Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater"

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Sto mislite,postoje nagovjestaji da je ovo posljednji firmware(V 5.0638.3.0.1 od 18.09.2006.) za N70 ??!! :smutny:

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mi vec apsolvirali da jeste,neki cak i apdejtovali na tu verziju,a ti SAD pitas jel ima nagovestaja!? :? :lol:
Pozdrav 8)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Cegevara, možda misliš nagoveštaja da neće više biti novih verzija, da je ova konačna? Biće ih sigurno (nadam se iskreno), pošto u ovoj ne radi baš sve, tačnije, ne radi restart! Ne znam da li su to uradili slučajno ili namerno, ali mi se nikako ne sviđa. :(
Inače, kao što reče Lomnica, jeste poslednja/najnovija verzija.

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Lomnica_city napisao:Mi vec apsolvirali da jeste,neki cak i apdejtovali na tu verziju,a ti SAD pitas jel ima nagovestaja!? :? :lol:
Pozdrav 8)
Lomnica, naravno da svi znamo da je najnovija verzija nego da li je i posljednja za N70 koja ce izaci posto se na nekim forumima moze naici na takve informacije! 8)

Da Miskoni,zbilja ne moze da se restartuje ni preko fe explorera...cudno,ni meni se nikako ne svidja. :uhuh: Moj utisak je da ovaj firmware nije bogzna...Meni je stari V2.... mnogo bolje radio i mogao se fon restartovati,a sad nije nista brzi s novim firmware-om...a svi kazu da bi trebalo da bude duplo brzi!!Neznam da li ima kakve veza sto sam back up-ovanu tel mem vratio opet...mada nebi trebalo.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Cegevara, sigurno je vraćanje starog backup-a uzrok jer on vraća nazad i đubre i greške i razna podešavanja koja su važila za prethodnu verziju. Uvek je pametno posle ubacivanja novog firmvera uraditi čistu instalaciju svega. Neke aplikacije mogu da ostanu na kartici ali sva ona bitna podešavanja koja se odnose na sistem treba da budu "čista" i kreirana upravo za tu verziju firmvera. Dakle, uradi "ručni" backup neophodnih stvari i formatizuj telefon, videćeš da će biti poboljšanja.

jok_jok
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 110
Pridružio se: Sre, 23. Nov 2005. 13:54
Lokacija: VŽ, Cro

Post od jok_jok »

http://www.europe.nokia.com/A4176089

evo ima i za n93, ali nema e62

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

miskoni,kako da uradim "rucni back up" recimo poruka(sms+mms) nevidim da ih mogu sacuvati na mmc bez klasicnog back up-a...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Cegevara, a i ostali kojima ovo treba, evo kako uraditi "ručni" backup podataka.

Imenik sačuvati pomoću programa Agora Plus Contacts Manager, koliko znam poslednja verzija je 1.12. Jedino ovaj program radi 100% kompletan backup, ostali obavezno nešto izostave. U programu prvo podesiti da eksportuje i slike i grupe:
Options>Settings>Export groups i Export thumbnail data>YES (može se desiti da program pukne ako se klikne džojstikom na opciju YES/NO, umesto toga koristiti levo/desno za promenu).
Zatim, izabrati Browse>MMC app. folder> zatim Options>File>Export database to> ponudiće automatski ime Export.csv > OK i to je to.
Vraćanje imenika je identično kao i eksportovanje samo se izabere Import from selected.

Poruke prebaciti na MMC karticu (ako poruke već idu na memorijsku karticu preskočiti ovaj deo).
Messaging>Options>Settings>Other>Memory in use>MMC
Na pitanje Copy all messages to the new message memory? odgovoriti sa YES. Sledeće pitanje je Save original messages? i ako je odgovor YES - poruke će biti sačuvane u internoj memoriji (disk C) i iskopirane na memorijsku karticu (disk E). Ako je odgovor NO, poruke NEĆE biti sačuvane u internoj memoriji već će samo biti prekopirane na memorijsku karticu. Bitna stvar je da će vas telefon pitati ova pitanja samo ako se na memorijskoj kartici već ne nalaze neke prethodne poruke, u suprotnom će se samo prebaciti na memorijsku karticu i to je to.
Dakle, ako vam poruke idu na C, pomoću FExplorer-a (ili nekog drugog explorer-a, nebitno) proveriti da li na E:\System\ postoji Mail folder, ako postoji - treba ga izbrisati.
Prilikom vraćanja poruka u memoriju telefona, potrebno je prebaciti se na MMC, pomoću FExplorer-a izbrisati C:\System\Mail i zatim promeniti da poruke idu na Phone memory. Još nešto, kopiranje poruka sa C na E može potrajati nekoliko minuta, u zavisnosti od toga koliko poruka imate. Nemojte nipošto prekidati taj proces jer možete ostati bez svih poruka.

