Tutorial: Firmware hack na s60 3rd telefonima

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

milann probao sam tako, nije, nece nikako, sigurno je to zbog ove nove verizje fw-a, nije mi problem da secakam da izadje patch.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

koliko ima razlicitih verzija hacka?Meni se cini da sam video bar 3 varijante,nemoguce da nijedna ne radi na novom fw 82-ojke.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Nisam hteo da otvaram novu temu iako mozda zasluzuje,ali reci cu samo par stvari.Ja sam clan symbian-freak foruma i tamo vec duze vreme pratim specijalno temu o modovanju softvera.Kako stvari stoje vecina korisnika novijih symbian modela ce morati da se oprosti od hacka ukoliko budu nadogradjivali novu verziju sw.Svi znaju vec da zastita ne moze da se probije na N82 sa v30 a pored njih tu su i n96 i 6220 koji takodje sa zadnjom verzijom ne moze da se hackuje a kako stvari stoje izgleda ce vecina telefona sa novim sw imati isti problem,tako da nam verovatno ostaje kao jedina opcija sertifikat,sto je mene iskreno malo smorilo.Sad se postavlja pitanje koliko je dobro uopste raditi update.Eto toliko,cisto da znate.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Sale_M, to sto prichash ne pije vodu. Pa pre godinu dana je hack Symbian 9.1 telefona bio nezamisliv, i onda gle chuda, pojavio se hack. Sad izasla nova verzija softvera za iste koja ne dozvoljava hack na klasichan nachin. Pa pitanje je samo vremena kad ce i to da bude probijeno. U pocetku ce verovatno trebati odraditi gomilu stvarchica, ovoga i onoga, dok ce nakon par nedelja verovatno opet biti par koraka koji se odrade za 30 sec.
Znachi sve je stvar vremena, i aktivnosti korisnika.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

vukajla
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 04. Nov 2008. 22:49

Post od vukajla »

cekajte malo ljudi, jel hack i sertifikat nije isto? jel se moze raditi sertifikat za app i da mogu da rade i da telefon nije hackovan ili sam ja pobrko nesto ?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

vukajla, tel se i hakuje da ti ne bi trebao sertifikat... Tako da, ako imaš sertifikat nije ti neophodan hack, osim ako ti ne treba pristup sistemskim fajlovima.. a to ti nije neophodno ako samo hoćeš da instaliraš unsign-ovane aplikacije.. pristup sistemskim fajlovima ti omogućuje više "igranja" sa telefonom...
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

vukajla
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 04. Nov 2008. 22:49

Post od vukajla »

ovako je lakse, imam n82 v30, sta mogu da uradim ? :) Koliko sam shvatio za ovaj, bas nista !? A ako moze to sa sertifikatom, posalji mi na pp neko upustvo, jer sam vec pokusao sa sertifikatom na jedan nacin i nece...

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

vukajla, na sw koji je v30 ne moze da se odradi hak, vec jedino da trazis sertifikate !

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

vukajla, na žalost, nisu uspeli da provale zaštitu za N82, kao i za još neke modele... Budi strpljiv, srediće i njega... A koji način sa sertifikatom si pokušao? :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

vukajla
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Uto, 04. Nov 2008. 22:49

Post od vukajla »

pa ono kad ubacis u singer app pa sertifikat pa kao key i onda i izbaci neki eror nesto katastrasno , i kaze da nece :smutny:
n82 v30

mladj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Ned, 30. Nov 2008. 15:59

Post od mladj »

Ok, odradio sam sve i radi :D . Sad imam jos jedno pitanje, da li ce zamena kartice uticati na hack/telefon i na koji nacin, ubacio bih u dogledno vreme neku vecu.
Nokia N82 black hacked + microSD 2GB, SW v.31.0.016, Telenor postpaid

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

mladj napisao:da li ce zamena kartice uticati na hack?
Nece jer je hack odradjen na memoriju telefona ;)
Слобода или смрт

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ljudi sad nesto razmisljam a cini mi se nije bilo pomene ni na stranim forumima,da li bi bilo moguce modovati i camera softver n82,n95 i n95 8gb.Konkretno mi se mnogo svidja opcija brightness-osvetljenje koja ima na fp2 modelima.Da li bi to mozda bilo moguce dodati na ove modele?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Evo mog prevedong uputstva za hakovanje novih verzija firmware, nisam siguran da li radi na svim telefonima pa vi proverite... Na 6220c sa verzijom 3.23 radi odlično...

1. Instalirajte aplikaciju MapDrives v1.00 DiskAdmin Unsigned.sis (potrebno je prvo sertifikovati)
2. Instalirajte Jbak TaskMan 1.00
3. Zatim kopirajte fajl MapDrives.txt u E:\, a installserver.exe kopirajte u E:/Hack/sys/bin (ako nemate ovu putanju napravite je sami, npr. uz pomoć x-plorea)
4. Sada startujte JBak Taskman, pritisnite taster tarabu i ukucajte ukucujte "mapdrivers"

Slika


...potom u menu odabarite opciju Program rules,

Slika


...selektujte AutoStart.

Slika

5. Sad restartujte telefon
6. Obrišite aplikaciju MapDrives (kod mene se nalazi u folderu MyOwn), a onda instalirajte 2MapDrive_H.sis (ili 2MapDrive_Y.sis ako želite da vam se nova kreirana particija zove Y:/)
7. Instalirajte aplikaciju Modo, preko nje ćete raditi "read-write".

Nakon što sve ovo uradite poželjno je još jednom restartovati telefon jer se dešava da dobijate mnoštvo novih particija, a nakon restarta dobićete pored defaltnih samo jednu novu particiju (Y ili H).

Download

thanks to Yura-smart.
Poslednja izmena od milann u Pon, 23. Feb 2009. 05:36, izmenjeno 3 puta ukupno.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Samo da javim da ova metoda ocigledno radi jer sam uspio instalirati program FExplorer koji je unsigned bez ikakvog ubacivanja sertifikata. Jedino sto se pojavi mali milion particija u telefonu kad pregledam preko nekog explorer-a ili preko samog PC Suite. Evo vam i screenshot sa racunara kako to izgleda:

Slika

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Ali kad restartuješ telefon još jednom onda se te particije izgube, barem kod mene.. .

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

U pravu si. I kod mene su nestale ikonice. Znaci hack je napravljen i za v30. :D :D :D Zna li neko da li radi sa ovom najnovijom v31 koja je izasla prije nekoliko dana?????? pozz

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Ma radi 100%, za njega je i napravljen ovaj hack :D

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Ipak necu jos ubacivati ovu najnoviju verziju, dok jos malo cujem kakve su prednosti ove v31 i kakva su poboljsanja u odnosu na v30 i da li je vrijedno update-a. Hvala na uputstvu za hack i zivio ti nama 300 godina, kao i autor ovog hack-a :D :D :D

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

milann, jel bi mogao ovaj hack da radi na nokia n79 ili je bas posebno namenjen za n82 v30? :? ako radi bicu naj srecniji na svetu! :oops:

Odgovori