Sumnjiva kupovina telefona preko oglasa

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
stele87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2012. 21:07

Sumnjiva kupovina telefona preko oglasa

Post od stele87 »

Ovako, posto sam nov, pa ne znam gde da otvorim temu, optvoricu je ovde..
Danas sam kupio polovan telefon, preko vaseg sajta, u malim oglasima, uplatio novac, i ocekujem, valjda, da mi prodavac posalje paket. Ono sto me zanima je sledece : da li postoji mogucnost da ukoliko budem ispaljen od strane prodavca i ne posalje mi ga, postoji li neka vrsta zalbe, cega god.. pretpostavljam da vi imate podatke isl ? sta se radi u tim slucajevima?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

stele87, pa covece, kako mozes za bilo sta da uplatis novac pre nego sto dobijes paket?!?!? :wacko:
to se radi jedino preko kurirskih sluzbi gde im ti na ruke dajes kes, a oni tebi na ruke paket. ali ne mogu da te zajebu....

sad sve sto mozes da uradis jeste da se nadas da imas puno srece i da ce ti telefon stici... :uhuh:

reci nam koji telefon u pitanju, i koliko novca si mu uplatio...

i da, sajt nema nikakve podatke o oglasivacima, niti je odgovoran za bilo kakve prevare koje se desavaju na oglasima... ovde na forumu mozemo samo da pricamo o tome, jer su oglasi o ostalo, potpuno drugi deo sajta, i nema veze sa forumom, drugi ljudi su zaduzeni za to...
Samo nek se rolaju....sarme.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stele87, mobilni svet ne posreduje u kupovini/prodaji osim sto omogucava objavljivanje malih oglasa. Podaci koji su dostupni mobilnom svetu su prakticno isti oni kao u oglasu, jedina informacija vise je e-mail adresa sa koje je poslat oglas/izvrsena registracija. Kako je otvaranje e-mail adresa na razlicitim serverima prilicno trivijalna operacija to i nije neka informacija.

U svakom slucaju mozes svoj problem da opises i posaljes na mobilnisvet.com@gmail.com. Verujem da ce uciniti ono sto mogu da ti pomognu ako je u pitanju prevara, medjutim nemoj ocekivati previse - MS sajt nije odogovoran za istinitost oglasa!

Postupio si jako neoprezno, nikada ali bas nikada ne placaj robu pre nego sto ti stigne. Sve oglase u kojima suvise povoljno nude robu, a traze placanje unapred zaobidji i smatraj prevarom.

Pogledaj i ovu temu:

viewtopic.php?t=20700
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

stele87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2012. 21:07

Post od stele87 »

pa znam, i do sada sam uvek i pazario tako preko kurirskih, ali eto, ucinilo mi se veoma povoljno za n97 dati 45e, i predlozio sam ja preko kurira, medjutim, doticna kaze da joj je hitno, to je naznacila bila i u samom oglasu, jer putuje veceras,pa joj je novac hitno potreban.. I tako, ja uplatim, post netom, ona kaze da krece istog trenutka da posalje paket, i kasnije javlja da se paketi u paracinu mogu poslati do 14h, da tada u 16h kada je otisla ne radi, i da posto putuje veceras da ce ostaviti bratu da posalje ujutru! Ostaje da vidimo sta ce biti, u krajnjem slucaju imam poznanije u supu, njeno ime, broj tel. Pa ce valjda moci nesto da urade! Sam sam kriv jer sam prenaglio,ali nadam se da nije navlakusa..

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

N97 za 45 eu. to nemoze da bude istinito sem u bajci. Ali dobro 45 evrica i nije skupa skola a i ovi u supu za tu sumu tesko da mogu da pokrenu neki postupak.
Daj boze da bude sve u redu ali ako dobijes telefon i on bude ispravan prosao si bas dobro.
Kurirske sluzbe konkretno aks prima pakete do 17 h. ako se odnese direktno u magacin.

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ajd da pitam ovako usputno, jel ima neka kurirska sluzba, koja daje da se paket otvori, isproverava roba [telefon] itd, pre nego sto se plati, i ako ne odgovara da vrati paket? :?
Samo nek se rolaju....sarme.

stele87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2012. 21:07

Post od stele87 »

ljudi, hvala vam, evo kada ukucam njen mail u googlu, moze se videti da je vise puta prodavala preko ovog sajta.
http://www.google.rs/#q=zora120%40hotma ... 24&bih=653

postoji li mogucnost da nekako vidim da li se neko vec zalio na doticnu personu, ciji je mail :
zora120@hotmail.rs

i podaci : Zora Slavkovic (koje mi je poslala za uplatu preko post neta). HVAAAALAAA VAAAM

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pera Detlic, to je moguce ali uz dogovor sa onim od koga se zeli nesto kupiti. Prodavac to treba da naglasi kuriru prilikom predaje paketa, i kuir to treba da napise u prateci nalog koji ide uz paket.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Post od acamatic »

stele87, mnogo mi je sumnjiv,sam mozes da vidis da svaki telefon prodaje po neverovatnoj :o :o niskoj ceni..ali bas svaki..znaci ili im nesto fali ili su 10000% kradeni..trece nema..A i kako su ti rekle kolege sa foruma nisi trebao to da radis da uplatis kes pa da cekas robu..nista bez onog starog poslovanja kada dodje postar ti njemu pare a on tebi robu..Samo ostaje da se nadas da ce sve biti u redu..Javi sta si odradio..
P.S. a da ga prijavis policiji,iskreno ti govorim,dzabe ti i to,jer oni nece da se bakcu za tako malu cifru(ne dolaze ispod 20.000dinara kada se nesto ukrade iz neke prodavnice..)jedino da se dosta ljudi zalilo na njega,kako ih je prevario pa da pokrenu istragu..

