kako najbolje proveriti telefon

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
nikola1009
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 18:41
:: nokia 6233

kako najbolje proveriti telefon

Post od nikola1009 »

Kako najbolje proveriti da je telefon original a ne laznjak i kako proveriti da je garancija uredu za taj telefon

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: kako najbolje proveriti telefon

Post od miodrage »

Naoruzati se znanjem, pre toga videti uzivo jedan isti takav uredjaj, i onda niko ne moze da te ubedi da je nesto sto nije. Mislim, voleo bih da vidim tog koji bi mene ubedio da je neka kineska kopija original iPhone recimo :D Ponekad moram da kazem je spoljasnjost identicna originalu, ali razlike se pojavljuju kad se uredjaj ukljuci, zato treba poznavati kako izgleda OS telefona i kako treba da se ponasa.
Sto se garancije tice, to je vec velika lutrija. U principu - kod nas mozes da je okacis macku o rep. Jer zaista ne znam sta je potrebno da bude sa uredjajem da bi ti servis izdao potvrdu da dobijes nov uredjaj u zamenu. U svetu je to lako, odes, kazes nisam zadovoljan, ocu nov uredjaj ili pare nazad. I ti to i dobijes. Mislim da je rok za povracaj novca mesec dana, a normalno, garancija na uredjaj je 2 godine.Ali to tamo moze tako, jer proizvodjac ima svoje filijale, i direktno se sve tamo obavlja (odnosno moze i kod operatora, a oni su opet povezani sa filijalama). Posto kod nas tih ispostava nema, kod nas su "ovlasteni" servisi to preuzeli na sebe, ali kao i u svemu, i tu gledaju da ucare, pa onda drze uredjaje na servisu mesecima, kako bi tekla garancija i sta ti ja znam, a sve zato da ne bi morali da ga menjaju, jer to njima ide direktno iz dzepa.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: kako najbolje proveriti telefon

Post od iLuka »

odes lepo u radnju pre kupovine i taj model koji te zanima lepo proveris kako izgleda, sta ima unutra, koji sistem itd... :) garancija ti je sa pecatom i datumom kupovine ok, s'tim sto neke radnje daju 6, 12 a neke 24 meseca...

te od 24 meseca su najcesce i najskuplje jer ide sve sa fiskalnim (kao od zvanicnog su uvoznika itd)... :wink:

nikola1009
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 18:41
:: nokia 6233

Re: kako najbolje proveriti telefon

Post od nikola1009 »

ok ovaj sto treba da pogledam je sa telenor garancijom, pa jel moze preko onog imei broja da se proveri da je bas taj tel sa tom garancijom?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: kako najbolje proveriti telefon

Post od iLuka »

trebalo bi da bude to to... to su telefoni sa zvanicnom garancijom 24 meseca, poklapa se kutija sa telefonom :wink:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

kako najbolje proveriti telefon

Post od Baraba »

Ako je telefon sa telenora/vip/mts, jedan mali stiker je odlepljen sa kutije na kome je imei broj, on je zalepljenj preko garantnog lista. Imei broj da se slaze na telefonu, kutiji i garanciji.

nikola1009
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 29. Mar 2013. 18:41
:: nokia 6233

Re: kako najbolje proveriti telefon

Post od nikola1009 »

a ako su bojevi isti ali na garanciji se zavrsava na npr. 355 a na telefonu 355/1 jel tako treba?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: kako najbolje proveriti telefon

Post od iLuka »

ne znam ali ne verujem da je to bitna razlika tj da nije to to... to je verovatno oznaka trzista ili verzije telefona... :wink:

Odgovori