Kineski proizvodjaci

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Kineski proizvodjaci

Post od iLuka »

Bravo :) jednostavno i konkretno, hvala :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Kineski proizvodjaci

Post od srđan obradović »

Drugari molim za savet. Nisam do sada narucivao sa Alija smartphobne, a ne volim da dajem vece novce za mob pa sam resio da narucim neki low budget. Zapao mi za oko Vk world F2, android 6.0, 2g/16g... Znam, sada cete mi reci kako je slab, jeftin, bolje da sakupim jos neki dinar... Cena mu je 55,99$. Koristim viber(retko), skype(jos redje), tapatalk, email, a za novine browser. Sta da ocekujem od ovakvih kineza, da li moze da izdrzi godinu dana, pa cu uzeti drugi, volim da menjam na godinu pa zato uzimam jeftine.

Sent from mTalk l532ds wp10

Sent from mTalk l532ds wp10
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od гари »

Jel to ovaj?
http://www.devicespecifications.com/en/model/b59043a4
Dimensions: 71.5 x 144 x 8.9 mm
SOC: Mediatek MT6580A
CPU: ARM Cortex-A7, 1300 MHz,
Cores: 4 GPU: ARM Mali-400 MP2,
Cores: 2 RAM: 2 GB, 533 MHz
Storage: 16 GB
Memory cards: microSD, microSDHC, microSDXC
Display: 5 in, IPS, 720 x 1280 pixels, 24 bit
Battery: 2200 mAh, Li-lon
OS: Android 6.0 Marshmallow
Camera: 3264 x 2448 pixels, 1280 x 720 pixels, 30 fps
SIM card: Micro-SIM
Wi-Fi: b, g, n, Wi-Fi Hotspot USB: 2.0, Micro USB
Bluetooth: 4.0
Positioning: GPS, A-GPS
Po specifikacijama nije on toliko slab, bar ne kao oni telefoni što ih je poklanjao Blic u nagradnoj igri ili čemu već, :P ali zavisi kakav mu je softver. Možda videti ako ima neki YouTube review. I da, nemam predstavu kakav je to čipset, u to se ne razumem... A i za kameru stoje samo pikseli koji i ne govore mnogo o kameri.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Evindzer »

50€ i možda još 10-tak na carini. Za te pare nemaš garanciju, niti bilo šta što donosi kupovina telefona kod nas u legalnoj radnji, i ne možeš očekivati čuda u radu i dugotrajnosti, ali ako te posluži 7-8 meseci, možeš biti zadovoljan. Plus, očekuj da ekran i kamera najverovatnije budu najnižeg kvaliteta.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od sugarcoated_ass »

Pitanje je i da li su spec tačne. Kinezi su masteri lažiranja spec tako da ih čak i AnTuTu ptepozna i skontaš da nešto ne štima tek po rezultatu. :D

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Green »

Ti podrumski brendovi po pravilu imaju veoma lose baterije. To sta pise na njima moze se u vecini slucajeva okaciti macku o rep. Ako izvuces 5 sati normalnog rada sa tom 2200mAh, plafon...

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Kineski proizvodjaci

Post od srđan obradović »

Digao sam ruke. Ili,će biti Alcatel pixi 4 5 premium u mts uz box koji ce me kostati mesecno kao i ova Lumia ili cekam nesto drugo. Volim da uzmem u ruke fon pre kupovine.

Sent from mTalk l532ds wp10
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od гари »

Taj Alcatel je preslab. Čak i da ti je 1 GB RAMa dovoljan, sumnjam da će ti 8 GB interne memorije biti dovoljno. Bolje malo dodati za neki telefon sa bar 1,5 GB RAMa, i 16 GB interne. Da, i samo da skrenem pažnju i na to da kamera na tom telefonu nema autofocus (kao i Lumia 532). Tako da kupovina tog telefona ne bi bila prelazak na bolje, već samo na gore, jer Android aplikacije zauzimaju više prostora, a i sam sistem se više oslanja na RAM kojeg taj telefon ima malo.

Sent from mTalk on Windows phone

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od sugarcoated_ass »

Gari lepo objasnio. :)
Jbg, moraš se malko opružiti ako nećeš da se nerviraš. 1.5GB minimum i 16GB interne da bi radilo posao.
Evo prodajem ja Alcatel Pop UP za 12.000 din. Octa core na 1.4GHz, 2GB RAM, 16GB interne, 13 Mpix zadnja, 5Mpix prednja kamera, 5" 720p ekran... Garancija do novembra 2018.[emoji38]

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Re: Kineski proizvodjaci

Post od siki069 »

Prodaji ga u malim oglasima, a ne ovde.
Inače je preskup kao polovan telefon.
Taj Alcatel je u rangu kineskog đubreta koje je pokretač i tražio.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Evindzer »

Oho, atak na Šugerovu ličnost! I - još gore - na bivši telefon izabranice njegovog srca! :D :D
Ujutru očekujem bogato štivo za čitanje uz jutarnju kafu. :P :D :D

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Kineski proizvodjaci

Post od srđan obradović »

Necu da se protezem, da hocu uzeo bi nokiu 3 u mts i ne bih razmisljao o (drugim) kinezima. Ova lumia me za 10.800 din lepo sluzila 2 godine. Sada bih da potrosim te iste pare (priblizno) za 2 godine a da menjam fon na godinu dana. Zato i cackam po Aliju. Inace los, ekran, losija kamera i nesto sporiji rad mi ne smetaju.

Sent from mTalk l532ds wp10
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od гари »

Ovde nije samo sporiji rad u pitanju. Na 8 GB interne mislim da bi mogao da staviš svega nekoliko aplikacija na Androidu, više od toga jednostavno ne staje, uvek će kuburiti sa prostorom. Telefon prosto nije vredan da zbog njega odustaješ od onih 50 ili koliko posto od pretplate.

Jbg, to je sad ono što smo ranije pisali - pravićemo mi Windows telefone od blata. Jeste da Androidi ne moraju da budu skupi kao ranije, ali i dalje Android koji ispunjava onaj neki minimum za normalan rad nije jeftin. Kreću se od 15-20 hiljada u velikim radnjama, tj. od 10-15 hiljada kad ga kupuješ kod operatera uz neku "normalnu" tarifu.

Mislim da ti je bolje da se još malo družiš sa Lumijicom. :)

Sent from mTalk on Windows phone

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od sugarcoated_ass »

siki069 napisao:Prodaji ga u malim oglasima, a ne ovde.
Inače je preskup kao polovan telefon.
Taj Alcatel je u rangu kineskog đubreta koje je pokretač i tražio.
Pa ne znam, ljudi traže i do 130€ za njega u ovom stanju (odličnom) i to bez garancije, a telefon je u rangu, pa čak i brži od J5 2016 što se tiče rada. Poredio sa sestrinim J5 2016 tako da...
I ja sam bio sumnjičav, ali brzo sam promenio mišljenje. :D

srđan obradović, onda ostani na Win i rešena stvar. Od 8GB ti ostane jedva 4GB zbog sistema, pa onda tu dođu aplikacije koje ne možeš pobrisati jer trebaju sistemu i pa imaš jedva 3GB. Instaliraš par app, one malo iskeširaju i za nedelju dana imaš 300MB free.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Kineski proizvodjaci

Post od srđan obradović »

гари napisao:Ovde nije samo sporiji rad u pitanju. Na 8 GB interne mislim da bi mogao da staviš svega nekoliko aplikacija na Androidu, više od toga jednostavno ne staje, uvek će kuburiti sa prostorom. Telefon prosto nije vredan da zbog njega odustaješ od onih 50 ili koliko posto od pretplate.

Jbg, to je sad ono što smo ranije pisali - pravićemo mi Windows telefone od blata. Jeste da Androidi ne moraju da budu skupi kao ranije, ali i dalje Android koji ispunjava onaj neki minimum za normalan rad nije jeftin. Kreću se od 15-20 hiljada u velikim radnjama, tj. od 10-15 hiljada kad ga kupuješ kod operatera uz neku "normalnu" tarifu.

Mislim da ti je bolje da se još malo družiš sa Lumijicom. :)

Sent from mTalk on Windows phone
Šta da radim гари druže kad mi dosadila:) Biće još tu kod mene, taman posla, ne dam je nikome:). Nokia 3 mi na 24 rate uz box izlazi na 750din mesečno + 3g pretplata = 868din mesečno, zanči 20.832 dinara i to je cena koja se uklapa u pomenutih 15-20 000. Nije ovo toliko strašno, to je 300din mesečno više nego do sada, ali jednostavno za nezahtevnog korisnika je ovo previše. A za 8GB ROM si u pravu, zato sam i gledao vk world sa 16GB ROM i 2GB RAM, čak ima i Gretel A7 sa 16GB ROM ali i 1GB RAM 44,99$.

Sent from Windows 10 PC
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od гари »

A možda i polovnjaka da uzmeš u obzir? Za tako neku sličnu sumu. Ali nekog koji nije previše mator, da možeš da mu zameniš i bateriju ako treba, ili tako nešto. Kažem to jer mi deluje da su polovan telefon i kinez sa Alija jednako mačka u džaku.

Inače taj sa 16 GB bolje zvuči, mada mu nisam video ostale specifikacije. U svakom slučaju, svakako mislim da je manjak skladišne memorije veći nedostatak nego manjak RAMa - barem za nas što nismo razmaženi. :P

DODATAK:
Malo sad pogledao specifikacije za Gretel A7, dosta toga nije rečeno u specifikacijama... Konkretno, o kameri ne piše skoro ništa.

Sent from mTalk on Windows phone
Poslednja izmena od гари u Pon, 07. Avg 2017. 10:19, izmenjeno 1 put ukupno.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od sugarcoated_ass »

E, aj da ne spemujemo ovu temu , da otvori možda jednu u poređenju modela pa da nađemo neko rešenje? :)

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od гари »

Mislim da bi ovde bilo korisno ako bi neko imao predlog telefona sa 16 GB interne koji polovan može da se nađe za maksimum 7-8 hiljada.

Sent from mTalk on Windows phone

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Kineski proizvodjaci

Post od srđan obradović »

Дискутујемо само о кинеским произвођачима како тема каже. Наравно да ће бити упоређивања и искустава јер је то кључно кад се наручује нешто из далека и плаћа унапред.

Sent from Windows 10 PC
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Kineski proizvodjaci

Post od sugarcoated_ass »

Pa da... I Alcatel je kinez tako da. :D
Ja lepo ponudih korektno telefonče i čak bih i spustio cenu za kolegu, ali ode danas sa 12 crvenih bez problema. :D

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Odgovori