Dalje, u folderu C:\System\Data nalaze se razne stvari koje se mogu sačuvati. Pomoću FExplorer-a ih treba iskopirati na "bezbednu" lokaciju. Sa FExplorer-om je moguće markirati željene fajlove pritiskom na taster 0, zatim ih kopirati tasterom 1 i uraditi Paste na karticu u neki Backup2 folder pomoću tastera 7. Nije pametno da se taj vaš folder zove baš Backup jer sistem takođe može da napravi takav folder i pregazi sve vaše unutar foldera ako se zove isto.
Krenuću redom, kako su fajlovi i poređani u samom folderu Data:
- Folder Profiles (sadrži kreirane i izmenjene profile)
- Applications.dat (u ovom fajlu je snimljen raspored programa i foldera u meniju, mada može da se javi problem kasnije, ako se osetno uspori kretanje kroz meni, pomeranje programa, ulazak-izlazak iz foldera - izbrisati ga, restartovati telefon, kreirati potrebne foldere ponovo i rasporediti ikonice)
- Calendar (fajl bez ekstenzije, sadrži sve podatke unete u kalendar)
- Notepad.dat (sadrži sve što ste uneli u Notes)
Iskopirati ove fajlove na MMC.

Ako je potrebno, može se sačuvati spisak Radio stanica, ako ste ih memorisali, nalazi se u
C:\System\Apps\Visual Radio
kopirati ceo folder.

Ako ste menjali operator logo, nalazi se u
C:\System\Apps\Phone\Oplogo
kopirati ceo folder.

Ako ste menjali slova, nalaze se u
C:\System\Fonts
kopirati ceo folder.

Teme se nalaze u
C:\System\Skins
kopirati ceo folder.

Povedite računa prilikom vraćanja ovih foldera, može se desiti da se kreiraju dupli, na primer:
Kopirate folder Fonts sa kartice u C:\System\
najverovatnije će se kreirati dupliran foler pa ćete morati malo da "tumbate" podatke.
Umesto da bude C:\System\Fonts biće C:\System\Fonts\Fonts
Dakle, iz drugog foldera sve fajlove prebaciti u prvi i zatim izbrisati drugi prazan folder.
Ne znam da li je to zbog FExplorer-a, nisam probao da li neki drugi fajl menadžer radi isto.

Određeni programi koji će vam ostati na kartici u E:\System\Apps folderu će raditi bez reinstalacije, ostali zahtevaju ponovnu reinstalaciju. Recimo Profi Explorer će vam bez reinstalacije izbaciti pravi maleni BSOD - plavi ekran! :D U principu, ono što ne radi kako treba potrebno je reinstalirati.

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

I dobro sta bi mi vi sad preporucili da radim update ili ne? Imam n70 firmware je v5.0609.2.0.1 od 01.03.2006 rm-84 fon je sa Tim-a! Imam ISDN internet konekciju 64kb/s, download je od 7 do 10kb/s!!! Sta kazete treba ili ne???.......... :blinky:

Pozzzz........... 8)
.::HTC Desire Z::.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

bigmag, ako već hoćeš da se igraš, bolje je da ga flešuješ sam pomoću Phoenix-a sa verzijom 5.0616.2.0.3. Ta je verzija do sada najbolja. Ili da sačekaš neku sledeću reviziju koju bi NSU eventualno mogao da ponudi.

