Kineski proizvodjaci

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Odgovori
Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Coni »

Jedan moj ga je i kupio tamo i problem sa mikrofonom. Malo radi malo ne. Ne znamo je li softverski ili hardverski. Inače je izrada vrhunska.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Apolo »

Mislim da ce biti hardverski problem. Pokusavao sam naci da li telefon ima neki softverskih bugova ali nisam uspeo da nadjem. Btw, evo jednog speed test-a Mi4c i MI4.

https://www.youtube.com/watch?v=6vGCr2aH1pU
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=sD3aufMrh_Y
Gde nam je Ljuba, nema ga nešto poslednjih meseci. :roll:
U njegovom odsustvu, moram ja da reklamiram tElefon. :D :D

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od yocasylver »

Sta mislite o Elephone P9000?Meni se bas svidja.Par dana se dvoumim da li ga uzeti,da li zameniti G Flex 2 za njega?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Kineski proizvodjaci

Post od iLuka »

evo, da ne otvaram novu temu, mene konkretno zanimaju xiaomi modeli telefona... neko ko ih ima ili imao, sta bude, kvalitet komponenti ugradjenih u njih, na papiru sta pise me ne zanima, znaci konkretno iskustvo, nude li podrsku u srbiji, obezbedjen servis, redovan ili ne update sistema itd...

moze i poredjenje sa, najbolje Huawei telefonima koji su vec provereni kod nas itd...

:)

realno, svi bi da prodju sto jeftinije prilikom kupovine novog telefona a ovi kinezi nude odlicne performanse za dosta manje para od npr samsunga ili apple-a...

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Ivan Cirkovic »

Tacno je da nude dobre performanse za nizu cenu, ali ne vidim da su nesto uspeli toliko da se probiju. I dalje se svi prze na samsung i apple i sto je najjace cekaju u redu kao za hleb 90 godina. :wink: Ja sam cuo da polako potiskuju kineske telefone sa naseg trzista, jer nema ovlascenog dilera koji bi imao i ovlasceni servis, pa su zbog toga popravke prodavcu ne isplative. Tesko se nalaze neki modeli, a najbolje da ga kupis u nekoj radnji sa dve godine garancije i puna kapa. Ako rikne, dobijas drugi, novi i bolji uz minimalnu doplatu. Moj drugar u Cacku u Uspon radnji zamenio treci telefon na tu foru. Xaomi modeli su bili u pitanju. Jednom riknulo punjenje, drugome zuta fleka na ekranu, a treci je zamenio skoro, ali ne znam razlog. :D :D :D

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Kineski proizvodjaci

Post od novak »

Ne znam za Xiaomi, al recimo Huawei je nesto jeftiniji od Samsunga, otprilike nekih 150€ i misljenja sam da to nije tek tako bez razloga.
Nema da su dva jednako kvalitetna proizvoda, a ovaj jedan u pola cijene prvog, nek prica ko sta hoce


Sent from my iPhone using Tapatalk

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Kineski proizvodjaci

Post od iLuka »

huawei P10 je sada 450eur a S8 je 600... sta opravdava tu razliku u korist Samsunga?

drugo, huawei ima i ovlasceni sevis kod nas Mobis electronics koji valjda ima neku komunikaciju sa njima tamo u Kini, ne mogu da se ponasaju kako hoce... to bar uliva neki vid sigurnosti...

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Kineski proizvodjaci

Post od novak »

Bolji dizajn, bolji ekran, bolja kamera, iris skener.
A nisi me shvatio, Huawei je ok i sto se tice servisa i kvaliteta, al ima razlog sto je jeftiniji


Sent from my iPhone using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Green »

Pa ima više razloga. Prvi i osnovni je što nije proklet kao Apple, što im nije dupe toliko zinulo na pare i pored ekstremno loše plaćenog jadnog kineskog radnika, koji sastavlja telefone.
Neverovatno da se danas u svetu telefonije i dalje postavlja pitanje kvaliteta i sumnja u isti, svega što ne nosi znak jabuke.

odorene
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Čet, 01. Jun 2017. 10:54
:: Honor 7 Lite

Re: Kineski proizvodjaci

Post od odorene »

@iLuka razliku u ceni, ako izuzememo Apple i Samsung, prave sitnice koje mahom imaju skuplji telefoni, a obični kineski ne. Između ostalog dosta jeftinijih Xiaomi telefona (kojeg imam i sam) nema Gorilla glass, Quick charge... ili ima nešto slabiji (čitaj: jeftiniji) ekran, pa kada se te sitnice saberu telefon ispadne prilično jeftiniji u odnosu na konkurenciju.
Meni ti kompromisi ne smetaju, ali ima onih kojima sve to znači :wink:

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Ivan Cirkovic »

Iskreno posle dugog koriscenja brendiranih telefona da uzmem nekog kineza koji ima te neke sitne nedostatke je tesko... Mogu, ali kao sekundarac. Jednostavno, ako volis da imas dobar telefon onda ce ti najmanja sitnica znaciti i nikad neces kupiti kineza, jer ces i sam naci milion nedostataka koji ti smetaju. Zaboravili ste da navedete podrsku za kineske telefone. Danas je to dosta bolje nego kako je ranije bilo, ali nije bas ni na zavidnom nivou kada su u pitanju apple, samsung, lg i ostali...

