n6630 & KOSS plug via ad-15

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

n6630 & KOSS plug via ad-15

Post od migi »

Naručujem od brata koji je trenutno u ny-u da mi uzme koss plug pa me zanima jel ima neko ko ih koristi u ovoj ili sličnoj kombinaiji..Da li pravi probleme, radi li korektno...

Konkretno: stavljao sam na ad15 neke sony-eve sluške, hama hk-217 (ili 216 nisam siguran) i dok se šetam u meniju čuje se "krckanje" i basovi se loše čuju...sve u svemu - bolji mi posao rade hs23 od 3.5mm sluški.

Ako ima neko da koristi plug neka kaže svoja iskustva da ne bacam opet pare bezveze...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

To nije do sluški, nego do tvog istančanog sluha i loše reprodukcije samog telefona (kao i skoro svaka Nokia, čast izuzecima).

A te sluške su inače jeko dobre i sigurno nećeš baciti pare ako ih uzmeš, ali ih slušaj na nečemu kvalitetnijem od Nokie.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

Uf i ti sad nagrdi nokia-u...Ne mogu da se složim sa tobom...

Kombinacija power mp3 + hs23 je po "mom istančanom sluhu" bolja od mnogih mp3 player-a. Prvo što mi veliki display daje dobru preglednost playliste, uvek je samnom (u 1 džepu nokia smartphone a u drugom džepu ipod video - pa ne može da mi bude lagodno), itd.......

A stvar nije do loše reprodukcije sigurno jer kačim telefon na liniju sa zvučnicima od 60w i zvuk je sasvim dobar...

znači ako neko ima da je koristio ovu varijantu neka odgovori

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: n6630 & KOSS plug via ad-15

Post od Vlada Zem »

migi napisao:...sve u svemu - bolji mi posao rade hs23 od 3.5mm sluški.
To je dovoljan razlog za zabrinutost :dry: .
Koliko se pričalo (a pričalo se :lol: ) o 6630+ad15 mogući problem je verzija softvera (u noviji se ponekad ubacuje podrška za XXX, tralala itd). Evo moje iskustvo (pomoglo ti ili ne), ad15 + n6270, n6233, n6131, razlika je blagorečeno DRASTIČNA! Po pitanju kvaliteta zvuka HS-23 glatko gubi već od 500-600,oo dindži sluški. Dalje, problemi, pa nema ih ako SW podržava ad15, ove Koss što naručuješ su 16 oma impedanca, možeš da "kačiš" i 32 i više, samo će ti output power biti (malkice) slabiji ali i kvalitet zvuka bolji jer "kačiš ozbiljnije" sluške. Anyway, nema krčanja i krckanja, bass radi kako i koliko mu "plejer" daje (SE Wserija tu rules :smutny: ) AD-15 je (ne mogu da nađem reč za "kako sam živeo bez ovoga"), tako da, problem je u telefonu...
;)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

:lol: e vidiš moguće da je do softvera, imam matori 5.03.08 tim...odneću da ga flešenem na najnoviji music editon - on će sigurno da fura ad-15 bez ovih bugova...

10ks Vlada Zem

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

E da još da te pitam, jeli normalono što kad prikljucim ad15 na fon 3,4 sekunde zvuk bude utišan, pa se posle normalizuje...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Naravno da nije, slično nešto se dešavalo i Vlakiju (čini mi se) sa istom tom kombinacijom, pojačavalo se, utišavalo, krckalo... NE SME da bude nikakvih smetnji, primetio bih, tu sam barem picajzla. Isprobaj ad15 na nekom novijem modelu da ne pričamo u prazno.
:wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

migi, ja sam prosle godine kupio ad-15 i Koss spark plug, koristio sam na 6630. Krcka, pucka, izmedju pesama, i kad se startuje. Generalno sve je ok, ako ne obracas paznju na te sitnice bices zadovoljan. O kvalitetu reprodukcije ne moramo...
...shit happens... keep d smile!

limanac
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 86
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 18:06

Post od limanac »

E ljudi, gde u NS ima da se kupi ad-15 ili slicni adapter i koja je cena? Ako neko zna neka mi posalje na PP ili neka napise ovde.

migi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Uto, 02. Maj 2006. 16:58
Lokacija: Čačak
Kontakt:

Post od migi »

blade_bre napisao:
koju mašinu sad šljakaš sa plug-om, da nije možda n70.

E i da li možda znaš koji ti je softver na 6630ici bio...

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

ne secam se koji soft.

sad imam SE M600i i Plantronics 590a povezujem preko stereo bluetootha :D

i ad-15 i sluske mi tako stoje... cekaju godoa ili tako nesto... 8)
...shit happens... keep d smile!

Odgovori