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Miskoni, ok care kako ti kazes, onda cu najverovatnije sacekati novi NUS...... :wink:

Pozzzzzz...... 8)
.::HTC Desire Z::.

outlaw
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2004. 14:46
Lokacija: Kod žene u potkrovlju
Kontakt:

Post od outlaw »

Narode, povezao sam 6630 preko USB-a na komp, skinuo updater, pokrenuo i - dobio poruku "no updates available" ili tako nešto slično...

A imam FW 3.45.113?!

Kako sad to?! :o :shock: :x
Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - www.zafrkancije.co.yu/forum

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

outlaw, a jel ti telefon sa neke mreze...? Ako jeste, onda to znaci da za tu mrezu sa koje je tvoj telefon nema novije verzje firmware-a i da ces morati da ga flashujes preko Phoenix-a ili da ga nosis u servis da bi ga ocistio na nebrendiran firmware... :D :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

outlaw
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2004. 14:46
Lokacija: Kod žene u potkrovlju
Kontakt:

Post od outlaw »

Pretpostavljam da je sa O2, jer ima njihov screensaver u sebi... Ništa - servis, hir aj kam (ode 10€) :D
Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - www.zafrkancije.co.yu/forum

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

outlaw, pa to je razlog zasto nece da ti updatuje...O2 mreza nije izbacila noviji firmware...A nije neophodno da ides u servis...postoji i Phoenix program, ako si voljan da se cimas s tim... :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

outlaw
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2004. 14:46
Lokacija: Kod žene u potkrovlju
Kontakt:

Post od outlaw »

Pa bih ja, dok mi je tu USB kabl (uzajmio sam od drugara). Dajte neki link ili kratko upustvo za početak: gde, šta, kako, kod koga, s kim?! 8) :chytry:
Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - www.zafrkancije.co.yu/forum

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Imas ovde negde temu o update-u preko DKU kabla a na burek forumu imas najdetaljniji tutorial za flesovanje pomocu Phoenix-a pa potrazi!
Pozdrav 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

ODLICNE VESTI NARODE!!!! :D Nasao sam jedno resenje za problem update-a brendiranih,i uopste stranih telefona,preko NUS-a,ali na originalni Nokia software sa Srpskim,Engleskim i ostalim jezicima,a svodi se na promenu Product Code-a i proceduru cu objasniti kasnije u tutorialu koji spremam! :wink:

Edit:
Upisah novi kod ali me zeza NUS,prvo trazi da skinem noviju verziju pre nego sto pocne da skida softver da vidim da li sada skida Balkans paket softvera,tako da vam do sutra necu moci reci tacno da li je uspela promena,koja traje maltene dve sekunde,samo pise u onom prozoru levo od polja za upis Product code-a nesto tipa"Writing new data... (pa posle par sekundi) done"pa pretpostavljam da sad imam Product code za Balkans Ivory softver,znacu 100% sigurno sutra,ali ne sumnjam uopste!!!!
Puno srece u update-ovanju vasih telefona originalnim softverom sa Srpskim jezikom,ako ovo radi,stvarno je mocan mali program (otprilike 1/20 velicine Phoenix-a a sluzi za iste stvari)!!
Pozdrav 8)
Poslednja izmena od Lomnica_city u Pet, 24. Nov 2006. 02:48, izmenjeno 1 put ukupno.

deca61
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 21
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 17:17

Post od deca61 »

Kako i gde da saznam koji kod da upisem? Na N-71 mi je 0526148,a na E-70 052073! Ne znam kom govornom podrucju pripadaju ovi kodovi i da li postoje neki drugi za ova dva modela?Da li se samo prostom zamenom brojeva menja i kod?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Taj broj i jeste kod,tako da se zamenom broja nekim drugim,naravno,i menja product code!!A mislim da treba da procitas post koji sam citirao do kraja,mislim da je pri kraju objasnio kako da se provali koji vam Product code treba,ja sam provalio za N70 i postavio vam,a vi ce te morati za svoje telefone sami!
Sad prevodim onaj tutorial pa cu vam postaviti prevod kasnije za one koji nisu bas dobri sa Engleskim jezikom,a ionako je malo poveci tutorial kad je postupak iz nekoliko koraka!
Pozdrav 8)

Odgovori