Ukraden mobilni... Šta dalje?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

jerkann, srecom po narkice ja se ne krecem po takvim mestima gde bih ih mogao sresti. Drugo, znam u delicu sekunde svakome da polomim ruku tako da... I sto je meni najvaznije, izuzetno sam pokvaren i podmukao, i necu nikad napasti direktno - ovako se nanosi daleko veca steta neprijatelju! Samo mucki i sa ledja :D
All is fair in love and war!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Naravno, a i ovako imas daleko vecu satisfakciju i sa uzivanje ces moci drugarima uz kafu da pricas kako si izlomio nekog narkomana :D A sto se tice tog poredjenja, koliko je sta "zenkasto", pa nekako mi vise licis na pussy ako samo dignes sve retiri u vis, das liku da pokupi sta mu treba i prijavis plavcima :D

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Azimuth je to krajnje lepo opisao :D ma udri, ti narkici se ionako tresu od nedostatka sredstava u sistemu :D tako da i da ga pljunes, ima da se prevrne :D :D :D
Nokia E71... Elegant, but deadly

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Da, mada problem su oni što nisu nerkomani nego samo nezaposleni a miodrageove konstitucije, i skloni lakim rešenjima, na kakvog sam ja natrčao dok sam još bio mlad i neukusan u doba 3310. Tako da je jedno od rešenja imati neki krš fon za: kampovanja, pank koncerte (nekome sa foruma je na Pekinškoj patki na Exitu stradao ekran na w950), i sve druge "rizične" situacije. Primera radi na skijanje mi nije palo na pamet da nosim TyTN jer ima slajder, ali čak i pokvašeni e50 odlično odradio posao.

Jel mi ovo sa posledica i murije skrenusno na preventivu? Bolje sprečiti nego lečiti (što i u svakom domu zdravlja piše :D )?
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

ilkebgd
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 193
Pridružio se: Sub, 06. Dec 2008. 05:42

Post od ilkebgd »

ja sam isto recimo na skijanje nosio stari tel. konkretno 3510i xaxax :D :lol: jer ipak na skijanju mozes da padnes i da slomis tel ili da ti se ovlazi (mislim telefon) itd...

s druge strane ako imas neki vrh fon gde god da krenes privlacices sa njim paznju lopova, narkomana itd, cak i na mestima koja ne vaze za rizicna... :? a ne mozes stalno da nosis stari tel :D
Poslednja izmena od ilkebgd u Uto, 14. Apr 2009. 23:07, izmenjeno 2 puta ukupno.
Samsung SGH I780 (Win Mobile 6 Pro) + LG Kp100 Ruby

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, jeste, moje ili Raletove konstitucije, i onda jao si ga onom ko naleti. Imam onu staru socijalisticku maximu kao moto: Tudje necu, svoje ne dam! Znachi, just over my dead body. A to nije nimalo jednostavan posao.
Znachi - to je bila preventiva.
Da se vratimo na otklanjanje posledica. Ukoliko je telefon otudjen, naci hitno vezu u policiji, i to je resenje problema. Mada je veca satisfakcija da samo dobijes podatak gde se taj uredjaj trenutno nalazi, i onda opet, cigla u vugla sa ledja, bam, bam i telefon nazad :D I onda osecaj blazenosti sto si sve sam odradio. Nazalost, nije uvek ovako idilicno tako da je dobro imati 3 jaka ortaka uz sebe, i onda smireno poricati sa covekom koji je u vlasnistvu telefona, i naglasiti mu da ne pravi nagle pokrete inache ce ga gospoda (namrsteni ortaci) uciti da bos skija po asfaltu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Milanokos
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 190
Pridružio se: Pon, 14. Jul 2008. 22:55

Post od Milanokos »

miodrage, :D

Ljudi ukrali ortaku 5800 kako bi islo to preko policije posto kod nas u stanici kazu da nisu tehnicki opremljeni :unsure:
Iphone 3GS 16 Gb
SE K850

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Nadjes neku vecu policijsku stanicu, jer nemaju svi centri opremu... Mada, njih da to zanima, mogli bi prosto da jave kolegama koji imaju opremu i to je to... al cvrc
Nokia E71... Elegant, but deadly

moonwalker80
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 204
Pridružio se: Sub, 29. Mar 2008. 00:07

Post od moonwalker80 »

miodrage, ne poznajem te licno ali moram da izrazim divljenje tvom gotovo poeticnom opisu svaki put kada pominjes silu u sluzbi pravde :) :D :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

moonwalker80, hvala hvala. Elem, sad tek odgovaram jer sam pre sat vremena dosao kuci iz Sharm el Sheikh-a. Sad vec ohohoj vremena provodim online citajuci sta sam sve do sada ispropustao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Zmaj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Ned, 05. Sep 2004. 09:27

Post od Zmaj »

A koji je fazon ako lopov koristi Symbian telefon samo u offline modu bez kartice,tipa koristi telefon kao mp3 player,fotoaparat :))) Šalim se,da li je teorijski moguće ući telefonu u trag preko mobilnog operatera ili nekim drugim metodama, ako u telefon nije ubačena kartica???
Born to be wild!!!

