Top 5 kamera

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Top 5 kamera

Post od Baraba »

Navedite 5 modela mobilnih sa najboljom kamerom po vama :)

Za dnevno slikanje:
1. Nokia 808
2. Nokia N8
3. iPhone 5
4. iPhone 4s/SE Satio
5. Note 2


Za noćno slikanje nokia lumia 920, u dnevno slikanje mi se ne uklapa na osnovu viđenih slika.

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Top 5 kamera

Post od jerkann »

Baraba, uh ja bih zaobišao Iphone 5. Slike u dnevnim uslovima su dobre, ali čim sevne lampica slika je katastrofa. Po meni S3 ima bolju kameru od njega. Lumia definitivno posle 808-ce iako nema xenon. I naravno ubacio bih neprevaziđenu n82.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Top 5 kamera

Post od Baraba »

Slike iP5 (domaće, nisu neki strani testovi):
http://forum.benchmark.rs/showthread.ph ... ost3214835
Pa kaži :)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Top 5 kamera

Post od acamatic »

Ma najbitnija stvar da je na prvom mestu 808 pa zatim N8,sve ostalo nije vise vazno,niti bitno.. 8)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Top 5 kamera

Post od jerkann »

Baraba, pusti te testove i ostale stvari. Ja telefon koristim već mesec dana i kažem ti iz prve ruke. Slike u dnevnim uslovima super. Čim se uključi led oprosti se od fotke. Nisam spomenuo nijedan telefon (osim 808) koji u zadnjih 6 meseci nisam posedovao ja ili moj otac (ili ti opet ja).

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Top 5 kamera

Post od znemanja »

Tu nema dileme, prvo mesto PV808, drugo N8, nekoliko mesta prazno, pa onda mogu da se svrstaju ostali, S3, Note2, Lumia 920........
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Top 5 kamera

Post od Baraba »

jerkann, ovo gore nije nikakav test, to je momak koga znam sa drugog foruma, kao kad bi ti okačio slike sa iP5. Još sam video ovakvih slika sa iP5 da kače, nije on jedini, njega sam linkovao. Pogledaj slike, ima noćna bez blica :)

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Re: Top 5 kamera

Post od jerkann »

Baraba, sve to stoji. Ali gledaj ovako 99% korisnika mobinih telefona nemaju pojma o fotografisanju. Dakle ja gledam opciju: otključam telefon, uključim kameru i škljocnem ili tapnem po ekranu. U tim situacijama Iphone 5 j daleko iza ovih modela. Bio je kolega na ovom forumu koji je kačio fotke fotografisane sa SE K750, a kasnije i sa K800 čini mi se. Pogledaj malo njegove radove i rećićeš da posle 808 i N8 ti telefoni imaju najbolju kameru. Rezime nije do aparata već do majstora, a malo majstora koristi igračke kad radi neki posao.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Top 5 kamera

Post od miodrage »

Sto se idiotskog slikanja tice - ono stisnes do pola, sacekas da uradi AF i okines, definitivno 808, tu nema sta da se prica. Mada, interesantno, on ima skoro pa identican modul kao N8, jedino je slika softverski interpolirana do tih 41 MPix.
Znaci:
808 PV
N8 i Lumia 920 su u istom rangu, ali ako se uzme nocni mod, 920 jede malu decu, ma i N8 :D
Sto se neke dalje liste tice, prepusticu to poznavaocima, ja se u fotografiju nit razumem nit me zanima. Iskreno, Jos sam u vreme E61 tvrdio da mi je kamera suvisna, a velikoj vecini je to smetalo sto taj telefon nema kameru. Onda sam dobio 2 iPhona, mislim da Baraba dnevno ispuca vise slika nego sto sam ja za 4 godine sa ta 2 uredjaja napravio.
Sto se Lumie tice, na njoj sam do sada napravio mozda nekih 100-tinak slika, i to je to.
Za nekih poslednjih 6-7 godina, ako sam napravio max 10000 slika i to je to, a mislim da se na manje od 1000 moze naci moja malenkost. Kad sebe vidim na slici najezim se.
Rezime - mrzim slike i ne interesuju me!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Top 5 kamera

Post od janka_88 »

miodrage, softverski interpolirana do 41mpx? :shock: Hajde da je to neko drugi rekao ali od tako uvaženog člana foruma nebi nikad očekivao takvu izjavu. :D Na 808 čak i smanjuju rezoluciju u Pureview modu da bi se dobila još bolja slika i prikazano je koliko je modul kamere i sočivo na 808 veće nego na N8, čak i od nekih foto aparata.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Top 5 kamera

Post od Fox »

miodrage napisao:Sto se idiotskog slikanja tice - ono stisnes do pola, sacekas da uradi AF i okines, definitivno 808, tu nema sta da se prica. Mada, interesantno, on ima skoro pa identican modul kao N8, jedino je slika softverski interpolirana do tih 41 MPix.
Modul kod 808 i N8 se dosta razlikuje,necemo da sirimo dezinformacije. ;)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Top 5 kamera

Post od znemanja »

Lumia 920 je dobar telefon, ali po pitanju kamere nema šta da traži ni pored N8 ni pored PV808, jednostavno ovo su cameraphone-ovi koji imaju toliko savršeno sočivo da nijedan trenutno telefon ne može ni da im priđe. Lumia ima dobru kameru i snimci u lošijem osvetljenu su dobri, ali to je jako daleko od xenona na N8 i PV808.
PV808 vlada svetom cameraphone, a N8 sedi desno od njega :D ostali telefoni su daleko, ali delako ispod njih :)
Poslednja izmena od znemanja u Sre, 13. Mar 2013. 21:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Top 5 kamera

Post od miodrage »

Ok, otprilike na ovo sam mislio:
PureView's huge 41-megapixel sensor lets users zoom in up to six times simply by 'selecting' an area - and because of the super-high resolution of the PureView, images still come out at five megapixels, the same as many normal smartphone cameras.

Izvor:

Kod: Obeleži sve

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2107602/Nokia-808-PureView-41-megapixel-camera-phone-At-zoom-lens-really-works.html
Ili ovako nesto:
The Nokia PureView technology uses the large number of pixels available on the large sensor and combines a number of them (8 when in 5mp mode) into one "superpixel" (as Nokia calls it). This allows Nokia to reduce noise levels in the process, and combine colour information from 8 pixels into one, giving "superior" 5 megapixel images. Combined with a bright high quality f/2.4 Carl Zeiss Tessar lens, Nokia believes it's image processing algorithms are among the best in the imaging industry and that the oversampling technology overcomes Bayer sensor pattern problems. A whitepaper on the PureView technology is available from Nokia (PDF).

Izvor:

Kod: Obeleži sve

http://www.ephotozine.com/article/nokia-pureview-808-camera-phone-review-19559
Znaci ipak se radi o interpoliranju. Jeste senzor te ogromne gustine, ali samo socivo nije... Ja se nisam dobro izrazio u prethodnom postu i to priznajem.
Znaci modul kamere se malo razlikuje, ali je najveca razlika u senzoru.
Takodje, koga zanima neka malo procita sta Nokijina PureView tehnologija tacno podrazumeva :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Top 5 kamera

Post od Baraba »

miodrage, senzor telefona je zver, veći i od nekih u kompaktima, digitalce je smešto pominjati:
Slika
Slika

To je ono što 808PV izdvaja od ostalih, naravno i odlična optimizacija symbiana.

A beli model je tako sexy 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Top 5 kamera

Post od miodrage »

Svejedno - ovo je softversko resenje. Sve pise!
Znaci sasvim drugaciji algoritmi za obradu slike. Hardver ne sporim uopste samo kazem da je ovo sve softverska interpolacija, i to se jasno vidi u clancima koje sam ostavio.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Top 5 kamera

Post od Baraba »

To je tačno, niko ne spori da je symbian u modelu nokia 808 inferioran u odnosu na ostale sisteme, po pitanju obrade slika i brzine samog rada sistema :)

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Top 5 kamera

Post od RandjaPO »

Evo da se i ja ukljucim.
1. Nokia 808
2. Nokia N8
3. SE Satio
4. Nokia n86
5. Lumia 920/Samsung SIII/iP 5/Note II
N86 je nepravedno izbacen iz igre a realno ima jednu od najjacih kamera.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Top 5 kamera

Post od Baraba »

Imam N86, ali mislim da nije bolji od 920, note 2... :)

RandjaPO
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 466
Pridružio se: Sre, 07. Jul 2010. 09:53
:: iPhone 6
:: Nokia 808 PureView
Lokacija: Pozarevac

Re: Top 5 kamera

Post od RandjaPO »

Meni se ipak cini da je bolji, boje su dosta prirodnije u odnosu na Note 2 ili SIII,posto je hardver isti. Sa Lumijom se moze staviti rame uz rame ali ipak mislim da N86 ima kvalitetniju optiku i po meni je to najbolji telefon sa 8mpx kamerom i dalje. Jedino sto mu nisu stavili xenon pa da bude kompletno kako treba.

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Top 5 kamera

Post od siki069 »

Evo pravog redosleda:

1. Nokia N808
2. Motorola ZN5
3. SE Satio
4. Nokia N82

Odgovori