mini opera

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Jul 2005. 15:38

mini opera

Post od SE »

Imam problema sa operom za mobilni a imam w800.Kada se konektujem
on mi se za par sekundi isto tako sam diskonektuje. Meni ni to nebi smetalo stalno bi se konektovao pa diskon. ali nekad ima problem sa konekcijom.I oda mi ispise
error
there was problem connecting.there might be a problem with your network setup.please go to tools>help>introductiom and perform the connection test error:3.0.10:80/

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Hmm, ja sam imao slican problem,tj. Moja sestra na w550i, i otisao sam u podesavanja,pa u internet podesavanjima sam nasao podesavanja za javu i tu stavio umesto wap, gprs konekciju po deafultu, nisam ni znao da se to mora podesavati za javu, tako ti je nekako ako se ne snadjes javi, pa cu ti poslati detaljnije upustvo
6630

SE
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Jul 2005. 15:38

Post od SE »

Ako moze da mi malo pojasnis posto nemogu da se snadjem...

dan555
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 50
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 04:48
Lokacija: NBG

Post od dan555 »

Zahvaljujući onom što je Bela rekao, ja sam upravo rešio isti problem.
Ovako to izgleda na mom K700i.Možda ti bude od koristi.

Iz glavnog menija Connectivity>Settings for Java>select
Internet profiles> select , odaberi onaj koji koristiš, pa More>Settings>select:
Connect using: izaberi koji koristiš (za 064 GPRS-MTS)
Internet mode: Http
Use proxi: Yes
IP address: unesi odgovarajuću ( za 064 je 172.017.088.198)
Port number: 8080
Username i Password ostavi prazne.
Save.

Pozdrav.

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

covek.dan555, je lepo objasnio :) , menu/settings/connectivity/settings for java , stim sto ja nisam nista menjao,vec sam samo izabrao drugi profil, jer mi je inernet profil vec postojao, umesto mts wap, stavio mts gprs wap, to iz onih podesavanja koji su mi oni poslali

pozdrav
6630

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

I ja sam imao problem na k750i,uzmi napravi novi profil za gprs,znaci sve isto,samo da pise java,ime profila,ili nekako drugcije,i u java settings stavis da ti se konektuje preko tog profila,i radice.Ja sam jedva resio problem.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Na N-Gage QD ne mogu uopšte da je instališem... ni verziju 1.16. ni 1.2, ni 2.0. :dry: Nemam pojma u čemu je štos. Čak sam morao da radim backup i reset telefona, jer sam zeznuo internet podešavanja pokušavajući da pokrenem prokletu stvar.

Dario
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1230
Pridružio se: Sub, 05. Nov 2005. 14:51

Post od Dario »

@milan91: ko ti je rekao za to, a ? :D :D :D

@roy fokker: pa trebash da skinesh bash verziju za n-gage (ako vec nisi). Objasni malo detaljnije, sta se desava.
gallee said: Da li postoji mogucnost da se napravi java aplikacija koja moze da instalira sis i sisx fajlove?
Program bi bio najprodavaniji svih vremena i totalno bi pregazio prednost simbijan modela.

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Ja nisam imao nikakvih problema, K700 sam kupio preko Telekoma i kada sam instalirao Mini Operu, odmah mi je proradila bez ikakvih podešavanja, ja sam kasnije podesio da mi ne učitava slike zbog protoka. Doduše, u telefonu sam od internet profila našao samo mts gprs i mts mms profile. Možda biste trebali da izbrišete sve profile koje ne koristite iz telefona (kod nekih telefona postoji gomila profila za strane mreže, pa ih treba izbrisati).
Ghost

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Dario (asdf) napisao:@roy fokker: pa trebash da skinesh bash verziju za n-gage (ako vec nisi). Objasni malo detaljnije, sta se desava.
Skinuo sam, bio na Operinom sajtu, isto se dešava još nekima... jednostavno instališe, pa sam skine, i javi "Unable to install". A Operaši kažu da njima radi na QD. Ko će ga znati... zeznut je programčić, vidim da osim na najzastupljenijim modelima imaju dosta problema sa instalacijom i povezivanjem. Ali svaka čast - rade ljudi na tome. Upravo testiraju ponovo na QD da vide gdje je problem.

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

:( :( meni na v3x josh nishta... gledao sam ta dodatna podeshavanja, ali ne postojke net podeshavanja za javu... samo kazhe, error unable to connect :(

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

meni na 6630 Opera Mobile radi kako treba, dok Mini Opera nece .... kao, ne moze da nadje konekciju?! :? ...... da li neko ima ovakav problem? ... stalo mi je do te mini verzije jer ona ne skida strane direktno sa neta vec sa servera koji ih pakuje za mobilni telefon, tako da je protok daleko manji nego sa Opera Mobile za Symbian...

pozdrav

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Dario ko mi rekao :D :D Ja se ne secam da si mi ti rekao,ali stvarno.Ali uradite to stvarno,napravite novi profil,kao sto pravite za MTS WAP,tako napravite za JAVU,stavite ista podesavanja,i onda odete u podesavanja za javu i tamo stavite da koristi JAVA profil,a ne MTS WAP.Ovo sam samo naveo primere.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Ja sam Mini Operu skinuo preko GPRS-a, ne u komp, na telefonu sam ukucao wap.opera.com i samo išao na link Download Mini Opera, čim sam je skinuo, on se smestio u aplikacije i domah sam ga pokrenuo, nije mi tražio nikakva dodatna podešavanja. Možda je bolje da program skidate preko GPRS-a direktno u telefon.
Ghost

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

nevidljivi, i ja sam isto preko GPRSa, ali nece.. mislim da je ona starija verzija mini opere radila...
inache opet sam danas flashovao telefon i sa najnovijim flashom nece...

Dushan_87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2005. 09:07
Lokacija: negde u evropi, ali nisam u Evropskoj Uniji
Kontakt:

Post od Dushan_87 »

kad smo vec kod mini opere... Na LG-u imam ogroman problem sa tim... Ranije je radila, ali sada kada hocu da otvorim neku adresu on mi ispise "Processing..." (tamo dole gde pise koliko je ucitano od stranice), i ne otvara nista! Sve vreme to processing!!! :smutny: :cry:
Pomagajte... :wacko:

Stefke_W_
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 20:33

Post od Stefke_W_ »

ewo kad smo kod opere mini

Opera je izbacila novu veriju svoga browsera za mobilne telefone (non-symbian)!
Mogucnost downloada, izmene skinova, mogucnosti odabiranja search engina su samo neki od mogucnosti koje pruza nova Opera mini 2.0
Imate demo koji mozete da probate na PC-iju dok za mobilne telefone se koristi jar file (i jad) koji je vrlo mali (oko 70 kb za NOKIA telefone)!

link:
http://www.opera.com/products/mobile/operamini/phones/

main page (flash site je i malo se sporije ucitava):
http://www.opera.com/products/mobile/operamini/campaign/


takodje savetujem da pogledate opera FAQ (cesto postavljana pitanja):
http://www.opera.com/products/mobile/operamini/faq/
Nokia n73 music + 1gb 'n' Nokia 2310 : ))

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

resio sam moj problem...
opera nije htela da nadje konekciju zato sto mi je APN bio GPRSWAP, a treba da je GPRSINTERNET
ovo se odnosi na 064/065 mrezu... :wink:

FOUSAdmin
Banned
Postovi: 27
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 18:55

Post od FOUSAdmin »

milan91 napisao:napravite novi profil,kao sto pravite za MTS WAP,tako napravite za JAVU,stavite ista podesavanja,i onda odete u podesavanja za javu i tamo stavite da koristi JAVA profil,a ne MTS WAP.Ovo sam samo naveo primere.
Kako da se kreira a.point za Javu,kad su sva podesavanj gprs/mms/wap..imam n6630,a ne mogu da dodelim a.point za Opera(non-official).OperaMini 2.0 radi Ok..
nevidljivi napisao:Možda je bolje da program skidate preko GPRS-a
To sam i ja mislio,posto je ostala kao jedina opcija,a sve drugo sam probao i nece!Medjutim,posto jurim OperaMini(non-official),Dario je tagirao link,spakovana je u .rar,morao sam da je skidam Web browserom(jer OperaMini 2.0 nema integrisan DL manager)a ZipMan 2.50 nije hteo da otvori .rar,tako da sam odradio preko PCa.

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Slusaj u internet profilima imas sigurno jedan profil MTS WAP ili MOBTEL,e znaci sad tu napravis isti takav profil sa istim podesavanjima i nazoves ga npr.Java,i onda odes u java settings i tu stavis da ti se konektuje preko tog java profila.Razumes :D Meni je to pomoglo prvi put,ali evo opet imam problem sa gprs za aplikacije,bilo kojoj aplikaciji kojoj treba gprs nece da se konektuje na internet,stalno neki error.Ove profile sto sam pravio ja sam to radio zbog toga,taj profil MTS WAP ili MOBTEL,je za "defualt brozwer" koji imas u telefonu.A ja sam napravio novi profil koji ce biti za aplikacije,jer sam mislio da se telefon zaglupi ako koristis isti profil za aplikacije kojima treba gprs i za "defualt brozwer".Nadam se da me je neko razumeo.
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Odgovori