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

stele87 napisao: ucinilo mi se veoma povoljno za n97 dati 45e,
Cim je toliko povoljno, a mora unapred uplata, onda ti je to moralo biti sumnjivo. Svi takvi oglasivaci racunaju na ljudsku alavost, i nikad ih ne izneveri. Uvek se nadje neko ko misli da ce za sitne pare dobiti nesto sto vredi vise.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Nešto tu opasno smrdi. Daj Bože da dobiješ telefon, ali čisto sumnjam. Nije trebalo da se zalećeš toliko. Da si se setio da tražiš da ti pošalje kopiju lične karte na mejl, možda bi mogao nešto više da uradiš, ovako... ne verujem.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Eto... i onda ja ispadam budala sto kazem da su oni na limundu sami krivi sto ih je lik omlatio za silne pare... :uhuh:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

psyhound, ko je koga na limundu omlatio za silne pare?

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

Deksi, ok, pa to je onda jos i ok.... ali ipak je licno preuzimanje najsigurnije... :)
Samo nek se rolaju....sarme.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Kada su tako superpovoljne, cene a insistira se na placanju unapred, "posto je hitno" dovoljno je zapitati se koliko bi prodavac dobio za isti model u dobrom stanju da ga odnese na buvlljak ili do neke radnje koja otkupljuje mobilne telefone, i ako je suma priblizna ili veca od iznosa koji trazi jasno je da se radi o cistoj prevari.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pera Detlic, ma normal nema nista bolje nego videti robu pre kupovine.
Nema nam ga stele87, da javi rezultat. Po planu sutra bi trebao da dobije telefon a dalice ?????????

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

mezzano, ma neki lik ih opleo za 300 000... Namestio licitacije da mu se zavrse pred novu godinu i ljudi pozurili da im "kupljena" roba stigne do NG pa su uplacivali u napred i po 15,16 000, pa cak i dvadeset nesto hiljada... i tako se lik u par dana namlatio kesa i dok su skontali da ih je za*ebao ovaj vospario... Koliki magarac treba da budes da nekom na obecanje uplatis tolike pare?!

http://www.limundo.com/Cafe/cafe-thread ... vic-227825

stele87
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2012. 21:07

Post od stele87 »

e ljudi, dzaba od mene .. pretio sam doticnoj i mupom i svim, navlakusa definitivno, al ne vredi,
sad pljujem sebe sto sam znao, al se zaleteo...
pojma nemam sta i kako, doticni idiot kaze da e pare samo vratiti u slucaju da joj otkrijem njene podatke ( sto znaci da uopste i nije zora slavkovic, kontam), jer sam joj pretio da ce je ovi iz supa locirati itd..
kontaktirao sam urednistvo sajta na onaj mail, odg. su mi da ako neko iz MUPa uputi zahtev, da ce obelodaniti podatke, koji su dovoljni da se osoba locira... al sta vredi, kao sto znamo nije to 20 000 , da bi se neko batrgao, nego "bednih" 45 evra.. kad bi meni dali podatke, pa da i vidim u supu da mi lociraju sve, al jbga.. tako da najverovatnije nista.. da trazim od MTS podatke za mobilni, ni od toga nema nista, necu dobiti.. ali imam ceo mail gde se jasno vidi da je prevara u pitanju, e sta raditi sa tim, pojma nemam... ne znam da li da opet poslajem mail urednistvu, i uradim print screen maila kako bise uverili da je prevara, i da ih pitam za podatke, al slaba vajda..
najgora moguca skola.. sad mi nije vise do para kao para, vec do toga da lopovcini uzmem taj novac, pa makar ga da prosjacima na ulici :D

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

stele87, treba da se iscimas koliko mozes, u policiju, i da ih smaras koliko mozes, pa pocni pricu o tome, zasto mi koji moj placamo porez kad nemamo usluge pandura kad je nama to potrebno, i smaraj kad vec imas dokaze, i kad je sajt voljan da ti pomogne.... cimaj, cimaj, treba takvu stoku sve strpati u zatvor... :angry: msm, nece u zatvor sigurno ali bar malo da je nesto lupi po usima... :uhuh:
Samo nek se rolaju....sarme.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

I sta bi nema nista od telefona, kad je trebala isporuka da ti stigne ???
Uredu je da pokusas da isteras pravdu ali samo ces se dzaba namuciti i nista neces postici a i ko zna kakav je taj olos pa ces mozda imati i dodatne neprijatnosti, nego lepo presavi list i teraj dalje. Jeftino si platio skolu.
Neznam koliko godina imas ali ja sam prevarantima kad sam imao 22 godine platio skolu od 300 marona u ono vreme. Prevarili me bili na ulici i ja im zapisao tablicu na kolima bili iz nisa i toliko samo sam rekao tacka jer i to se mora proci.

Odgovori