Glasovni asistenti na operativnim sistemima telefona

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Glasovni asistenti na operativnim sistemima telefona

Post od гари »

Izgleda da nisi dobro zapamtio vreme, ne vidim to što pominješ. :P

Inače asistentu Siri je ipak "pomagao", što mi se ipak ne čini korektnim. Postavio mu je asistent nego podpitanje jer je "skontao" da nešto ne razume, i onda ga je on pitao tačno šta ga zanima. Ali tako bi svi asistenti znali odgovore kad im daš u jednoj rečenici celo pitanje.

DODATAK:
Baš sam probao ovo u Cortani. Prijatno me iznenadilo to da i Cortana sad ume da "vodi dijalog". Što se ostalog tiče, zavisi od pitanja do pitanja, i siguran sam da je tako i kod ostalih asistenata. Prosto kod tih asistenta za neka pitanja moraš znati kako da ih postaviš. Evo i u ovom videu mislim recimo da nije sve na isti način pitao da mu ono izračunaju, mada dobro, ne znam da li je uticalo na nešto.

Opšti utisak nakon postavljanja pitanja Cortani: Postala je inteligentnija, ali treba da napreduje još po pitanju davanja tačnih odgovora umesto davanja liste sa Wikipedije. Recimo, super je odgovorila na "What is Tesla's stock price", ali nije izgovorila da je Barak Obama 44. predsednik SAD.

Eh, da, i reći Cortani "Open the Store, search for Uber, and download the first app" bi bilo nisko. :lol:

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Glasovni asistenti na operativnim sistemima telefona

Post od Evindzer »

Izvini, Gari, pogrešio sam, vreme je 0:35. :wink:
Naravno, nije taj njegov test egzaktna nauka, a grešio je na više od jednog mesta, ali i iz nečega ovakvog se može videti da je GA trenutno najkompletniji sagovornik - ne računajući asistenta iz 0:35, koji nije testiran. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Glasovni asistenti na operativnim sistemima telefona

Post od гари »

Ahaha, "sorry, Cortana", ali kako je brzo nestalo, uspeo sam da pročitam tek kad sam smanjio brzinu na 25%... :lol:

Zapravo ne bih rekao da su ona druga dva više korišćenja od Cortane, ali svakako nije za zameriti što je nije ubacio u poređenje, s obzirom da već neko vreme nema novih telefona, pa ko i hoće da je koristi morao bi ili da kupi polovan telefon, ili da mazohistički kupi zastareli po isto tako staroj ceni (ako već nema Windows telefon).

Svakako koristan video!

Inače onaj Amazonov Alexa mi je beskoristan kad ne ume da obavlja osnovne zadatke poput dodavanja podsetnika, računanje, i buđenja, i slično. Ali nema tu šta da se čudimo, logično je da je GA, Siri i Cortana tu šiju uzduž i popreko.

Jeste, a GA najkompletniji kao što smo i očekivali. Google je prvi i počeo da razvija asistenta tako da može da vodi konverzaciju. Moram reći da me čudi da Apple ništa nije radio po pitanju "vođena konverzacije", i da je po tom pitanju Microsoft bolje pratio Google nego Apple.

Sent from mTalk on Windows phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Glasovni asistenti na operativnim sistemima telefona

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=Tp9zj2W ... paH8DrGR-6
i
https://www.youtube.com/watch?v=pu9QNm5ITWg
Interesantno, ne izgleda toliko nedorađeno koliko sam mislio da jeste. :roll:

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Glasovni asistenti na operativnim sistemima telefona

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=kAaA9w_VY_8
Još jedan dugačak, ali iscrpan video Samsungovog čeda. :wink:
Uopšte ne izgleda loše. :)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Glasovni asistenti na operativnim sistemima telefona

Post od Evindzer »

https://www.phonearena.com/news/Alexa-u ... a_id107795
Poluočekivana i polubespotrebna integracije Kortane i Alekse. :D

Odgovori