Mobilni telefoni u filmovima

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

U nasem filmu, Rock and roll uzvraca udarac, iz 2006. (iliti Andjeli 3 po nekima), lik Dorian koristi SE K750i...
U filmu Inside Man, lik kojeg tumaci Denzel Washington koristi neki WinMo, rekao bih HP, sa ekranom na dodir (veze nemam koji model).

Film The Hangover, jedan od momaka ima Motorolu V8...

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Evo jos malo telefona iz nasih filmova: :)

Film Kad porastem bicu Kengur, lik Sumpor (Gordan Kicic) koristi Nokiju 6210, "glupa" manekenka Iris (Marija Karan) :D koristi onu ruznu Motorolu V70.

Film Potera za Srec(k)om, Srecko (Nikola Vujovic) koristi Nokiju 3510i, mafioza Don (Dragan Bjelogrlic) ima SE P800. Nikako nisam uspeo da provalim koji fon koristi drugi mafioza, Vitomir (Dragoljub Ljubicic - Micko) :)

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ako nekog zanima kako izgleda slajder verzija nokie e71(da da e71 koji slajduje mada ne znam zbog čega) može videti u film A-Team drugi disk na 29min i 29sec.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

VeNoM, Gledao sam taj film skoro ali to ne zapazih. :?
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

MadScientist
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 120
Pridružio se: Pet, 28. Maj 2010. 14:17
:: Alcatel OT 995
:: Nextbook Premium7 SE
Kontakt:

Post od MadScientist »

[quote="hibiskus"]a niko se nije setio Batman Dark Knight gde je premijernoi prikazan 5800XM :D. Kao pre telefona ima neki radar, il sta vec bi ne mogu da se setim, i pokazuje mu Morgan Freeman, a ono vidis nesto sareno se mrda i vidi se play taster u plejeru :D[/quote]

Ni da onaj pandur tokom tokom evakuacije bolnica koristi dobru staru Nokiu 6630 kad mu pristize poruka da ce policajac pored njega ubiti tog sta trebaju da stite.

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

Ne znam da li je neko spominjao film The Code u kojem glume antonio banderas i morgan frimen,glavu ulogu igra apple iphone :-)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

U filmu "Taken" iz 2008. Liam Neeson koristi N91. U jednoj sceni spaja diktafon na USB port da bi snimio razgovor iako to nije moguće, sem ako nije neka "CIA snajka CIA" verzija telefona. :lol:
Takođe su koristili i N73, kao i neki model na preklop, ako se ne varam.

U seriji "Stargate Universe" jedan od glavnih aktera nosa iPhone, doduše u nekom čudnom kućištu sa viškom dugmića... :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

U filmu Knight and Day sa Tomom Cruise-om i Drew Barimore, TC ima iPhone 3G(s), a isti telefon se pojavljuje i u Hot Tub Time MAchine. Toliko za sada.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

miodrage, Ako mislimo na isti film, u filmu Knight and Day sa Tomom Cruise-om glumi Cameron Diaz, a ne Drew Barimore :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ma da, njih 2 uvek mesham... Poenta je da je pored njih iPhone jedan od vidjenijih "glumaca" :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

film "Machete" inace po meni neopevana glupost,Nokia e71 koristi je jedan od negativaca..samo sto je ono Nokia izbirsano :D :D
N8 vec medju glumcima kao code cnacker
http://www.youtube.com/watch?v=vkFErfVoBW0

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Evo jos jednog filma koji u kome mobilni telefon ima "glavnu ulogu".
ЖИВ ЗАКОПАН / BURIED

Кратак опис:

Kod: Obeleži sve

Возач камиона и породични човек, Пол Конрој, буди се жив закопан у старом, дрвеном сандуку. Не знајући како је доспео тамо, његов једини излаз из ове ноћне море јесте мобилни телефон. Лош сигнал, готово празна батерија и мањак кисеоника највећи су му проблем у трци с временом: Пол за спасавање има само 90 минута. 
Slika
Prikazivace se na FEST-u 2011, pa ko ga pogleda nek utvrdi o kom se modelu radi ;-)
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Блекбери је у питању. Само који? :)
Slika
Слобода или смрт

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Nešto ne mogu skontati i nisam siguran, ali da nije možda Bold 9700 ?? :) .

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

U filmu Gulliver, doticni ima iPhone 3G(s). Eto, kazem ja - jedan od vidjenijih glumaca :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Miškoni, mislim da sam pominjao ranije Taken (ako nisam shame on me :)) - Liam Neeson radi neviđene stvari sa N91 dok se razrješava sa albanskom mafijom u Parizu i brani "tekovine Zapada," njegova ćerka nosi N73, a negativci nose N90.

N90 se takođe pojavljuje kod negativaca u Umri muški 4 (Live Free or Die Hard), dok pozitivac klinac nosi E61 i 9300(i).

Edward Cullen (sad me raščerečite jer sam gleao Twilight :)) svojom "vampirskom snagom" u New Moon-u lomi 8800 Arte, dok ga u prvom dijelu koristi bez lomljenja. :)

Vince Chase, njegov tebra Johnny, Turtle, Mrs. Gold, Shauna, Zack Efron i još milion likova u seriji Entourage (kasnije sezone) nose iPhone raznih iteracija (u novoj sezoni očekujem i4), dok biznis tipovi kao Ari Gold, E, Dana Gordon, Amanda Daniels i ostala takva ekipa nosi Blekberije svih boja i veličina. Ari je u jednoj od prvih sezona nosio Palm a potom i Vertu!

Dexter fura Nokiju (generalno ubice nose Nokiju :)), u petoj sezoni je to N8 a ranije je bilo čini mi se N96 i E75, a i ostali likovi isto nose razne Nokije.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Sinoc sam gledao Transporter 2, i pozitivci i negativci, svi nose nokije, inace film je nevidjeno nafuran... :)
Samo nek se rolaju....sarme.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

A Jason Staatham u kolima ima nekoliko Nokia 8910 ako se ne varam. I nemaju svi Nokie, onaj oberboss ima neku preklapaljku, mislim da je Motorola.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Nisam primetio motorolu, a u kolima, da, imao je dve iz 88XX serije i jednu symbian, samo ne mogu da se setim tacno oznake modela, dosta zaobljen telefon, cini mi se da je u to vreme nokia tek pocela da stavlja posebno dugme za ulazak u meni... Mozda i lupetam... :unsure:

A da, u jednom trenutku se pojavljuje i iPod classic 5-e generacije valjda.. 'bem li ga, ne znam im oznake... A usput, taj iPod koristi kao mass storage... :lol: :lol: :lol: :lol:
Samo nek se rolaju....sarme.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

U filmu Tron:legacy pojavljuje se nokia N8, u fimu Road Trip Beer Pong, kao bi to miodrage rekao, jedan od viđenijih glumaca je iPhone.iPhone se pojavljuje i u fimlu The Code. U filmu State Of Play, Ben Aflek koristi nokiu N95.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori