u vezi garancije...

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
chika_deja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 14. Okt 2005. 21:10

u vezi garancije...

Post od chika_deja »

u januaru sam kupio telefon sony erikson t630 u jednoj prodavnici i oko 1 septembra je prestao da hvata mrezu. ondeo sam ga u doticnu prodavnicu, posto je u garanciji i tu pocinje moja tortura sa njihove strane.

vise puta sam ih zvao (iako sam im ostavio moj broj mobilnog) i to su bile razne price, te je u 'zvanicnom' servisu sony eriksona u beogradu ... a poslednji put su rekli da su poslali telefon u austriju u zvanican servis da se promeni ploca, jer je telefon u garanciji.

danas, kada sam otisao da preuzmem svoj telefon posle 38 dana cekanja (45 dana je garantni rok) imao sam sta da vidim. displej je izgreban, ploca je zamenjena nekom polovnom sa izakanom plocom, sto se oseti kad se stiskaju dugmici na telefonu. gazda je veoma neljubazan kada sam ga pitao sto je displej izgreban, odgovorio je 'za 9 meseci (a 8 je) ne moze telefon da bude bez ogrebotine' i naravno nazvao me lazovom ... a posle je bio jos vise neljubazan (tj. bezobrazan). Telefon inace ima po sebi izlepljene 2-3 nalepnice sa nazivom njihove firme i imenom gazde. sto samo govori da je telefon obisao sve moguce servise po beogradu.

telefon sam im ostavio da ga srede do ponedeljka 17.10.

molim za savet, sta da radim ako telefon i dalje bude u istom stanju kad dodjem u ponedeljak? da li ako telefon dodje na servis a u garanciji smeju da stave polovnu plocu u telefon?

inace nisam dobio drugi telefon na koriscenje od njih, sva sreca pa sam imao staru dobru nokiju 5110.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ljudi,nije to nishta!Kupim ja jednom lepo 3650,kazu nov,negde u Balkanskoj ulici,jos kao znam mesto,brat tamo kupovao N-gage i sve mu ok,15 meseci garancija i to...Posle 3 dana me zove neki inspektor,kaze da lepo dodjem u SUP Stari Grad,da predam telefon,to je kraden aparat,blabla......sreca pa sam od prodavca uspeo da izvucem pare nazad.Naravno,nakon sto su ga panduri pritisli...

Ne treba nikom bre verovati....mada iz kasnijih iskustava mogu da kazem da se jedna od radnji koja se ovde reklamira veoma dobro pokazala,nadam se da ovo nije reklamiranje i da mi nece obrisati post zbog toga,ali ima u Beogradu pouzdanih i ljubaznih prodavaca i normalnih radnji,a da cene nisu astronomske...

chika_deja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 14. Okt 2005. 21:10

Post od chika_deja »

uredno su obrisali sve sto su mogli, ukljucujuci i all calls timer :(
displej su malo sredili ali se i dalje vidi da je izgreban, no to cu nekako jos i srediti poliranjem,
gumica na poledjini sto pokriva konektor za eksternu antenu fali i kazu da ce mi poslati post expressom ;))

sve u svemu ... strasno ... zivce sam isgubio u petak, tako da sad u ponedeljak nisam hteo nista da se prepirem sa njima samo da ih vise ne gledam, gumicu cu probati da nadjem negde vec.

mi2scg
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 177
Pridružio se: Čet, 16. Sep 2004. 23:11
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od mi2scg »

Znam da ce zvucati bez veze, ali zbog svega ovoga sam ja cekao par meseci vise i stedeo, pa kupio telefon u ComTradeu. Dobio sve kako treba i evo, pet meseci radi odlicno - bez kocenja, resetovanja i ispadanja iz mreze. Dao sam vise para, ali se ne kajem. Tako cu i sledeci put, radije sacekati malo vise, pa kupiti pravu stvar, nego se kockati.
Pozdravb svima!

Marko MI2
Stop the madness!

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

mi2scg, potpuno si u pravu...Ali pitanje je ko može sebi to da priušti...I ako su u drugim radnjama jeftiniji, to nije opravdanje da se rade takve stvari...chika_dejo, nemoj se nervirati, šta je tu je...sredi sam što možeš i sledeći put kupi mob u nekoj radnji sa preporukom :wink:

chika_deja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 14. Okt 2005. 21:10

Post od chika_deja »

pa nimalo nije prijatno kad te neko ko ti unakazi telefon nazove lazovom, a i odugovlaci da ti popravi telefon (znaci cekao sam 41 dan) A telefon ti je prodao nov, ili skinut sa neke tel. mreze sto opet nije problem, telefon je stvarno radio savrseno tih 8 meseci.
inace radnju gde sam kupio sam nasao na jednom domacem sajtu gde postoji spisak prodavnica mobilnih telefona, sto sam mislio da je dovoljna preporuka :(

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

chika_dejo, razumem ja tebe, ali šta ćeš kad je kod nas tako... :disgust:
Inače to ti i nije neka preporuka, raspitaj se kod ljudi koji imaju već telefon koji ti želiš... :wink:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Ma najbitnije je kad udjesh u prodavnicu,da se osecash normalno,da mozhesh da verujesh prodavcu,a ne da ti neki celavi grmalj sa kajlom od 3 kile pricha ono "brate strava je fontele..." ili da ti poture neku prodavachicu sa XXL grudima i velikim dekolteom,pa onda kupujesh sve shto ti ona kazhe jer u telefon i ne gledash!I naravno nikad ona fora-telefon iz izloga,al chekaj da trknem do servisa po bateriju i punjach,znash,to ne drzhim u radnji.

Odgovori