od 2011 mikro usb standard za sve punjace u EU

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

od 2011 mikro usb standard za sve punjace u EU

Post od Dream Weaver »

As we say goodbye to 2010, the European Union says goodbye to un-standardized phone chargers. It's been over a year in the making, but microUSB will be the standard charger plug for European mobile phones starting next year.

The European Union first announced their plans in June last year and major phone manufacturers quickly signed the memorandum. A few others signed later on.

Currently the list includes: Nokia, Apple, Samsung, LG, RIM, Sony Ericsson, Motorola, Huawei, Alcatel, NEC, Emblaze, and chip makers Qualcomm, Texas Instruments and Atmel. This covers the majority of phones you'd care to buy.

izvor gsmarena.com
http://www.gsmarena.com/microusb_to_bec ... s-2181.php
Poslednja izmena od Dream Weaver u Pet, 31. Dec 2010. 00:18, izmenjeno 1 put ukupno.
and justice for all...

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Mikro, ne mini :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

I sta, kao sad ce Apple da prepravlja sve svoje iUredjaje da bi bili MikroUSB? I sincerely doubt it. Jos ce minimum 6 meseci da prodje dok ne budu poceli da dolaze prvi uredjaji bilo kojeg proizvodjaca sa mikroUSB-om (osim onih koji su to vec svakako imali)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

miodrage, ne verujem da ce prepravljati, vec mislim da se to odnosi na nove uredjaje. Poenta je da ako hoce da se prodaju u Evropi, morace. I pravo da kazem, apsolutno podrzavam ideju! mene recimo uzasno zivcira sto mi Tab ima poseban jack za pc konekciju i punjenje, kad mi sve ostalo ide preko mini/mikro usb.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Дефинитивно за нас кориснике добра вест, све на микро и носим само један УСБ :)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Konacno standardizacija! 8) 8) 8) Ovo se dugo cekalo. Da se uvede neki red. Bice prakticno jer ce mi biti dovoljan samo jedan punjac ili usb kabl za sve gadgete, a drugo, uvek cu moci dopuniti svoj uredjaj ako se zadrzim neplanirano u gostima, tako da necu vise morati toliko da mislim na bespotrebne gluposti- dal' sam poneo punjac, gde da nadjem punjac, kako nisam poneo punjac. Takodje ovo je i "zelena" odluka. Svidja mi se u kom pravcu idu ideje.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

araphel, da se razumemo, i ja sam za standardizaciju... jedino kazem, to ce zaziveti tek od juna meseca. Recimo ja hocu da kupim Tab i ne mogu jer nije micro USB? Pazi da ne poverujem u to. A Sasungu sigurno ne pada na pamet da sada zbog EU menja svoj proizvod. Zabole ih. Isto kao i Apple. Verovatno ce tek svi sledeci uredjaji, koji jos nisu ni konceptualno zamisljeni za EU trziste morati da imaju microUSB... a kazem... nece to pre juna :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

miodrage, pa sigurno se i ne misli na stare. Misli se na nove standarde u proizvodnji narednih uredjaja. Jeste, sad ce nokija da busi novu rupu :lol: za micro USB na N95 ili 3310 :):)
Sve u svemu, po ovome je Evropa ispred ostatka sveta.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

araphel, izmenio :oops:

Nek i uvedu samo za nove uredjaje, bitno je da se krene. Kako mi je bilo ovo sve iritantno, nokija ima svoj punjac pa samsung svoj, pa erikson svoj pa htc...
Kao kad bi kod automobila bilo da forda ne mozes da napunis gorivom sa istim pistoljem (mislim na pistolj za punpu) kao i vw ili hjundaija. :lol:
and justice for all...

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

miodrage, vec je najavljeno da ce ipad 2 imati micro usb (makr neki od 3 koliko izlaze a mozda cak i sva tri)

Odgovori