LesaZMN
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 221
Pridružio se: Uto, 16. Sep 2008. 14:38
Lokacija: BGD

Post od LesaZMN »

Ima na Samsungu neka fora - Mobile Tracker
Kad ga aktiviras, ubacis dva broja (mobilna) na koja ce ti stizati poruka u slucaju da "izgubis" telefon i neko ga "nadje"
Cim telefon registruje promenu kartice, bez obavestavanja salje poruku na predefinisane brojeve sa IMEI brojem tvog telefona (da budes sigurna da je tvoj) i brojem "nove" kartice.
E sad od tebe zavisi sta ces sa tom informacijom (zoves i maltretiras/pretis "novog vlasnika" ili odes u policiju i trazis njihovu pomoc.
Btw. preduslov je da "nova" kartica nije prazna (ima kredita ili je postpaid) - sto je vrloo verovatno + benefit - nista se ne registruje niti ostaje bilo kakav trag da je poruka poslata.
Zgodno, zar ne :-)

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Nije to fora.
App. se zove MASPware GuardMobile.
Opisao sam je u podforumu Win mobile - korisne aplikacije.
I,ne prevazidjena je.Preporucujem je svakom.
WM user-u naravno.
Slika

arton
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 25. Avg 2009. 15:18
Lokacija: crna gora
Kontakt:

Post od arton »

ukraden mi je mob nokia n96 imam imei broj dali postoji koi program koi bih mogao da lokalizuje telefon sa tim brojem

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Jedino da odeš u policiju, kažeš čitavo stanje, pokažeš kutiju kao i papire koje si dobio tipa garancija i ostalo, ali ako imaš dobru vezu, lakše ćeš srediti stvari i mogućnost je veća da vratiš telefon :wink:
Ne postoji javni program koji to radi, to ide i preko operatera, ali uglavnom se locira preko IMEI-a
Nokia Lumia 630

arton
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 25. Avg 2009. 15:18
Lokacija: crna gora
Kontakt:

Post od arton »

znaci postoji mogucnost da to policoja locira imam sva dokumenta koje bih trebalo da se locira allkoliko qesepolicija pzabavitisa time nisam siguran i ako se vec radi o skupom telefonu
:uhuh:

djolex
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1125
Pridružio se: Ned, 27. Apr 2008. 19:26

Post od djolex »

Papiri su ti potrebni kao dokaz da je telefon tvoj, a ako je neko ubacio svoju karticu, mogu još lakše da ga nađu preko operatera, ali telefon bez obzira na sve mora biti uključen da bi ga locirali
Nokia Lumia 630

vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Post od vanjuska »

SAad tek videh ovu temu, pa da se i ja oglasim. Da kucnem u drvo nikad nisam niti izgubio fon niti su mi ga ukrali, ali znasm za slucaj drugara koji je u to vreme imao SE P910, smartphone jelte, i ubacio u njega program koji kao zakljucava fon ako se ubaci neka kartica koja nije tvoja i automatski salje na neki broj za koji ti stavis da je telefon ukraden i broj kartice koja je stavljena unutra. I maznu mu fon u teretani, lik prijavi policiji, i kao ok javice mu ako se nesto desi, i odjednom njemu stize na drugi broj poruka sa njegovog fona, broj sve, i on tu ispreti liku kao nazove lika, ovaj se pogubio skroz kad mu je rekao da zna da je on mazno fon da ga bolje vrati inace ce saznati ko je i navatace ga polomiti mu noge i tako ti zivopisni opisi i lik ladno poslao po nekom klincu telefon i jos 1000 din za karticu sto je bacio.. POsle se drugar pojavio u policiji da im samo kaze da je nasao svoj fon, ljudi se prekrstili kao kako to ovoono :D Al eto sve u svemu moze to donekle pomoci ako je taj ko je mazno fon malo neiskusan u svemu tome, al kontam da oni profi imaju neku foru i za to...
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Post od vlada1970 »

vanjuska napisao:.....i odjednom njemu stize na drugi broj poruka sa njegovog fona, broj sve, i on tu ispreti liku kao nazove lika, ovaj se pogubio skroz kad mu je rekao da zna da je on mazno fon da ga bolje vrati inace ce saznati ko je .........
Sto bih voleo da cujem snimljen razgovor koji je tvoj ortak vodio sa tim tipom kad ga je nazvao. :D A jos i kad bi bila neka skrivena kamera da se vidi lice tog tipa dok slusa. :lol:
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa kad je to maznuo neki amater. Neko ko iole zna nesto o telefonima (forumashi), bi prvo uradio hard reset i format telefona, pa se tek onda igrao.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori