Nokia usvaja Android (ili Windows?)

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Zaključana tema
rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Nokia usvaja Android (ili Windows?)

Post od rudulan »

http://www.benchmark.rs/benchmark-vesti ... formu.html

Da li je ovo istina ili samo prazne price?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

To sam se ja pitao jos pre pola godine,zasto nokia neubaci android kao svi ali od toga neverujem da ce biti nesto.
Ali ako bi se to desilo moja predvidjanja bi bila za godinu dana nokia bi otisla i preko 50% u udelu mobilnih telefona.

djoni
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 236
Pridružio se: Ned, 06. Jun 2010. 10:59

Post od djoni »

Ne vidim ništa više od pukog nagađanja u ovom tekstu, ali ako se ostvari, to im je najpametnije što mogu da urade s obzirom na okolnosti.

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Post od Nemanja 3.5G »

Nokia je kvalitetan telefon, koristim njihove modele 4 godine msm da je symbian najbolji, mada ne bi bilo lose da predje na android, ko zna sta ce biti u buducnosti :D. Ipak se drzim N serije.

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

Ako nokia usvoji android bice daleko iznad konkurencije...Ne bi bilo lose videti neku nokiicu sa androidom,malo svezine nije na odmet...symbian je smorio Boga oca... Em n8 hvale,zaista je dobar ali symbian je prevazidjen :((( iako sam koristio i android i symb. tvrdim da android u kratkom roku presisa simbian :((
Appple Iphone 3gs (16gb) - Nokia 5530 Xpress Music
Zapljuskujes glupostima bez potrebe talasas oduvace te famas 7-4 kalas.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa ja mislim da je to extra,jedan tako dobar i mocan proizvodjac i treba da ima zastupljen citavu paletu proizvoda,pa i win mobile,da prihvate...
odlicno ja sam prvi za,a to da lose prodaju jes da ide losije,al su daleko dalje od svih,mnogo daleko...
na 1 HTC se proda 12 samsunga i 20 nokia...

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Iskreno, ne bih volio da NOKIA predje na Android, posto se jos uvijek nagadja o njihovom novom
OS-u koji ce biti izbacem do polovine ove godine, pa tek onda mozemo da pricamo na tu temu ... Za sad ipak sam malo skeptik... :disgust:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Мислим да ће Нокиа прво избацити МиГо па ако то пропадне можда размисли о Андроиду, уједно ја бих то и највише волео јер ме ужасава помисао да могу само да бирам између Виндовса и Андроида.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Uredu neka bude i robotic ali bih daleko bolje rezultate postigli kad bi izmislili nesto dobro a sasvim novo a da bude bolje od androida i syumbiana i ostalih o.sistema ee tek to bi bio Slika

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

LittlePrince, zaboravio si Bada OS, koji se ve vise i vise razvija .
Samo nek se rolaju....sarme.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

LittlePrince, upravo na to sam i ja mislio... Koliko sam citao MyGo ce biti baziran na Linuxu, sto je odlicno... Nema virusa, patcheva... :D I da, ako bih morao da biram izmedju Win-a i Androida, ostao bih pri Symbianu :) Nema sanse da uzmem nesto trece:D
Pera Detlic, da li mozda znas kad je Symbian poceo sa razvojem ?! Znas li koliko ce Bada OS jos da se razvija da bi dostigao recimo Symbian ili da ne kazem Android platformu...
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

zavodnick, naravno da sam svestan toga, ali sam video da ima poveci broj aplikacija, a sto se tice samog modifikovanja softvera i granica personifikacije, to ne znam... samo sam hteo da kazem da ga ne treba zanemariti jer nije naivan OS. :lol:
Samo nek se rolaju....sarme.

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

ne znam meni ovo sve deluje kao prazna prica, mozda gresim, ali mislim da se nokia nece skidati sa symbijana i te druge migo amigo kako god platforme

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

zavodnick, ne mozes porediti razvojni ciklus Symbiana i Bada OS-a iz vise razloga. Symbian je nastao na bazi Psionovog EPOC OS-a namenjenog "organajzerima". Developeri su potrosili prvo silno vreme dodajuci EPOC-u mobilnu funkcionalnost, a zatim lutajuci od ideje do ideje sta bi taj OS uopste trebao da radi i kako (Prve verzije Symbiana nisu uopste omogucavale instaliranje aplikacija od strane korisnika). Pored toga razvoj hardvera je uslovljavao sta je bilo moguce implementirati.

Bada-OS ima tu prednost da je sada prilicno jasno sta mobilni OS treba da radi, nema potrebe za lutanjem. Inace zaboravljas izgleda da Android nije neki puno stariji OS od Bada OS-a, a vec je u mnogim aspektima prevazisao Symbian (osim po pitanjima bazicne telefonske funkcionalnosti ;-()
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Boyan89
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Uto, 23. Feb 2010. 01:01
Lokacija: Sabac

Post od Boyan89 »

Mozemo mi da hvalimo symbian koliko hocemo,ali sve vise ljudi prelazi na android sto i nije bas tako lepa vest...ej alo o cemu pricamo mi za koje vreme je stvoreno toliko mocnih aplikacija i cudesa kojekakvih....a simbian ostaje pri svom,zato sve vise HTC-ovi preovladavaju...do prosle godine tih telefona nije ni bilo cestito -.0 a sada preplavili planetu...Nisam h8r simbiana cak sta vise koristim ga ali bilo bi lepo bre videti nesto novo ovo je postalo monotono u odnosu na android
Appple Iphone 3gs (16gb) - Nokia 5530 Xpress Music
Zapljuskujes glupostima bez potrebe talasas oduvace te famas 7-4 kalas.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Isprobao sam Symbian u svim njegovim formama od 3650 na ovamo, i mogu da nađem dosta stvari koje mi smetaju, i koje na njemu ne mogu da uradim. Svejedno, i uprkos tome, ne mislim da je Symbian užasno loš, samo mislim da ne ide u korak s vremenom.

Gde Symbian zaostaje: Ne mogu da po defaultu skidam email poruke u izvornom HTML formatu. Browser jednostavno neće da prihvati neke linkove iz email poruka. Inferioran rad sa socijalnim mrežama. Veoma komplikovana organizacija menija, koja ponekad negira samu sebe (elementi se različito ponašaju u različitim nivoima menija). Inferiorna povezanost sa mrežnim servisima. nemogućnost apdejtovanja uređaja na novije verzije OSa.

Generalno, mislim da za nokiju nije pitanje izbora OSa, već pitanje dozivanja u pamet u smislu da njihov OS treba da poseduje sve funkcionalnosti konkurenata, ako misli da izgura trku. A to trenutno podrazumeva fluidnost i jednostavnost UI, orijentaciju ka online servisima, i otvorenost samog sistema.

Nisam siguran koliko bi identitet Nokije kao proizvođača ostao netaknut uvođenjem Androida. Jeste da se taj identitet trenutno bazira upravo na dizajnu i organizaciji Symbian OSa, koji u upravo jedna od najočajnijih stvari u celoj priči.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

totalno se slazem sa tobom,browser i email client su ocajni,ne govorim o S3..
drugo sto meni mnogo smeta je sto ne mogu postaviti widgete kao na androidu,pojedinacno,nego to moram raditi,grupno po 4..
sam meni (izbornik) bi trebao biti bolje odradjen,malo nasminkaniji,ovako sve jedno te isto,uprosteno do zla boga :x

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

LittlePrince, mozes i webOS, i iOS jos da biras... nije ti bas tako suzen izbor. :D
Elem, ja bih voleo da se Nokia trgne iz svoje letargije, i da se otvore te da ubace sve moguce OS-ove koje mogu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa WebOS se neštro i nije proslavio...... mislim j**eš sistem koji se oslanja samo na GoogleMaps (koliko god on bio dobar) i nema app. za navigaciju. Malo je zamro kao i MeeGo :( Pitam se i šta će Bada da uradi iako je u razvoju, a Nokia se iz ove perspektive zeznula što je kupila Symb. koji je nekad bio otvoreniji sistem i što je sebi zatvorila vrata za druge. Samsung je (možda i jedini) išao na bukvalno sve platforme pa kako se koja pokaže.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

gargamel4, pored samsunga i SE je isao na sve platforme,pa mu i nije nesto pomoglo....
P990 Uiq (symbian)
xperia x1 win
Xperia x10,x8.... android
D500&E71

Zaključana tema