Nove mmc kartice

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Nove mmc kartice

Post od Dexter »

Samsung je 14. decembra predstavio minijaturnu multimedijalnu memorijsku karticu (MMC) male voltaže za mobilne telefone, veličine ljudskog nokta. Samsungova ‘’MMCmicro’’ memorijska kartica, dimenzija 12x14x1,1 mm, veličine je kao trećina multimedijalne kartice RS-MMC koja se danas najčešće koristi. Kartica omogućava jednostavno integrisanje zamenljive memorije u mobilne telefone malih dimenzija. Svaka kartica radi na naponu od 1,8 ili 3,3 volta.
Uprkos izuzetno maloj veličini, Samsung MMCmicro se na brojnim testiranjima pokazao kao veoma pouzdan u ostvarivanju izuzetnog učinka. Kartica može da čita 10MB u sekundi i piše 7MB u sekundi; verzija 128MB može da čuva oko 60 digitalnih fotografija veličine 5 megapiksela ili skoro sat vremena video zapisa u QVGA rezoluciji. Izuzetno izdržljiva, ova kartica može da se briše i ponovo koristi najmanje 100.000 puta, uz brzinu razmene podataka između kartice i sistema od 26MB u sekundi. Sa izuzetnim karakteristikama skladištenja podataka i učinka, MMCmicro je dizajniran tako da se lako uklanja iz aparata i zamenjuje novom MMCmciro karticom kada korisnici odluče da je prošire. Početna ponuda obuhvata kapcitete kartica od 32, 64 i 128 MB, a njihova masovnu proizvodnja će početi već za nekoliko meseci.

Pa ono...ove kartice postaju sve manje i manje... :D
Jedino odakle to da samsung pochne da pravi kartice...

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Heh, super, samo jos da daju i pincetu u paketu i ok! :mrgreen:
Bilo bi dobro kad bi pravili mobilne telefone sa 2-3 slota za ove kartice kad su tako male... :mrgreen:
Pa Samsung je valjda i ranije pravio kartice... Ili cipove za njih... :roll:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Chini mi se da nisu pravili kartice....
Da bilo bi bash extra da imash par slotova i stavish nekoliko kartica... :D :!:

Evo i slike...pa vi vidite koliko je to malo...kao nokat... 8)

Slika

srdjoraj
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 101
Pridružio se: Pon, 30. Avg 2004. 00:28
Lokacija: Kula
Kontakt:

Post od srdjoraj »

A kakve su onda one mali mmc kartice od nokia telefona? Nisam baš neki stručnjak za memoriju ali kad mi je jedan tip došao da mu prebacim slike nisam imao slot koji prima tu karticu. A imam slot za 6 vrsta kartica. Mislim da je bila u pitanju N7610.
Pozdrav!
Jedino još ja imam dial-up modem!

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Obichno uz sve te memorijske kartice koje su malo neuobichajenijih velichina se dobija i adapter, tako da moze da se stavi u neki od standardnih slotova... :wink:
Nokia 7610: RS-MMC + Adapter = MMC
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Odgovori