Naj Smartphone 2013.

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Naj Smartphone 2013.

Post od miodrage »

Po izboru organizovanom na GSMArena.com po misljenju korisnika, Lumia 1020 ili Lumia1520 ce biti proglaseni smart telefonom 2013. god. U izboru je bilo poprilicno zestoko, a iskreno, cak i ja sam iznenadjen rezultatima. Sutra cemo imati pobednika :D
Nije mi doduse najjasnije ucestvovanje pojedinih 2012. modela, a drugih ne, ali nisam ja organizovao... samo prenosim :D
Slika
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od Baraba »

Kapiram S4 vs Htc One, ali Htc One vs Lumia 520 i iz nje da izađe 520 kao pobednik to ne kapiram, smešno (a kažem to ja koji imam 520).

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od Behemoth »

Ne znam po kojim kriterijumima su ovo merili,al glupavo poredjenje.
S4 mini i Lumia 1520,nigde veze.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od bata bogdan »

Definitivno naj smartphone po mom misljenju je...LG G2....
Huawei

Bandicoot
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Sub, 29. Sep 2012. 12:21
:: S6 edge plus
:: S9 plus
Lokacija: Topola

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od Bandicoot »

Totalno retardirano poredjenje, ali ja mislim da su tu glasali svi clanovi koji su registrovani na sajt..
A sto se tice najj telefona u 2013 po meni je to Note 3 ili xperia z1

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od Behemoth »

520 je onda stigla do polufinala jer je vrv najvise korisnika ima.
Ocito da je glasanje po brojnosti
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od Martin Mystere »

Retardirano glasanje, što se moglo videti i po retardiranim duelima pa tako po meni G2 kao jedan od telefona koji su obeležili godinu ispada već u prvom kolu ali zato Nokia Asha ide dalje... Nije nego...
Poslednja izmena od Martin Mystere u Čet, 02. Jan 2014. 21:10, izmenjeno 1 put ukupno.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od vla-do »

Parovi su odabrani nasumično, a glasalo se o popularnosti uredjaja, a ne koji je najbolji. Tako je makar zamišljeno glasanje da bude. :wink:
Evo linka gde možete da pročitate sve to:
http://blog.gsmarena.com/announcing-the ... ns-league/

Mogao je glasati svako ko pristupi sajtu, nikakva registracija nije bila potrebna.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od bata bogdan »

Pa opet po popularnosti bi to bio model samsung s4 ili note 2 ili note 3....kakva nokia i iphone ima da trazi bilo sta po popularnosti pored samsunga.Samsung iskreno ne volim,ali to je cinjenica.Nokia gazi napred sigurno ali polako,iphone necu ni da komentarisem.....glasanje uopste smisla nema nikakvog....
Huawei

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od Green »

bata bogdan napisao:Definitivno naj smartphone po mom misljenju je...LG G2....
Delim misljenje sa kolega batom. Ne zato sto je Android, vec zato sto ima najbolji odnos cene, kvaliteta i specifikacija.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od Baraba »

^+1 Definitivno najbolji odnos uloženo i dobijeno. Pa kada sam ga ja uzeo po drugi put :lol:

Što se tiče teme:
Slika

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od znemanja »

To glasanje je neviđena glupost, istina je da ne volim WP telefone, ali generalno po tržišnom udelu svi WP telefoni su daleko, ali daleko iza android telefona, tako da u segmenut "najpopularniji telefon 2013" ništa što nije andorid ne može da uđe u uži izbor.
Inače, po meni, telefon koji je obeležio 2013 jeste LG G2, zaista ima odličnu cenu za to što nudi, od skupljih tu je neprikosnoven Note 3 koji je vrhunska mašina i nešto najbolje u android svetu.Naravno tu je i Nexus 5 koji u stopu prati pomnuta dva modela.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od miodrage »

I, veliki pobednik je Lumia 1520.
Zasluzeno ili ne, to je cinjenica. GSMArena nije neki sajt gde se velica jedan b(t)rend, nego veliki portal gde se mobilne tehnologije na prilicno objektivan nacin prikazuju. Stoga komentari pojedinaca ovde iznesenih ne odgovaraju istini, jer su ljudi imali mogucnost glasanja. Kao i u ovoj maloj sredini, i u svetu Android preovladjuje, i to u daleko vecem procentu nego svi drugi OS zajedno, stoga je moguce da je jos nesto drugo igralo znacajnu ulogu u ovome rezultatu.
Uglavnom, moze neko da se slozi ili ne sa ovime ali je tako. Cak se ni ja ne slazem sa rezultatom, a to onda mnogo govori.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od Green »

1520 pobednik? Koji je na trzistu koliko, jedva par meseci, ako i toliko. Glupljeg glasanja u vezi najboljih mobilnih uredjaja odavno ne vidoh. Stice se utisak da su najveci glasaci bili zaposleni Microsofta i Nokije... :dry:
A i ko nama garantuje da je konacan rezultat rezultat glasanja obicnih ljudi, a ne neki marketing u korist Microsofta/Nokije?

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od AnGeL oF LoVe »

Licno,ocekivao sa da pobedi Samsung S4.Ubedljivo najkompletniji telefon (ako se izuzme note 3).Na vecini drugih foruma on je odneo pobedu.Znam da ce se sad neko naci uvredjen ali je to realnost.Ne koristim Samsung telefon pa da pricam navijacki.Lg G2 je nezasluzeno na niskoj poziciji a trebao se naci pri vrhu,u prvih pet.
LG G2 Black,16GB

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od zoreli »

Smartphon koji je obeležio 2013 je definitivno Samsung Galaxy S4 ... tačka . (Najbolji nije , najpopularniji i najprodavaniji jeste )
16 godina na forumu MOBILNISVET

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od Lobachewsky »

A pazite sto su lukavi ovi "prozorasi". Kliktali tamo po ceo dan (ja mislim da je miodrage dao bar trecinu svih glasova :D i onda anketu za najpopularniji telefon godine lukavo predstavljaju kao takmicenje za "Naj Smartphone". Spinovanje na kome bi i Mladja pozavideo. Pih. :roll: 8)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Freyr
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 457
Pridružio se: Sub, 14. Avg 2004. 09:57
:: iphone 4
Lokacija: Zemun 88

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od Freyr »

Sto se mojih licnih afinitet tice, Nexus 5 i Ip5s. Nije losa ni nokia 15.. ovaj fablet :D
12 godina na forumu!

Android83
Banned
Postovi: 238
Pridružio se: Sub, 14. Dec 2013. 11:41
:: Note 3
:: Note 2

Re: Одг: Naj Smartphone 2013.

Post od Android83 »

Lobachewsky napisao:A pazite sto su lukavi ovi "prozorasi". Kliktali tamo po ceo dan (ja mislim da je miodrage dao bar trecinu svih glasova :D i onda anketu za najpopularniji telefon godine lukavo predstavljaju kao takmicenje za "Naj Smartphone". Spinovanje na kome bi i Mladja pozavideo. Pih. :roll: 8)
:lol::lol::lol::lol::shock:
Svaka cast na postu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Naj Smartphone 2013.

Post od miodrage »

Iskreno, ja sam za glasanje saznao prekjuce, kada sam i otvorio ovu temu, tako da, ne da nisam glasao, nego nisam ni znao da postoji neko takmicenje. Kao anti-Androidas, i ja sam poprilicno zacudjen rezultatima, i mislim da ne odgovaraju stvarnosti.
Na kraju, da se ja nesto tu pitam, Android uredjaji ne bi ni usli na listu :P
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori