Ukraden mobilni... Šta dalje?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Post od spasa »

I ne bi se bas slozio za to, povezu se 3-4 lika, 1 u pogranicnom mesto a ostali su mu "dobavljaci", lepa para moze da se okrece.

Da ipak obrisete ovaj moj post. Da nedamo nekom ideju? :D

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

spasa, mobilne telefone uglavnom kradu narkomani,i njima je na pameti da ih sto brze utope,a ne da organizuju nekakvu kriminalnu mrezu....
D500&E71

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

spasa, slicni scenariji su vec razradjeni, ali telefoni s ene kradu od ljudi nego direktno iz fabrike gde ekipa ima svog coveka, ukrade se svega 10-ak komada koji nisu nigde zavedeni, pa se tako i ne zna da postoje. Ali 10-ak komada nedeljno... pa ti vidi... Zato moze da se nabavi i N97 za 250€ i sl.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Jel ti to znaš pouzdano ili.......... :? Ne kažem da se to nikad nije dogogilo, ali svaki čip u svakom telefonu ima svoj serijski broj, i svaki telefon ima to isto, tako da kada bi to bila praksa fabrika bi to jako brzo primetila. Određeni broj komada bi svakako završio na crnom tržištu, ali to je na nivou statističke greške, a daleko od masovne pojave.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

А замисли СЕ купи 1 000 Чипова од Самсунга а направи само 900 Телефон а где је још 100???
Вероватно се нису никада запитали, или јесу или мисле да је то још један грашка Виндовса (нису ни купили 1000 чипова) или...
Ово нису чињенице, само моја мисао :roll:

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Post od monac »

mojoj drugarici maznuli nokiju 5230 iz vipa broj je najverovtnije bacen kako moze naci mob ima sve papire i gde da prijavi

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Paaaa... prijavi i VIPu i policiji :| Ima polemika koliko policija daje sve od sebe, ali tako nam je kako nam je, ne možeš ništa sam (uglavnom).
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

monac, pre svega, drugarica ne treba da se nada da ce dobiti svoj telefon nazad. To neka joj bude skola da ne ostavlja telefon negde gde joj nece biti u vidokrugu. E nakon toga neka prijavi policiji (moze slobodno i u Vip da ode mada ce je oni samo saslusati i to je to). Ostaje joj da kupi drugi telefon i da ceka ako ga momci (i devojke) u plavom nadju. Fora je sto im telefoni nisu prioritet a i male su vrednosti da bi se cimali (osim ukoliko se ne koristi u izvrsenju nekog drugog kr. dela). Procitaj ovu temu pa ce ti biti sve jasno iz iskustva drugih...
Srecno joj bilo...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Sad mi je jasno da ovo može svakome da se desi. Nest'o TyTN u KSTu sinoć. So long my friend. Manje više za telefon ali kontakti, poruke, fajlovi... A i nisam još spreman za kupovinu novog fona...

Ako neko vidi u nekim oglasima neki korišćeni TyTN bez ikakve opreme, ne bi bilo loše da mi javi, otkupio bih ga ako treba.

:cry:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Uh gargamel4, bas grozno..:-( :-( :-( Jbg, desava se..:-( I meni se desavalo..:-( Nemoj da se nerviras, mada znam da ti to ne pomaze sad mnogo..:-( Nadam se da si bar odmah blokirao karticu za steta ne bude jos veca.. Ako ugledam nesto u oglasima, javicu ti, mada ga najverovatnije nece tako prodavati..:-(
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Uf bedak meni su ukrali g1 i nasao sam ga u oglasima, jer je decko koji ga je ukrao bio glup pa ga je stavio odmah sutradan u oglase kao telefon i ide samo sa punjacem i karticom od 4gb i nexus one rom-om, pa sam ga nazvao trazio slike na mail i video da je moj telefon jer je na jednom mestu bio udaren a i imao sam problem sa jednim dugmencetom pa sam se nasao sa deckom i uzeo telefon a dalje sta je bilo :uhuh: :uhuh: :uhuh: E sada tebi predlazem da probas istu metodu da pogledas ko prodaje tytn bez ful opreme pa trazi slike na mail pa probaj da prepoznas telefon. Inace nadam se da imas onaj imei broj ja sam sacuvao bio kutiju pa sam je bio poneo sa sobom. :x

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ma da, sačuvao sam sve, a kupio sam ga sa full opremom tak oda imam IMEI i sad idem u muriju da prijavim, a onda ovih dana listanje oglasa...... Mada to je vrlo specifičan mob. i pitanje da li je taj neko i znao da ga ugasi ili samo da iščupa bateriju i karticu. Pa ništa, šta sad da radim, jbg. idemo dalje, ssmo mi 065 neće biti dostupan par dana.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

gargamel4, bas bedak druze. Ako i ja cujem nesto, javicu ti. Srecno, mada i sam si svestan, da nemas mnogo sansi :(
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

PoBogu gargamel4.
Pa pricali smo mesecima na tu temu.
Iznosili predloge,software,"300 cuda" u cilju zastite... :uhuh:
Ako ista cujem-javljam.
Slika

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ma znam, ali toliko čuvam stvari (i telefone) da mu je od svega jedino baterija riknula, pa sam mislio da mi se to neće desiti.

Usput je počeo žešće da baguje, a nikako da se nakanim da ga bekapujem i flešnem, i malo sma ga bio i otpisao sa idejom da ću svakako uskoro uzeti nešto novo... i tako vreme prolazilo... Ništa, vreme je za upgrade. A što više gledam sve sam više u fazonu HD2 i budženja Androida na isti.

Thx guys :)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

Sva sreca nisam imao problema sa tim vec godinama od kada mi je ukraden Alcatel DB :smutny: Mada nedavno je jednom prijatelju ukraden mobilni (neki SE) i istog dana je obisao sve prodavnice gde otkupljuju telefone i ponudio 1.000-2.000rsd da ako naidju na taj telefon da ga nazovu. I na kraju je dobio i telefon nazad i klinca kojem su dobro izvukli usi :) Happy End
WG3 Quad Band Dual SIM Card TV Mobile Phone With JAVA and WI-FI Black

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

gargamel4, greota!!
Bas mi je zao!! Ako vidim tytn bez opreme da se prodaje u oglasima javljam ti!

Sto se tice HD2 mislim da neces pogresiti a android na istom ne znam, trebalo bi da Ok sljaka.

Ako te nesto zanima u vezi telefona pitaj ili ako hoces da pogledas fon uzivo javi se.
and justice for all...

monac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Čet, 08. Apr 2010. 16:27
:: Iphone SE 32GB
:: Iphone 4s 16GB

Post od monac »

monac napisao:mojoj drugarici maznuli nokiju 5230 iz vipa broj je najverovtnije bacen kako moze naci mob ima sve papire i gde da prijavi
mob je nadjen drug joj sam vratio

MikiBre
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2011. 03:00

Post od MikiBre »

Da se malo nadovezem na ovu temu o "kradji" i kradji :) E ovako. Npr ja imam prodavnicu mobilnih telefona u Bg-u i sad ovog meseca mi stize 100 Nokia C7, 100 Galaxy S, i 100 Desire HD. I stigne meni sve to lepo i ja uzmem sklonim 2 komada i svom dobavljacu tamo koji je iz Amerike, Austrije ili nebitno vec kazem e izvini druze ti si meni poslao 98 Desire HD, a ona fabrika ili store poslao na 100000000 telefona po prodavnicama i ko zna gde jos, i oni kazu nema problema evo jos 2 komada saljemo, izvinite doslo je do greske. I tako npr radim svakog 3 meseca, i TO RADE SVE PRODAVNICE! I onda se na trzistu pojavljuje dosta 'kradenih' telefona za male pare :) Ovo znam iz proverenih izvora (vlasnik prodavnice inace jako dobar prijatelj mog kolege mi je ponudio nov C7 za 250e, i kad sam pitao a sto tako malo, on mi je rekao ovo)
A o kradenim telefonima i da ne pricam :) Posto imam tu srecu da studiram TK i da sam odslusao i polozio mnoge zanimljive predmete evo verujte mi na rec da je operater u stanju da vas locira u 10cm i KAD JE TELEFON UGASEN :) Koga zanima neka nadje knjige o SpreadSpectrum-u i CDMA i neka procita, tada ce vam biti jasno zasto obican korisnik nije u mogucnosti da locira nekog koga zeli, a zasto operater ima mogucnost apsolutno uvek da vas nadje :)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

MikiBre, ovo sto si rekao o lociranju je potpuno tacno.Moj surak je kupio neki samsung na pijaci i posle par nedwlja mu je zakucala policija na vrata i trazila tel jer je bio ukraden i ociglwdnoj je prodat tipu na ulici koji ih preprodaje i ostalo je sve jasno.Potreban je samo imei br
Note IV N9100 dual

Odgovori