Handsfree i Headset

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Handsfree i Headset

Post od Lobachewsky »

Sta je Handsfree, a sta Headset? Sta su Bluetooth slusalice, a sta su obicne slusalice handsfree ili headset?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

To mu dodje jedno te isto samo sto se za zicane slusalice cesce koristi naziv hadsfree a headset je naziv malo primereniji BT slusalicama jer svi znate kako se koriste,tj gde stoje kad se koriste!Valjda im je bilo lakse i lepse da obicne slusalice zovu tako a ne recimo earset a inace se,kao sto rekoh,sve odnosi na jedno te isto samo je eto nekako"odomaceniji"jedan naziv za jedne a drugi za druge!
Pozdrav 8)

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Layne_Staley »

ja imam blue tooth slushalice, logitech i skrooooooooooz su cool!!1 pomazhu mi dok vozim kola najvishe, a i u nekim drugim situacijama :D
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Headset mogu biti i slusalice koje koristite za slusanje muzike sa kompa ili stereo uredjaja.Cesto ih jos uvek zovu i Headphones.One male sto idu direkt u uvo se jos zovu i Earpiece,Earbuds,Earphones itd. i isto ih zovu i Handsfree i Headset sto ipak predstavlja malu zabunu.Bluetooth Headset se samo tako i zove,BT Headset,jer je razlika u zubicu i uglavnom sluzi samo kao handsfree(za odgovaranje na poziv bez diranja telefona).Handsfree je naziv prvi put primenjen u ranijim fazama telefonije kad se samo moglo odgovarati na poziv,ne i slusati radio ili mp3,jer telefoni nisu jos ni imali te opcije.
Sad imaju i BT sluske koje rade sve,odgovaraju na poziv i "pumpaju" mjuzu sa mp3 plejera na telefonu.Video sam neke Plantronics-ove...
Nekog sam mozda malo zbunio,mada pitanje je vrlo zanimljivo... :)Mozda moze neko na "srpskom" da iznese komentar :D

Hat
Banned
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 15:55
Lokacija: Bjelovar

Post od Hat »

a jel ima za kupiti bluetooth stereo slusalice i gdje imam mono bluetooth slusalicu i nju koristim samo za pozive ali bo htio da mogu slusat mp3 sa stereo slusalicama

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mora telefon da podrzava tako nesto (kao 8800 i jos poneki,ali retko),ne mozes tek tako kupiti bilo koje slusalice,upariti sa bilo kojim telefonom koji ima BT i slusati muziku u stereo modu! :uhuh:
Pozdrav 8)

Hat
Banned
Postovi: 15
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 15:55
Lokacija: Bjelovar

Post od Hat »

hvala sad imam od sony ericssona neku
a htio bi od SE neku stereo . cuo sam da postoje neke stereo za w800
pa bi htio probat

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Neko nekad rece da je slusanje mp3 preko BT slusalica skoro nemoguce jer se dosta gubi na kvalitetu. Da li je to tacno i ako jeste da li onda postoje posebne BT slusalice napravljene za slusanje mp3a, ili su to one koje se koriste za razgovor?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

"Handsfree" je širi pojam i označava uređaj koji vam omogućava da imate slobodne ruke prilikom razgovora. To može biti i najobičnija slušalica, ali i sofisticirani sistem u automobilu sa posebnim mikrofonom, displejem i ostalim elementima, priključen na zvučnike u automobilu...

Headset su slušalice, obično dve, no danas se tim terminom označavaju i "mono" slušalice, obične ili bluetooth, svejedno...

I obične i bluetooth slušalice su dakle "headset", a funkcijom koju obavljaju pripadaju "handsfree" uređajima...
Lobachewsky napisao:Neko nekad rece da je slusanje mp3 preko BT slusalica skoro nemoguce jer se dosta gubi na kvalitetu. Da li je to tacno i ako jeste da li onda postoje posebne BT slusalice napravljene za slusanje mp3a, ili su to one koje se koriste za razgovor?

Lobachewsky, za slušanje muzike bitno je da su stereo, znači, da imaju dve slušalice (i da daju kvalitetan zvuk, naravno)... Skoro svaki proizvođač ima svog aduta u ovoj kategoriji namenjenog baš audiofilima...

Evo, recimo, Sony Ericsson's HBH-DS970 stereo Bluetooth headset:
http://www.engadget.com/2006/02/14/sony ... th-remote/

Nokia HS-12W Stereo Bluetooth headset:
http://www.mobilecityonline.com/wireles ... p?id=20954

Zatim, Siemens HHB-750 stereo Bluetooth headset:
http://www.infosyncworld.com/news/n/6047.html

A ovaj mi je ubedljivo "najjači": Motorola Stereo Bluetooth Headset HT820
http://www.mobilefun.co.uk/product/6589.htm

To baš i nisu uređaji za svakodnevno (stalno) nošenje i razgovor, pogotovo ovaj poslednji... Za tako nešto najbolja je obična, "solo" BT slušalica...

Odgovori