? :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Menjanje kanala sa fonom?!?!

Post od Azimuth »

G2, S4, Note 3, S5, neki HTC modeli.
Da. Radi kao i svaki daljinski koji imaš u stanu tj sa jednog kraja sobe na drugi bez problema.

VIKING 762
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2014. 09:13
:: Galaxy S4 plus I9506

Re: Menjanje kanala sa fonom?!?!

Post od VIKING 762 »

A jel treba neki poseban program, ili se dobija sa telefonom ?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Menjanje kanala sa fonom?!?!

Post od Azimuth »

Zavisi koji telefon imaš. Uz svaki dolazi neki softver, ali na Samsungu i htc-u radi još jedna aplikacija, neuporedivo bolja od svih ovih koje su instalirane sa romom.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Menjanje kanala sa fonom?!?!

Post od acamatic »

VIKING 762, kao sto je kolega azimuth rekao imas app u ovim telefonima.Ja sam to licno video kod jednog prijatelja sto poseduje G2 da menja kanale na tv samsung-u preko moba.I da ne mora biti blizu uopste tv-a,kao sto menja daljinski upravljac tako menja i mob. :)

nidzo80
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 551
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 00:48
:: Honor 9

Re: Menjanje kanala sa fonom?!?!

Post od nidzo80 »

Ima i fora preko mreže, ako su telefon i tv umreženi ne moraš ni da budeš u istoj sobi :)

Odgovori