mmc ili rs-mmc za 6600

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

mmc ili rs-mmc za 6600

Post od bigmag »

Posto nisam bas neki strucnjak treba mi vasa pomoc! Hocu da kupim memorijsku karticu za nokiu 6600 od 256mb ali ne znam koja je bolja mmc ili rs-mmc i u cemu razlika izmedju te dve kartice? Unapred hvala! Pozzz!! :D

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

ja sam svojevremeno u 6600 drzao kingmax-ovu rs-mmc od 256mb i nisam imao nikakvih problema... jedino sto mislim da je malo skuplja od obicne mmc... cenim da ce raditi obe ali trazi da isprobas pre nego sto se iskesiras...

u svakom slucaju moj predlog je rs-mmc...

pozdrav :)
HTC Desire S

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

i ja ti predlazhem rs-mmc , malo je brzha , ali i skuplja , ali jedino shto ne razumijem je to shto cje ti toliko jaka kartica u 6600 , jer moje mishljenje je da to sada kada su izashli telefoni sa 2-3 pa cak i do 10mpx kamerama , da u 6600 ne treba ugradjivati toliko jaku karticu jer to vishe i nije high-tech .
ali nema veze predlazhem rs-mmc 8) :wink: :) :D :lol:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

bigmag, ako keš nije problem uzmi rs-mmc, definitivno je bolja :wink: Ako možeš uzmi Kingston, i miran si...mislim da daju 5 godina garancije :wink: :)

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Najbolji izbor je da kupis DV RS-mmc,zbog toga sto ces moci da je koristis kad promenis telefon 6630,6680,n-70.Uzmi Kingston ili PQI mmc mobile min 256 mb(pakom).

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Hvala vam puno ljudi na vasem vremenu i savetima, dosta ste mi pomogli posto nisam bio sigurn sta je bolje! Jos jednom hvala svima i pozzzzzzzzzzzzzzz! :) :D
.::HTC Desire Z::.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

MMC Plus. :)
www.itsvet.com pa pogledaj cijene.
Poz. 8)

Jovana_91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 31. Mar 2006. 20:46

Post od Jovana_91 »

Terba mi ova informacija H.I.T.N.O.!!! Koliko maximalno memorije (externe) moze da podrzi 6600??? Bicu vam zahvalna da sto pre odgovorite na ovo. 8) :wink:

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Jovana_91, mom drugu je savršeno radilo sa 256mb, to znam provereno, a mislim da je 512mb isto ok, već preko toga mislim da nije za 6600 :wink: :roll:

napster
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 14:15

Post od napster »

I ja juce pazarih odnosno izvrsih kompezaciju moje Kingamx 128mb RSMMC DV za 256 uz doplatu od 10e miliste da sma dobro prosao?I jos jedno pitanje kartica radi extra znaci bez mane za sad al na njoj pise sledece RS MMC Dual Voltage NCP ovo Ncp je prepostavljam marka tj proizvodjac iste evo pokusah naci na itsvet tu marku al nidje nema nista slicno jel zna neko nesta o ovom proizvodjacu kakav ili neko iskustvo sa ovom markom? :roll:

bigmag, uzmi ovu RS MMC DV karticu produzice ti trajanje baterije ai brze radi od mmc ako ti finansije to dzvoljavaju ili ako mozes MMC Mobile :)
Poslednja izmena od napster u Pet, 31. Mar 2006. 23:17, izmenjeno 1 put ukupno.

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Ja kada vidim NCP digne mi se kosa na glavi, mene je ta memorija namucila na kompu, nisam mogao da instaliram XP a kada stavim drugu memoriju instalacija prodje super i onda je vratim i samo me saceka plavi ekran... Kingston je resio sve probleme :lol: Tako da ja nemam sta lepo da kazem za tu memoriju iako je to DDR a ovo je MMC pa ako ti radi dobro nema sta da brines a akovidis NCP DDR izbegavaj je u sirokom luku :uhuh: :)
HOX Titanium gray

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma to stalno ljudi pricaju za neke serije ili cak pojedine primerke!Neki se kunu da je NCP sr... a da je Kingston zakon!A meni opet na PII koju sam pre skoro 3 godine prodao radila i jos uvek bez problema radi NCP SDRAM!Opet se pojedini kunu da ni jedan PQI nije vredan kupovine a ja 5 meseci sa uzivanjem (pu,pu,da ne ureknem) :D koristim PQI RS-MMC DV 256MB!Ne postoji vise losa marka,cak i najbolje imaju lose serije a i najgore imaju dobre,sve za odgovarajucu cenu,koliko para toliko muzike!
Pozdrav 8)

napster
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 100
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 14:15

Post od napster »

Lomnica_city, Tako je slazem se da vise ne vaze pravila kao nekad koja je kvalitetnija bolja itd itb :)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

najbitnija je garancija .... pogotovo kod fles memorija koje mogu da traju 100 godina ili da crknu posle pet dana (ces slucaj na mp3 plajarima)... ja sam uz Kingston MMC Mobile od 512 dobio 3 godine garancije, tako da ne moram de se sekiram... :)

pozdrav

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Šta god da kupujete, gledajte samo da to budu kartice novije generacije (MMC Plus, MMC Mobile i slične)...

U ovom slučaju ja bih pazario MMC Mobile...

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

Nisam gledao sta pise gore...

PROVERENO 100% 6600 radi brze sa rs mms (konkretno ScanDick 256mb). Sinoc sam stavio i radio je mnogo mnogo brze...
8)
...shit happens... keep d smile!

djolem89
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Sre, 12. Okt 2005. 11:15
Lokacija: Novi Beograd

Post od djolem89 »

Najbolje kupite MMC Mobile brze su, a i cena je tu negde... ( ja u 6630 furam 256mb SanDisk, kostala je 2300din).

pozdrav :)
HTC Desire S

Jovana_91
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 31. Mar 2006. 20:46

Post od Jovana_91 »

Xvala ljudi, ali ja sam pogresila. :oops: Treba mi ista informacija ali za 6630. Sorry. :wink:


P.S. Da li 6630 podrzava i MMC kartice, ili samo RS-MMC?!

Answer quickly, please! :)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Jovana_91, 6630 podrzava ISKLJUCIVO RS MMC Dual Voltage (DV) i njihove naslednike u vidu MMC Mobile kartica (za koje ljudi kazu da su brze)..... mislim da je trenutno najveca takva kartica od 1GB i ne bi trebalo da ti uspori telefon sa njom, ali nisam 100% siguran. ja imam 512MB i radi odlicno (a mislim i da je toliko sasvim dovoljno)
pozdrav

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ja imam 256mb :dry:
Jovana_91, moj kolega sa faksa je uzeo 1gb, radi fon bez problema sa njom, a karticu je platio nešto oko 80e... :wink: :roll:

Odgovori