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Kineski proizvodjaci

Post od yocasylver »

Bas zato sto volimo da imaamo dobar telefon kostaju sv vise i vise.Za nase standarde gde je plata od 18-35.000 je to bezobrazna cena.Najsmesnije je to sto i vecina kupi pametan telefon a ne zna da koristi multitasking a kamoli nesto vise.Ima 5 app i 3 igrice.
Sto se tice Gorilla stakla mislim da neki modeli imaju,ne mogu da tvrdim ali brzo punjenje imaju mnogi modeli.Takodje imaju i dobre ekrane a i zvucnike

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Kineski proizvodjaci

Post od filip11314 »

Meni je ekran na Xiaomi Redmi Note 3 Pro bolji od ovog na S7. Tipičan primer IPS vs Amoled. Taj isti kinez evo šljaka kao prvog dana, šta više još bolje nego prvog dana. Ne vidim zašto bi ljudi izbegavali kineske telefone, pogotovo danas kad su kinezi i više nego ozbiljna konkurencija (Meizu, Huawei, Xiaomi, Oppo, Lenovo). Što se tiče ovog poređenja S8 vs P10, definitivno bih uzeo P10 jer ništa ne opravdava toliku razliku u ceni. Nema šta taj P10 ne može da uradi podjednako dobro, brzo i kvalitetno kao S8.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Kineski proizvodjaci

Post od novak »

Nije stvar da li jedan moze vise od drugog, nego da je S8 kad se sve sabere i oduzme bolji uredjaj.
Huaweiu kao nije zinulo dupe, a onda izbace 2modela da valja i odmah cijena 600eura. Da me pitas da li da uZmes P10 ja bih rekao dobar je model, al ako pitas jel bolji od S8, to nije



Sent from my iPhone using Tapatalk

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Kineski proizvodjaci

Post od filip11314 »

Pa po čemu je to S8 bolji? Da li vredi 150e više? Argumenti, ne e pa ovaj je kinez, ovaj nije.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Joker123 »

Iskreno sa P10 i S8 se nisam susretao pa ne znam šta da napišem po tom pitanju,ali nevjerovatno mi je da sada i poslije 10 (otprilike) godina nakon što se Huawei pojavio na tržištu i nakon što su se dokazali kao pouzdani telefoni koji rade odlično ima ljudi koji dođu i kažu "nemoj huawei,on je kinez,bolje uzmi nešto drugo"...globalno su rašireni po svijetu i iz godine u godinu sve bolje rezultate bilježe,prošle godine bili najprofitabilniji android brend sigurno ne bez razloga.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Kineski proizvodjaci

Post od Evindzer »

Ovaj je kinez, a ovaj nije. Eto, rekao sam. :D
Naravno da su jedan od najzastupljenijih i najprofitabilnijih brendova u svetu Androida kad troše na reklame isto koliko i glavni protivnik - Sami. :D
A svako neka uzme onaj koji mu se više sviđa. Meni lično se P10 sviđa manje od S8, a da li je razlika u ceni opravdana, nemam pojma - jeste onome ko više voli Samija, a ostalima verovatno nije.
A sad nastavite sa prepirkom - pardon, prepiskom :D - da i ujutru imam nešto zabavno za čitanje. :D :D

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Kineski proizvodjaci

Post od srđan obradović »

Prostri se koliko si dug. Vidi šta ti treba i kupi najjeftinije. E sad treba mi da bude lep, da bude kvalitetan, da mi se sviđa, da je popularan, da ima puno maski za njega...to nisu potrebe nego luksuz, bolesti potrošačkog društva i željena dejstva marketinga. Još si i nesrećan kad nemaš nešto od navedenog, danima si nesrećan.
sent from wp10 L532ds
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

liman3
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 407
Pridružio se: Sre, 28. Maj 2014. 08:54
:: P10 Lite

Re: Kineski proizvodjaci

Post od liman3 »

iLuka napisao:evo, da ne otvaram novu temu, mene konkretno zanimaju xiaomi modeli telefona... neko ko ih ima ili imao, sta bude, kvalitet komponenti ugradjenih u njih, na papiru sta pise me ne zanima, znaci konkretno iskustvo, nude li podrsku u srbiji, obezbedjen servis, redovan ili ne update sistema itd...

moze i poredjenje sa, najbolje Huawei telefonima koji su vec provereni kod nas itd...

:)

realno, svi bi da prodju sto jeftinije prilikom kupovine novog telefona a ovi kinezi nude odlicne performanse za dosta manje para od npr samsunga ili apple-a...
Xiaomi telefoni su baš popularni u Srbiji pa i šire sa razlogom.Najvise nude za malu cenu a prilično su pouzdani,čak dobijaju i redovan update.Imaju dve mane a to su slabija kamera u lošim uslovima (kod jeftinijih modela) i to što nemaš garanciju i zvanični servis.Ako želiš garanciju i servis ideš na Huawei.

Odgovori