Iskustva sa (online) prodavnicama

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od гари »

Kapiram da ni jedna prodavnica u Srbiji ne bi bila bolja. Realnost nam je takva da si srećan kad doviješ novi uređaj...

Ali ne stajem u njihovu odbranu. Sve je super kad treba da uzmu novac, a kad treba da vrate jer nisi dobio šta si tražio, onda "znaš, ovo ono"... :/

Sent from mTalk

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Ivan Cirkovic »

Svemu polako dolazi kraj i sve se gasi zbog takve politike prodavac... Samo telefon i prijavljujes sve redom, mislim na te sto glume velike monstrume i misle da mogu da guraju svoja prava... Sledeci korak je da razglasis i da budu na losem glasu. Kada to uradi dosta ljudi, na kraju dolazi pazar od 6000 dinara i katanac... Samo inspekcija i to prijavljujes uvek u drugm gradu, to jest u KG je centar za Cacak...

kizami88
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Sre, 13. Nov 2013. 11:09
:: samsung galaxy s4

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od kizami88 »

Pozdrav ljudi.

Drugar mi da uzme Mate 9 i video je da je najpovoljniji u radnji Mobtrend u Lominoj, kod Zelenjaka.

Zanima me (ga) da li je neko u skorije vreme imao isustva sa tom prodavnicom? I ako znate kakvi su po pitanju ostvarivanja garancije, zlu ne trebalo.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Ninolina »

kizami88, jednom rečju ŠUPA. Ne bih nikom savetovala da tamo bilo šta kupuje. Ne znam kako oni još uvek rade. :shock:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Sale_M »

Zar se oni ne reklamiraju bese na MS?

Sent from my Nokia 8 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

Pa same šupe se i reklamiraju na MS. Nisam video ni jednu legalnu radnju među predstavljenim cenama uređaja na sajtu.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

Kako nisi, redovno imaš cene iz Gigatrona, Tehnomanije, Komtrejda i sličnih regularnih radnji. Jedino nikad nisam video cene za Hendi (dok je postojao) i Emi (za koji nisam ni znao da postoji do pre par meseci).

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

Nisam, zaista. Samo one TopZona, Hram, Logic i tako te.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

Možda za slabije brendove i(li) jeftinije modele. Za najskuplje Ajfone, Samsunge, Sonije, Nokije i druge - kao i za ribrendirane Tesle, Vivakse, Olvjue i ostale - imaš i cene za regularne radnje.

samikimaru
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 05. Avg 2018. 01:08
:: HTC One m8

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od samikimaru »

Cao ljudi ovo je moj prvi post ovde , zanima me honor 10 od 64 gb. Kupio bih ga i vidim u gigatronu sok cenu od 650 eura, a u nekim drugim radnjama skoro duplo jeftiniji pa mi nista nije jasno. Jel imate neku preporuku za gde kupiti povoljno, uz to da se i dobija ispravan uredjaj sa garancijom? Ja sto sam nasao na googlu Dr.Mobil u milenijumu za 380. Bilo kakav odgovor je dobrodosao.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Evindzer »

Najjednostavnije rečeno - po milioniti put u ovoj temi:
• ako hoćeš validnu garanciju od dve godine, kupi tamo gde je najskuplje, te radnje koje prodaju 30% jeftinije treba zaobilaziti;
• ili traži po oglasima model uzet preko operatera i insistiraj na overenom punomoćju za korišćenje, koje pokriva zamenu (fabrički) faličnog uređaja u garantnom roku.
Srećno. :)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Apolo »

Jedinu radnju gde su telefoni nesto jeftiniji, a prodavac pouzdan, jeste mobilnishop.com
Ostalo ti je sve Evi objasnio.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

porquoi_monsieur
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 07. Sep 2018. 04:01
:: LG G2 Mini

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od porquoi_monsieur »

Bio danas do Logica, tražim Xiaomi Mi A2 Lite verziju sa 3GB RAMa i 32GB prostora. Na sajtu jedna cena u evrima, druga u dinarima, u prodavnici treća cena, taman se nagodio nekako oni imaju samo otvorene kutije. Tražio još po nekim prodavnicama gde piše da imaju ovaj model, nigde nema. U MobTrendu rekli mogu naručiti stiže do ponedeljka, razmišljam se da ih pozovem danas da im kažem da naruče. Je l' imao neko skorija iskustva sa MobTrendom i naručivanjem kod njih (po mogućstvu istim ili sličnim modelom)?
Ja tražio u kutiji sa računom i garancijom, oni rekoše biće.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

porquoi_monsieur napisao:Bio danas do Logica, tražim Xiaomi Mi A2 Lite verziju sa 3GB RAMa i 32GB prostora. Na sajtu jedna cena u evrima, druga u dinarima, u prodavnici treća cena, taman se nagodio nekako oni imaju samo otvorene kutije. Tražio još po nekim prodavnicama gde piše da imaju ovaj model, nigde nema. U MobTrendu rekli mogu naručiti stiže do ponedeljka, razmišljam se da ih pozovem danas da im kažem da naruče. Je l' imao neko skorija iskustva sa MobTrendom i naručivanjem kod njih (po mogućstvu istim ili sličnim modelom)?
Ja tražio u kutiji sa računom i garancijom, oni rekoše biće.
Niko od tih rednji ne daje zvaničnu garanciju i fiskalni po tim cenama. To su sve muljatori i šverceri koji ne plaćaju ništa od poreza i kupovina kod njih je mačka u džaku. Jedino kupovinom u radnjama koje prodaju zvanično uvezene uređaje dobijaš garanciju i fiskalni, ali to košta pa ko šta voli. Razumem da ljudi žele da uštede i to ne osuđujem, ali lično imam veoma loših iskustava sa takvom kupovinom.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

slavonac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 15. Avg 2016. 09:53
:: Z3

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od slavonac »

Pozdrav,
mobilnisvet.com daje 2 godine njihove garancije na telefone?
Edit - daje uz doplatu, 12 je standardno jer toliko valjda imaju u Madjarskoj ili gdegod.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od гари »

Mobilnisvet.com ne prodaje telefone, jedino što se na njemu razni prodavci reklamiraju. A to kakvi su ti prodavci, pričitaj u Sugarovom postu odmah iznad tvog.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

Verovatno misli na mobilnisvet.net
Možeš i kod njih dobiti važeću garanciju uz fiskalni, ali računaj da će te koštati koliko je i u Gigatronu, WinWinu i sl.
Ako hoćeš jeftinije dobijaš njihovu "garanciju" i u tom slučaju nemaš nikakva prava potrošača već si na milosti njihovog servisa i moliš se da ne rikne nešto veće.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

NoobyNoob
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sre, 28. Mar 2018. 13:14
:: Sony Xperia XZ3

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od NoobyNoob »

Ljudi iscitah dobar deo ove teme, i videh puno horor prica. Neko kaze odneo kod servisera i otkrio da je unutra kopija a samo spolja original delovi, neko kaze crkao telefon pa nece da uvaze itd. Licno sam cuo price gde neke prodavnice otkupe 'skoro nov' telefon pa ako mogu preprodaju kao nov.

Planiram da uzmem novi Galaxy S9+ i ne znam sta mi je ciniti. U Logicshopu na primer kosta 72.000.
Kada odem na Samsung.rs i pokusam da kupim ponudi mi Positiveline(samsung brand store sta god to znacilo), Tehnomaniju, MTS i ComTrade. U svim tim "zvanicnim" prodavnicama osim MTS cena je 85.000

Dakle razlika je 13.000 pa se pitam ima li prednosti kupiti u nekoj od ovih "zvanicnih" prodavnica. Jel tu kao sigurno da nema lazi nema prevare. Pitam jer na primer u Austriji kada odes na Samsung.at ili undjes u njihovu prodavnicu direktno kupujes od Samsunga a ne baca te na neke preprodavce kao kod nas.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od Joxy »

Zna se koje su zvanicne radnje, izmedju ostalih i te navedene kod kojih je cena 85k. Jedino se kod njih i kod operatera dobija validna garancija.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Iskustva sa (online) prodavnicama

Post od sugarcoated_ass »

U zvaničnim radnjama su sve legalno uveženi uređaji i uz njih ide garancija proizvođača dok kod drugih kanala to nemaš pošto je prodaja "ispod tezge".

Mojom logikom nekako kad već imaš toliko para da uletiš za tel. onda ta razlika ne bi trebala da ti bude opterećenje, a da ipak znaš da si obezbeđen te dve godine.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Odgovori