Najgori tablet uredjaji u 2011. godini?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
vanjuska
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 404
Pridružio se: Pon, 31. Avg 2009. 00:45
Lokacija: Novi Sad

Najgori tablet uredjaji u 2011. godini?

Post od vanjuska »

Naleteh na ovo zanimljivo stivo na netu, pa reko da podelim sa ostatkom foruma :)


Lista najlosijih tableta u 2011

Da li se slazete sa izborom? Sta mislite, koliko ce vremena jos proci dok se trziste ovih uredjaja u Srbiji ne otvori jos malo i pridobije veci broj korisnika?
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away! HTC DESIRE!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

Sto se mene tice a mislim i ostalih kada budu pale cene tada neka mi se jave, tada ce se sigurno povecati broj korisnika.. :P
A sto se tice izbobra,kako vecina kaze.. ;)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Таблети су велики телефони са НЕмогућношћу телефонирања, коме то треба? Мислим само некоме коме заиста треба више од телефона а мање од лап-топа... Сада су хит и купује их и коме треба и коме не треба али има пара, видећемо колика је будућност њихова. Тачније видећемо шта ће да се деси када изађе Виндовс 8 и таблети са тим ОС-ом, имам неки осећај да ће тржишни удео ОС-а много да се промени :wink:
Poslednja izmena od LittlePrince u Uto, 20. Dec 2011. 22:20, izmenjeno 1 put ukupno.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Vidiš moje viđenje je da su krajnje zgodni za kućnu upotrebu, kad nećeš da pališ komp a hoćeš nešto na brzaka da vidiš na netu, da pošalješ mali, i sve ono drugošto mogu ili ga povežeš na neke zvučnike, za čitanje knjiga ili postaviš tako da ne padne i čitaš recept s njega dok praviš ručak.......
Nije da su beskorisni, ima čime ih možeš uposliti ali nije baš ni da ih šetaš po ulici ili za primarni telefon. Dva zgodna načina korišćenja su iskoristili Araphel, koji u njemu ima data karticu a u telefonu sa nekom call i SMS tarifom, i DreamWeaver koji sa N8 (primarnog telefona) deli 3G sa tabletom koji nema GSM.

Nisam mnogo googlao u potrazi za svim onim što ima od Android tableta, a još manje ono što je na stranim tržištima a nema kod nas, pa da pravim rang listu, ali generalno bih izbegavao jeftine kineze, koji često mogu da dođu i sa rezistivnim ekranom, osim ako nisu manje od 50e. Onaj koji je napravio rang listu je tu stavio minimum jedan model na kome mu se uglavnom ne sviđa UI, a hardver je odličan :disgust:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

PAzi,nikada me nisu privlacili tableti nesto preterano. Ali, nisu lose stvarcice.. Cackao sam par tableta, (Ipad 2, HTC Flyer, Samsungov tablet...) i ok su skroz.. Iskreno, ja ne bih kupio tablet, pre bi kupio dobar telefon. Nekako mi draz da surfujem, saljem mail, idem na forume preko telefona... :)

Al' na primer, moj cale (koji je odsecen od tehnologije, i koga sam ja pre 2 godine naucio kako da ide na net i kako da salje mailove itd itd), je kupio sebi tablet Prestigio (valjda :)), jer mu treba zbog posla .. (posto od kada sam tehnoloski poducio, poceo je da sve vise i vise ugovara sastanke preko maila, koristi kalendare itd..).
Sad se ne odvaja od tableta :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

nista ja ne verujem ovom cnetu :P :)
salu na stranu, ovi kinezi i jesu ovakvi, mada sa druge strane sta ocekivati od tableta koji kosta 50-100 evra :).
Secam se da je bio jedan viewsonic tablet prosle godine, mislim da je imao oznaku 10s, zasnovan na intel atom procesoru, i imao dual boot win 7 i android, ali verziju 1.5 :D. Po specifikacijama bio dobar, cak imao i ssd hard od 16gb, ali u poraksi kazu da je radio lose, pogotovo android

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Da prokomentarišem malo o korisnosti i upotrebljivosti tablet uređaja: Ja recimo uy 3g karticu svoj iPad koristim za internet i email u pokretu, kao multimedija plejer, zatim za beleške i podsetnike (olovka plus Penultimate aplikacija je neviđeno dobra kombinacija!), zatim pregled, kreiranje i editovanje uglavnom word fajlova, čitanje knjiga, stripova....časopisa. Ponekad odigram i nešto od igrica,Ali ne prečesto. sve u svemu, za mene je tablet izuzetno upotrebljiva spravica, i daleko efikasnija od laptopa ili netbuka za svakodnevnu upotrebu u pokretu. Čak i kod kuće kompjuter uglavnom uključujem samo da nešto prebacim na tablet, ili pak za neki ozbiljniji dwnload.

Sad da se vratim na temu: iz nekog mog dosadašnjeg iskustva, Cnet je poprilično besmislen i pristrasan sajt. Nisam oduševljen njihovim prikazima bilo čega. S druge strane, da ima jeftinog tablet đubreta, ima.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nakon 2 nedelje iskustva sa iPad-om, mogu da kazem da mi sluzi svrsi - brzi light surf, njakanje sa iNovotarijama o sl. Daleko mi je lakse na vecem ekranu nego na ekranu telefona. Naravno, posto iPad ne mogu da nosim svuda sa sobom, a i necu, iPhone sjajno radi posao kad mi treba. Ali za duze - tipa citanje foruma... iPad je keva.
Usput, iPad ce mi sjajno doci kad se ponovo vratim u dezurstva - nafilujem ga sa par filmova, pa eto brzog ubijanja vremena - dok cekam novu intervenciju :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori