Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima

Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Nokia Lumia 920
4
6%
Samsung Galaxy S3
16
25%
Apple Iphone 5
3
5%
Samsung Galaxy Note 2
19
30%
HTC One X
6
9%
Sony Xperia Ion
0
Nema glasova
LG Optimus G
1
2%
Motorola Razr Maxx HD
2
3%
Huawei Ascend D Quad XL
0
Nema glasova
Zte Grand Era
0
Nema glasova
LG Nexus 4
4
6%
Nokia 808 PureView
5
8%
Sony Xperia TX
2
3%
HTC Droid DNA
1
2%
Samsung Ativ S
0
Nema glasova
HTC Windows Phone 8X
0
Nema glasova
Nokia Lumia 820
1
2%
 
Ukupno glasova: 64

ione
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Uto, 24. Feb 2009. 07:28

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od ione »

Note 2 apsolutni pobednik(koji je više od telefona), što se tiče multimedije Nokia 808(veliki skok na polju kamere), budžet telefon OT 995 (odličan odnos uloženo— dobijeno), najiznenađenje Nokia 920 (posle N95 Nokia pravi konkurentan model, nešto inovativno i vredno pažnje), najrazočaranje Ip 5 (stagnacija).

P.S. Može li se tapatalku dodati opcija glasanja?

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od Layne_Staley »

ione, ja barem nisam provalio kako se to radi u tapatalku.. imas tapatalk thread tamo u mobilnisvet.com odeljku foruma, pa pitaj tamo..

Sto se tice telefona slazem se sa tobom. Jedva cekam da Lumia dodje kod nas da je procackam malo. Drugar jedan moj je zaludjen za wp, tako da ocekujem da ce on uzeti telefon odmah oa cu ga cackati :)
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od Miškoni »

S3 je dobio moj subjektivan glas jer je Note II suviše kabast za moj ukus. Ima tu još zanimljivih spravica ali nisam bio u prilici da ih pročačkam pa ne bih da pričam napamet.

P.S. Nije do foruma što TapaTalk ne prikazuje glasanja, uz još neka ograničenja. Verovatno će biti rešeno u nekoj od narednih verzija.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od Green »

Svoj skromni glas dadoh HTC-u DROID DNA. Gledao sam review od Aarona sa phonedog.com (btw, Aaron je po meni najbolji online tester telefona), telefoncina me je veoma, veoma zainteresovala...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od fannY »

Green, kako je prosla baterija na testu? :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od Green »

Onako kako se za ovakav uredjaj i ocekuje, nista spektakularno: "decent with moderate use, for about 10-12 hours", s obzirom na velicinu ekrana i procesorsku snagu. Sad, koliko je to znacajno, Aaron istice da je u stand by rezimu telefon posle skoro tri dana provedenog u torbi pokazivao 85% baterije...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od Azimuth »

Sto se mene tice, mrtva trka izmedju S3 i Note 2. Jedini razlog zasto sam glasao za S3 je zapravo to sto je kompaktniji, manjih dimenzija u odnosu na Note 2. Da se moze, glasao bih za oba, al nemere.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Одг: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od toda81 »

Posto volim "malo" vece i glomaznije telefone ja glasam za note 2
Note IV N9100 dual

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od gargamel4 »

Meni je sve bitno. Treba da ima veliki ekran (udobnije je gledanje filmova, surf i čitanje knjiga), i da ima dobru rezoluciju, i da ne zaostaje za sve zahtevnijim tržištem, i da baterija traje dan(ipo). iPhone je hardverski jak i upeglan (kao i uvek) ali dosadan. WP - opet hardverski dobar ali još ima još dosta vode da protekne Dunavom dok se ne stabilizuje i ne pokaže. Meni jošuvek neubedljiv ali čik da vidim da mi promene mišljenje (neću da budem miodrage 2, majke mi :D ). Android standardno sve bolji i bolji, na teško iskoristivo dobrom hardveru.
Da nije toliko skup i da mu je baterija bolja DNA bi zbog rezolucije bio izbor br. 1. Ovako - Note II.

edit: a da, da su mi amlo dizajenrski prijemčiviji i unutra (UI) i spolja - i Motorola bi se tu našla, što ne znači da do momenta kad skupim lovu za novi to neće biti slučaj.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od Green »

Dvoumio sam se izmedju DNA i RAZR Maxx HD, ali nekako sam prevagnuo prema DNA zbog odlicnog i povelikog ekrana, a dimenzije su ipak ostale u nekim granicama normale, da to ipak ostane mobilni telefon. Baterija, a sta ces, nesto mora da se osakati pa ga je*i...
Da je Motorola izbacila neku phablet azdaju na foru HTC DNA, moj glas bi sigurno otisao u tom pravcu.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od iKe »

Još jedan glas za Note 2. Mislim da ne postoji telefon koji bi mu parirao, klasa za sebe.
Što se razočarenja tiče tu bih stavio iPhone5, zbog problema u distribuciji, izradi, a najviše zato što je ovaj model pružio malo toga novog korisnicima Apple-a proizvoda. Takođe u razočarenja bih stavio i Nexus 4, jer i posle mesec dana kao da nije ni pušten u prodaju. Izgleda da LG ipak nije dorastao zadatku.
Iako lično ne volim mnogo Samsung, poslednjih godina pokazuju da nemaju pravu konkurenciju.
Što se WP8 tiče, ima zanimljivih modela, ali mislim da treba da budu jeftiniji i mnogo dostupniji da bi predstavljali ozbiljnu konkurenciju.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

filip23
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 13. Dec 2012. 19:41
:: Iphone 4s
:: Nokia 8850
Lokacija: Prijedor (Republika Srpska)
Kontakt:

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od filip23 »

Smatram da je Iphone5 najbolji uredjaj u 2012.Razlozi:Kompaktnost,brzina ios-a,jednostavnost,izrada (materijali).
Nisam neki Apple fanboy,ali volim jednostavnost i kvalitetne materijale :)
P.L.K
Iphone4s,Nokia8810,8850,7650,se850

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od Chobby88 »

Nexus 4 all the way:-)
Samo zbog pure androida,nikad vise crap ui na androidu necu koristiti.

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od Layne_Staley »

Chobby88, jel si probao ? Tj jel si probao "uistinu i realno iskoriscen" "crap" ui?

I ja sam tako pricao.. Dok nisam probao... DA menjam pure android za telefon koji ce se raspadati... no way hose... I pitanje je koliko je to pure android.. tj koliko ce updateovi biti konstantni.. Na primer, dok sam imao Gnex, imao sam srecu da kupim yakju model. Ostali modeli (yakjuw itd itd ) ne dobijaju update od googla, nego od - Samsunga...
To naravno moze da se sredi rootovanjem, ubacivanjem CWM-a itd itd .. Ali to sve moze da se uradi i na non google telefonima (primera radi, danas sam updateovao Note 2 na oficijelni 4.1.2 iako nisam dobio ota...).
A i 4.2 je bagovit koliko sam video..

Nebitno, samo sam govorio da to uvek ne znaci da je dobro.. Uverio sam se na licnom primeru
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od Chobby88 »

Dovoljan razlog mi je sto mi gnex radi duplo bolje od one x sa sve budzenjem custom romova,a i htc moze da zaboravi naredne apdejtove.
Ovde sam na stock i ne vidim razlog za custom rom.
Ja sam isto kupovao najnovije modele ko budala,dok nisam ukapirao da je to preraslo u ludilo,sad imam gnex za pozive i poruke a nexus 7 za sve ostalo i ne menjam nista duze vreme.
Opet,to je samo moje misljenje,nemoj zameriti nesto:-)

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od Layne_Staley »

Chobby88, delom si u pravu.. Ja sam prvi hteo da kupim N4.. Ali, sta se sve izdesavalo... Kupio sam note2 i mislio da cu odmah da stavim cist rom na njega.. Ali kad sam video da super radi i da ima gomilu odlicnih stvari, predomislio sam se :D
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od VeNoM »

čitao sam review od TXa.nacrni ga onaj lik.zanimljivo .
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od Lobachewsky »

Nema ga Padfone 2? ;)

Slika

Ili je on ipak u konkurenciji za sledecu godinu :D
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od bachika »

Ja sam glasao za nexus4. Razlog bi bio što se po maloj ceni """""može"""" nabaviti jako kvalitetan allaround uređaj! Jedino su tu oko te nabavke zaje**li. Mada mi je i dalje u samom vrhu. Naravno sve su to dobri telefoni, ali brate mili pogledajte realno ko bre može da pljune 500-600 eura za takav nov (legalan) uređaj!!! :disgust:
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Najbolji telefoni u 2012. godini!!!

Post od Ensiferum »

Ja sam svoj glas dao Lumii 920, mada su tu odmah Note 2 i Motorola! A što se tiče Padfona, nisam hteo da stavljam nijedan model od tih drugih ,po meni, manje bitnih proizvođača (što ne znači da su loši), tipa Asus, Acer, Blu, Blackberry, Xiaomi, Micromax... itd, već nešto što će biti dostupno nama u Srbiji! Mada vidim da iphone 5 moramo nabavljati u ilegali! :D
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Odgovori