trend kostanja starih modela apple telefona

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

trend kostanja starih modela apple telefona

Post od kefalo »

Uskoro izlaze novi apple telefoni.
Mene interesuje kakvi su do sada bili trendovi cijena uredjaja koji su prethodna generacija. Da li cijene padnu donekle ili je cijena ista?
Mene konkretno interesuje 5s kojeg nude operateri ali ga ima i u slobodnoj prodaji.
Trenutno imam lumia925 sa kojim sam prezadovoljan osim u delu nepostojanja jednog programa i loseg funkcionisanja google task i donekle gmail programa. Ostalo sve je na vrhunskom nivou.
Htjeo bi vidjeti da li apple i pored manjeg ekrana bolje funkcionise.

Unapred se zahvaljujjem na odgovoru.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: trend kostanja starih modela apple telefona

Post od Alsap »

Vec je negde pisano o tome.Cene starijih modela izlaskom novog obicno padaju za 100$(e).Ne mozes ocekivati odmah ali negde oko nove godine sigurno.Sto se tice 5S-a radi apsolutno savrseno,ja sam prezadovoljan,imam ga skoro godinu dana ni jedan jedini problemcic nisam imao.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: trend kostanja starih modela apple telefona

Post od Azimuth »

Da, kao sto Alsap rece, stari modeli ce doziveti neki blaki pad cena odmah po pojavljivanju novih, a osetniji tek oko nove godine ili malo posle. U sustini je to dobra strana Apple-a, neverovatno kako drzi cenu.

kefalo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 854
Pridružio se: Pon, 04. Jun 2007. 19:46
Lokacija: beograd

Re: trend kostanja starih modela apple telefona

Post od kefalo »

Hm, govorite o trendu pada cijena na legalnom tržištu ili na oglasima.
Na oglasima bi uzeo samo uz garanciju, ne ovako.

Ako novi iphone izlazi skoro, tipa oktobar, a pad cijena 5s će se desiti oko NG, zar nije izglednije da će sa lagera nestati 5s do tog vremena, nego da će ga biti još kad se bude desio pad.
Doktor Foster, krenuo za Gloster u vrijeme strasne kise.... U baru je stao, do pasa propao u Gloster ne ide vise....
SE W950+senheiser sluske, MOto F3

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: trend kostanja starih modela apple telefona

Post od Azimuth »

Pa nije. Kod ovih nasih operatera verujem da ce se prodavati jos najmanje godinu dana. Apple tu odradjuje uslove, a nesto sumnjam da bi pristali da ovi nasi tako lako dignu ruke od 5s. Verujem da ce cekati iP7, da bi 5s/5c izbacili iz ponude.
Sto se cena tice, malo je specificno sa ajfonima, cena na oglasima je direktno vezana za cene na leganom trzistu. Cim krene da pada cena u prodavnicama, gotovo istovremeno imamo pad i u oglasima (izuzev kada je prevelika ponuda kao onomad sa telefonima iz mts-a, ali se i to brzo stabilizovalo).
Inace prodaja 6s/6s+ krece krajem septembra, kod nas ocekujem u oktobru da se pojavi legalno.

Sto se garancije tice, pisali smo vec o tome. Na svaki telefon imas godinu dana internacionalne garancije. Dovoljan je samo telefon, nikakav papir ti u servisu nece traziti. Drugu godinu garancije imas ako imas racun (ako je kupljen u iStyle ili kod kog vec resellera) ili servisni/garantni list sa licem koje je potpisalo ugovor kod operatera.

Alsap
Banned
Postovi: 317
Pridružio se: Sub, 24. Maj 2014. 12:05
:: iphone 6S

Re: trend kostanja starih modela apple telefona

Post od Alsap »

Slazem se,samo sto ja mislim da ce 5S biti aktuelan jos sigurno dve godine.tj. da ce imati softversku podrsku.Mislimda ce mu cena oko NG biti ispod 400e za nov a za polovan...kako se snadjes.

Odgovori