Informacija o celiji N70

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Informacija o celiji N70

Post od zvezdarac »

Cell info ili ti informacija o celiji koja bi trebalo da stalno prikazuje lokaciju tj celiju na koju sam zakacen.Kada je ukljucena na mom telefonu se prikaze za sekund a zatim nestane :?
Bez obzira koji skin koristim i gde se nalazim.
Ima li neko ideju sta je u pitanju?

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Kako to,koji imas br,ja sam na Konjarniku,i imam 064 i meni nekad nestane ali se vrati,ali mi puno puta prebacuje,jednom pise Konjarnik,jednom Vozdovac,jednom Zvezdara,jednom Brace Jerkovic.A stalno sam na istom mestu :D :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Ertan
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 195
Pridružio se: Uto, 23. Maj 2006. 20:14
Lokacija: Novi Pazar

Post od Ertan »

Ja bih se prvo zapitao: da li mi je ta opcija zaista potrebna? :roll: :roll: :roll:
Prvo, deluje ruzno, a drugo sigurno uvek znas u kom delu grada se nalazis ;)

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

Ertan, ume da bude korisna kad recimo putujes negde pa se probudis u autobusu onako bunovan, pojma nemas gde si i bacis pogled na telefon i informises se :wink:
A po gradu i nije potrebno, vise je, pa da kazem zanimljivo. A i nekako sam se navikao da mi je prosto cudno bez toga :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mislim da bi se mnogo lakse navikao da umesto toga imas pola dana-dan duzu autonomiju baterije! :wink:
Pozdrav 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Trosi solidno,sad zavisi koliko ti sada traje,ali mislim da bez problema moze da produzi sa 3 dana na 3 i po,mozda i 4,ko zna,ne koristim to odavno ali je moja devojka koristila... dok joj nisam otvorio oci i nije uvidela da gresi! :wink:
Pozdrav 8)

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

vlajche, trosi i to poprilicno! :) Ako ti nije preko potrebno, ugasi tu opciju ... OK je ukljuciti je kada putujes, i ja sam to radio :) Ali pri svakodnevnom koriscenju u istom gradu, bas ti i nije neophodno..

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

decko je pitao o cemu se radi a vi ga ubedjujete da mu to uopste netreba :uhuh: , treba meni je koristilo i u grckoj i u cg dok sam putovao i dok sam bio tamo, zvezdarac cell info se samo na momente pali obicno kada otkljucavas telefon i posle nestane pa se povremeno pojavljuje i ova opcija je u mnogim slucajevim veoma korisna 8)

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

nbnebojsa, pazljivije procitaj moj post :) Ja sam mu bas upravo to i rekao... KORISTI, ali ti nije neophodno ukoliko ne putujes nigde..... Kada putujes, to je druga stvar. Nije bas kao GPS ali je bas zgodno...

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

milan91, Ti imas K750i i kod njega stalno stoji ta informacija.Normalno je da se tako menja kako se telefon u zavisnosti od jacine signala kaci na repetitore.Pogotovo ako si negde izmedju stanica/repetitora.
Ertan, meni je potrebna recimo.
Lomnica_city, pored toga sto trosi...imas li ti tu informaciju stalno na ekranu ili se gubi kao i meni?
nbnebojsa, u mojoj okolini ima par symbiana 7650,6260 i na njima ta informacija stoji stalno kao i na s40 6610 i na 1110.Nenormalno mi je da ako zelim da pogledam cell info moram da nesto aktiviram pa da ugasim da bi se vratio na desktop jer samo tada i samo za trenutak pokaze lokaciju.

Ima li neko sa N70 a da mu ta informacija stoji permanentno na ekranu?
N70 v 5.0609.2.0.1

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

pa verovatno ne stoji stalno upaljeno kako bi stedio bateriju :unsure:

malo sam cackao pa sam provalio kako da vidis informaciju kad hoces, pritisnes bilo koji taster i zatim taster c, kada se vrati na ekran isoise ti info o celiji :wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Simpatične informacije. Nisam znao da troši bateriju :?

Ali zvezdarac nam nije rekao koji ON telefon ima. Verujem da je 6630, 6680, ili N70. U slučaju ova poslednaj dva, je prisutan mali fabrički bug, ukoliko je upaljen ActiveDesktop. U toj varijanti ti ispiše samo za delić sekunde, i onda ugasi, ali ako je to isključeno noramlno će ti stajati sve vreme.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

zvezdarac
neaktivan nalog
Postovi: 138
Pridružio se: Ned, 16. Jul 2006. 09:07
Lokacija: Zvezdara,Beograd

Post od zvezdarac »

gargamel4, u samom naslovu pise koji je telefon a i u mom potpisu ima taj podatak.Hvala za ovu informaciju.Nisam to primetio jer mi je Active ukljucen stalno.Sada sam proverio i stoji cell info kada nema Active.
Nadam se da ce biti ispravljen bug u nekoj od narednih verzija softvera.
N70 v 5.0609.2.0.1

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

zvezdarac, ja nemam k750i imao sam,pogledaj dole u potpisu pise koji telefon imam,imam 6630. :wink: :)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Na nekim telefonima se desi da se izgubi iz cista mira. To drzim i ja ukljuceno, ali ne oslanjam se toliko na te informacije jer nisu pouzdane...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Verovatno je tako programiran da smo za trenutak pokaze mesto i onda se izgubi tako je kod mene,ali svaki rad i izlazenje zavrsava sa tom informacijom 8) :wink:
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Odgovori