Gmail SMS Alerts Free

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
vlada1970
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1297
Pridružio se: Pon, 20. Nov 2006. 14:06
:: Blackberry Q5
:: Nokia 8310
Lokacija: Beograd

Gmail SMS Alerts Free

Post od vlada1970 »

Prijatelji, od kad sam uzeo ponovo jednu 063 karticu pre paid, toliko me odusevljava ova sms notifikacija sto imaju na Telenormail-u, da sam od pre mesec dana prevrteo skoro ceo net da nadjem kako da dobijem sms notifikaciju sa gmail-a a da ne zavisim od Telenormail-a i od preusmeravanja gmail naloga na Telenormail.

I da smo u Americi, to bi bilo moguce u dva klika i u mnogim zemljama zapada, ali ovde kod nas izgleda da ne moze. Ali sad nadjoh ovaj post :

http://www.associatedcontent.com/articl ... _free.html

gde u tekstu :
Here is a link to the list of email to sms gateways for most
carriers world wide. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ca ... MS_transit
i na ovom linku vidim da je Telekom ukljucen. :|

Ima li neko saznanja, da li je ovo moguce odraditi kod Telekoma? Ili da kazem bolje, uz pomoc Telekom-ovog broja?Ako ne moze, da li ipak znate neki nacin da se sa gmail-s dobija sms notofikacija, ali za svaki mail, a ne kao kod Telenormail-a samo za prvi neprocitani?

I jos nesto , na pocetku teksta na prvom linku gore kazu Next important fact is that most cell phone carriers these days have a email to sms gateway. Na koji sms gateway misle? Sta bi to bilo kod Telekoma ili Telenora? Da li je taj broj ili taj gateway u stvari nas email koji napravimo od broja? Na primer moj je kod Telenora 177....@telenormail.rs . I da li je to gateway na koji se misli? Ili je mozda taj Email to SMS Gateway u stvari neki email sa brojem telefona koji je razlicit od naseg maila ,koji dobijemo kreiranjem emaila kod provajdera? Jer na ovoj listi na wikipediji vidim da kod maltene svih u rubrici Email to SMS Gateway stoji neki mail a kod Telekoma nema nista, a kao spada u listu provajdera koji podrzavaju sms tranzit preko sms gateway-a?

Hvala , Vlada ;)
Samsung P850 , Nokia 8310 (my precious)® - pomozimo zivotinjama oko nas