Microsoft kupio Nokiu!

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Microsoft kupio Nokiu!

Post od iKe »

The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od miodrage »

Kasno nocas po naskom vremenu, Microsoft je Kupio Nokia Mobile Devices and Services. Transakcija je zakljucena na 7.2 mlrd $ iliti 5.44 mlrd €. Sa ovim je Microsoft postao gigant u oblasti telekomunikacija jer gomile patenata koje su pripadale Nokiji, sada pripadaju Microsoftu.
Moje razmisljanje na ovu temu: sada konacno znam sta je Steven Elop ciljano radio - oborio cenu kompanije, koju je Microsoft preuzeo, i sad mozemo da ocekujemo izuzetno dobre i konkurentne uredjaje, a ne bi me cudilo da uskoro WP postane drugi sistem. Za prvo mesto ce trebati malo vise vremena, ali mislim da ni ono nije nedostizno.
Smrt Googlu :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od Ensiferum »

"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od Baraba »

Prvo su unistili Nokia i sada je kupili. Ovi su gori od googla tri puta. Svesni su da sa logom M$ nece mnogi kupiti fon, ne mogu ni na PC da gledaju Win, kamoli kao logo na fonu.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od Lobachewsky »

Kraj jedne ere: Microsoft kupio Nokiju

:|

Da li je ovaj kapitalizam truo ili ne, ali meni nije jasno kako to Nokija, majka/boginja telekomunikacija, sa svim njenim patentima, ceo taj Nokia sistem, moze da kosta manje(!!!), cak sta vise milijardu dolara manje, nego "neka tamo" aplikacija Skype :? :uhuh:
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

pelleruma
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 699
Pridružio se: Ned, 27. Nov 2011. 16:59
:: LG G2
Lokacija: Ruma

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od pelleruma »

Znaci onaj tip sto je iz Majkrosofta presao u Nokiju je uspeo da je utopi u prvobitnu firmu i za nagradu dobije celno mesto...
stara japanska poslovica - nikad ne veruj staroj kineskoj poslovici

optidragon
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 02. Jun 2013. 23:08
:: huawei
:: alcatel

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od optidragon »

Po ugovoru Nokia ce jos uvek proizvoditi ''glupe'',niskobudžetne telefone jos 10 godina dok Microsoftu pripada brend Lumia. Nakon 10 godina Nokia vise nece postojati. Bas je zalosno unistiti takvo brend ime. Cisto sumjnam da ce neko kupovati Microsoft Lumia pametne telefone. :uhuh: Glup potez za obe kompanije.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od miodrage »

Naprotiv, ovo je odlican potez, pre svega za Microsoft. Drugo, Nokia se sada okrece svom drugom polju, a to su mreze. Nadalje, HERE servis za mape je i dalje u vlasnistvu Nokije, a MS ce moci da ga koristi nesmetano na svojim novim uredjajima. Microsoft ovim potezom i izgradnjom velikog "DATA" centra u Finskoj siri svoje poslovanje na Evropu. Nece imati velike investicije, a imace visestruku dobit, i jos, niko iz Nokie nece ostati bez posla, vec 32000 ljudi prelazi da radi za Microsoft.
Ovo je klasivna win-win situacija, a ne propast kako pojedinci predstavljaju.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od sigi »

:( jedino mi Srbi mozemo ovo da skontamo da je gotovo sa nokijom jer microsoft je nista drugo nego jedna DELTA M na celu sa jos jednim miskovicem slikovito receno, kupi za sicu naravno pre toga unisti i spusti cenu a posle zatri svaki trag cak i samog imena .
Jedina nada u narednih 10 obavezujucih godina je kina i indija afrika cela i tako ta trzista.
Da ce nazalost biti tako govori gomila pokazatelja jedan od njih je razvoj linux ubuntu telefona sve veca integracija androida ios i bb ...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od Vlada Zem »

Sve se uklapa... Microsoft Lumia :lol:
Slika
:D
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

dejan87dex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 441
Pridružio se: Sre, 12. Dec 2007. 01:41
:: Lumia
Lokacija: Pancevo

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od dejan87dex »

Ova vest mi i nije cudna ... kada je izasla Lumia 800 i logo Windows ispod ekrana sve mi je bilo jasno...
Poslednja prava nokija je PureView 808 a pre nje N9, kad kazem prava mislim da je izradjena i softverski i hardverski od strane Nokie.
Iskreno o Windows Phone-u imam lepo misljenje, zao mi je meeGo projekta sto je tako nestao ali od zalosti se ne zivi...uvek nadji novu iskru koja ce te obasjati.

Zasto Microsoft nebi mogao da bude kao Apple? Upravo ova kupovina ce im to omoguciti, sve je to biznis.
Nokia N9 Cyan, Lumia 800 Black, Lumia 720 Black

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od fannY »

Mislim da ce se bolje prodavati telefoni ako budu i dalje sa logom Nokie. :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od janka_88 »

Smatram da će bez obzira na kupovinu firme telefoni i dalje da se prodaju pod brendom Nokia jer bi nešto drugačije bilo besmisleno po mom mišljenju. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od sugarcoated_ass »

Ista prica kao sa Googletom i Motrololom... x)
No, videcemo jos koliko ce ovo MS dobro iskoristiti posto se Google nije bas nesto pokazao.

optidragon
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 02. Jun 2013. 23:08
:: huawei
:: alcatel

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od optidragon »

Sto je jos tuznije Nokia je prodata za manje od Motorole (7m<12mil). Po meni Nokia vredi mnogo vise od Motorole.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od Vlada Zem »

Jednoga dana...
Slika
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od PetarI »

Malo sam zbunjen... :dry: Prvo sam koristio,od prvih koraka sa mobilnnom telefonijom Simens telefone...onda sam presao na Eriksone...da bi telefoni koje sam najvise koristio(bilo obicni,bilo,naravno simbijan),bili pod znakom Nokia.Ako me dobro pratite,nijednog vise nema, :uhuh: ,i Nokija polako odlazi u istoriju,nije da zalim,ali...eto.Iskreno se nadam da ce Majkrosoft napokon iskoristiti priliku i napokon adekvatno odgovoriti androidu i naravno ajfonu...Ko je glavni u svetu u it tehnologiji,naravno+sada mobilna tehnologija,samo moraju opasno pozuriti da nebi i jedno i drugo propalo,jer oklevanje u danasnjem svetu vodi u propast. 8)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od Vlada Zem »

Ono što je malo ili nikako verovatno, a bilo bi najbolje :) , Nokia (sada već puna keša) kupuje svoj nacionalni rariret Jolla, nastavlja Maemo projekat, brusi ga i koketira sa Android platformom! Pravi novi brend.
Ahaha...
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od skar »

:cry: mogu slobodno reci da je ovo dan zalosti za mene :smutny:
po meni su najlepse dizajnirani a i po kvalitetu nokia uredjaji u samom vrhu...ali nazalost,tako je kako je..
izgleda je trojanska mazga Elop odlicno odradila svoj posao!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Microsoft kupio Nokiu!

Post od miodrage »

PetarI, Kreni da koristis Samsunga, nadam se najboljem od tebe :D :lol: :D :lol: :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori