Samsung sa 10mpx kamerom

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Samsung sa 10mpx kamerom

Post od Del Boy »

novo iznenađenje stiglo je u obliku modela B600. Riječ je o mobilnom telefonu koji ima ugrađenu kameru od čak deset megapiksela što predstavlja najveću rezoluciju kamere koju ima jedan mobilni telefon, a u tome nadmašuje i velik broj digitalnih SLR aparata. Osim velike rezolucije svakako treba napomenuti da ovaj mobitel/fotoaparat ima i trostruki optički te peterostruki digitalni zoom. Za sada nam još nije poznato hoće li se ovaj aparat pojaviti i na kojem drugom tržištu osim onom u Južnoj Koreji jer trenutno je samo za njega najavljen, a tamo bi se trebao pojaviti tijekom drugog ovogodišnjeg kvartala.

Samsung B600 10 Megapixel phone : Samsung introduced a 10 Megapixel camera phone at the CeBIT 2006 in Hannover, Germany. The new Samsung 10 Megapixel mobile phone boasts the highest picture resolution for a camera phone ever made and it even exceeds the resolution of mid-end digital cameras. The Samsung camera phone also has a Bluetooth wireless headset, which can be used as a remote control. "The Samsung 10 Megapixel camera phone belongs to a different level with other camera phones", said Lee Ki-tae, chief of Samsung’s mobile phone business. Samsung was the first company to introduce a camera phone in the world. And we will continue to bring mobile imaging products with more advanced optical technologies.

Samsung B600 - 10 MP Camera phone
"We have many researchers who are specialized in optical science and they will help us catch up with famous optic technology firms such as Carl Zeiss and Schneider soon." The Samsung 10 Megapixel camera phone has a better resolution than most digital cameras on the market, which have resolutions between 3 million and 8 million pixels. But it does not mean that the camera phone guarantees better picture quality, because its other optical characteristics are generally inferior to those of digital cameras. The Samsung 10 Megapixel camera phone is expected to cost more than $318 US / 266 Euro and will be on the market this fall.

Samsung SCH B600 specification
- Standard: CDMA 2000 1X EVDO ( 800 MHz)
- Camera: 10 Megapixel
- Display: 2.2 inch 240x320 262K Color TFT
- Video Recording & Messaging (MPEG4 / H.264)
- MP3/ AAC / AAC+
- Dual speaker
- Bluetooth / PictBridge / Voice recognition
- Document Viewer / TV-output / BT Printing
- Memory: MMCmicro external memory

slike
http://i47.photobucket.com/albums/f160/ ... _phone.gif
http://i47.photobucket.com/albums/f160/ ... 90002l.jpg

rocK
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 321
Pridružio se: Uto, 22. Feb 2005. 21:07

Post od rocK »

hahahha , pa jednostavno otkaceno , lijepo je imati mob sa jakom kamerom ,ali 10 mpx, pa kome to treba .......ma ti azijati previse mastaju.... :wink: :lol:
rocK for ever

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

... :| Odo ja da bachim svoj digitalac. :)

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Ne nije to mob sa kamerom, nego obratno, kamera sa telefonom! Ma cemu sve to, meni licno i nije nesto privlacno ali ukusi su razliciti... U svakom slucaju svaka cast za pakovanje!!! :D
HOX Titanium gray

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Eo i slikice... 8)

Slika Slika

Slika Slika Slika

Toliko za sada.. ;)
Poslednja izmena od Dexter u Sub, 11. Mar 2006. 19:51, izmenjeno 3 puta ukupno.

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

vidi, vidi poceli su da prave i foto aparate sa telefonom :o . Do sada je bilo obrnuto

pozdrav :D
HTC Desire S

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

telefon je stvarno izvanredan...mogu samo da zamislim sta ce biti kada nokija bude izbacila telefon sa ovakvim mogucnostima...samo jedno pitanje: ima li neke razlike u kvalitetu slike izmedju ovakvih telefona i digitalnih foto-aparata? da li su samo u pitanju pixeli kada se govori o kvalitetu slike ili mora ovakav telefon da poseduje jos nesto da bi slike bile "kao" slike slikane aparatom?pozz :oops:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

luca napisao:...mogu samo da zamislim sta ce biti kada nokija bude izbacila telefon sa ovakvim mogucnostima...
Veeeeliki broj prodatih primjeraka. :D

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Udala bih se odmah zbog ovakvog telefona, hehehehe :D :D :lol: :lol:
Stvarno extra, 10 mpx imaju samo profi aparati.... :blinky:
luca, kad je kvalitet sliku u pitanju nisu bitni samo pixseli, nego još mnogo doga...Optika pre svega, tacnije kvalitet, čip...itd... :wink: :)

Dushan_87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2005. 09:07
Lokacija: negde u evropi, ali nisam u Evropskoj Uniji
Kontakt:

Post od Dushan_87 »

e zoko idem danas u koreju da kupim ovaj telefon... a sutra te prosim ... :lol: (oduvek me je to ime privlacilo) :wink:

stvarno ne znam sta da kazem o mobilnom aparatu sa 10 mpx ... samo napred i kao sto ja rekoh ranije jos malo pa nece postojati ni kompjuteri, a kao sto vidim ni fotoaparati :)
pozdrav 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa ono,nije sve u pixelima,jako bitna je optika i josh mnogo toga... 8) Inache kazu da tek preko 11-12mpx mogu da se porede sa obichnim slikama...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

dexter,mislis na telefone sa tolikim brojem pixela? ne znam zasto se onda "zanosimo" sa ovim telefonima od 1,3-2mpx kada,ako je tacno sto je dexter rekao,slike slikane telefonima nece ni u bliskoj buducnosti biti nalik slikama sa foto-aparata... :uhuh: :uhuh: :uhuh: pozz

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Dushan_87, pazi šta si rekao!!! :D :lol: :lol:
luca, pa nije baš da nisu ni nalik digitalcima...Razlika definitivno postoji, ali činjenica je da se kvalitet vrtoglavom brzinom približava digitalcima :roll:

SnoopDoggyDogg
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Pet, 04. Feb 2005. 14:41
Lokacija: Bar

Post od SnoopDoggyDogg »

ljudi 10mgpx je stvarno previshe,pa ja mislim da je to previse cak i za digitalac a kamoli za mob,pa zaboravicemo na funkcije moba,ljudi vise nece da pricaju preko njega nego ce samo da se slikaju :D :D :D mislim da je realno da mob ide sa kamerom do 5.2 mgpx a sve preko toga je cisto pepucavanje
ne moze da skodi!

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

mogu da zamislim kako izgledaju slike , a kamoli video snimljen ovim telefonm , samo kada bi rezolucija videa bila negdje oko 800x600 , odmah bi kupio ovaj telefon , samo shto sumnjam da cje se ikada pojaviti na nashem trzhishtu. :smutny: 8) :wink: :) :D :lol:

Vulle_NS
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Sre, 06. Jul 2005. 23:33
Lokacija: Novi Sad

Post od Vulle_NS »

Po mojoj licnoj proceni ovaj tel-aparat nebi trebao da bude laksi od 350g :) ,takodje mislim ga necemo videti ovde jos par godina... :(
MNJIH!

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

Kod nas josh nema da se qpi ni digitalac sa 10mpix :D itsvet.com.

Kaze drug "sta k750i, dok ne postoji mobilni da ima bar 4x opticki zoom nije to to", a ja kazem "da li je to to sto ti trazish ???" A on >> :blinky: :o .

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Mnogo bwe... Mocno jeste, ali ne treba ti. Taj broj piksela je potreban onima koji se slikom bave profesionalno, ali takvi ce kupiti digitalac jer nije sve u pikselima. A amateri koji ce imati taj telefon, nikad nece slikati sliku preko 5Mpx (i to je mnogo), nego ce im sluziti samo da bi se hvalili kako imaju puno Mpx...
p.s. Izbacili su digitalce sa video igricama... A po ovome i sa fonom:)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

pokazem ja nov telefon i kazem 12 mpix i to je to mogli su da okace i neku sliku tj. poster pa da skidamo nekih 10min, zavisi kakav ko ima net. Neka napreduje samo, ali me isto tako nervira sto ce se pojaviti na trzistu za jedno godinu godinu ipo

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

A tad kad se pojavi kod nas, bice pregazen novijim telefonima, savremenije tehnologije, mozda nize cene, ili za iste pare ovamo dobijes 10Mpx kaperu, a onamo 3Mpx i sve ostalo.
Samsung je ovim modelom hteo da pokaze da nema zezanja sa njim:)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Odgovori