Mp3 kao zvono na 6600 ?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Ilija
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sre, 03. Nov 2004. 15:31
Lokacija: Beograd

Mp3 kao zvono na 6600 ?

Post od Ilija »

Da li je moguce postaviti Mp3 pesmu kao zvono na 6600 ukoliko je na telefonu instaliran neki Mp3 player, pa da moze da zvono kao,recimo 6230 sa mp3 ?

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

nemoze na 6600 da se postavi kao zvono mp3, jedino da snimis us pomoc recoreder-a neku pesmu pa da je pustas ali je onda zvuk dosta losiji :!:

Ilija
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Sre, 03. Nov 2004. 15:31
Lokacija: Beograd

Post od Ilija »

upravo sam saznao da MOZE ! Pomocu Nokia Multimedia Converter-a 2.0 koji moze da se skine sa nokia.com , pesma se pretvori u AMR ili neki AWB format i bez problema se postavi kao zvono.
A za one koji imaju 7610 evo jedna forica: Mp3 melodiju sacuvas u memoriji telefona i on je automatski smesta i medju ostale koje sluze za zvono.

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Naravno da moze sa konvertovanim rezultatom, ali ne moze MP3 kao mp3 osim ako se ne stavi najnoviji realone, ali nije preporucivljivo, daleko je bolje kao resenje pustati ogg uz pomoc oggmmf

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

ILIJA napisao: A za one koji imaju 7610 evo jedna forica: Mp3 melodiju sacuvas u memoriji telefona i on je automatski smesta i medju ostale koje sluze za zvono.

Ne mora biti na mem telefona, možeš i u sounds na rs mmc i opet ideš na profiles, i tu ti se nalaze sve melodije i mp3 i ostale :D

Ako sam shvatio šta si htio da kažeš :?: :roll:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

[ daleko je bolje kao resenje pustati ogg uz pomoc oggmmf[/quote]
dobar je oggfajl ali nemoze da se postavi kao zvono :evil: , bar nemoze na 7610, :cry:
a sto se tice mp3 fajlova mogu se postaviti i na mmc karticu na 7610 i opet ce se naci u ponudi za izbor kao ringingtone :wink:

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Stavis oggmmf i mozes da postavis kao ringtone, tome aplikacija i sluzi... u ostalom.. uvek u slucaju nuzde mozes konvertovati u awb i imati glasnu i jasnu melodiju

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Moze preko raznih konvertora ali to nije mp3... :wink: ....kako da 6600 poshta amr format..jel ima neki program... :roll: :roll: ....a mozesh da ga prebacish i u wav ali nisam siguran da li moze za ringtone... :| nek me neko ispravi.......

janko_sd
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Ned, 14. Nov 2004. 18:13

Post od janko_sd »

Nije ti uopste potreban mp3 kao zvono na 6600. Kada prebacujes mp3 reko PC suita na fon on ga pretvara u Wav, koji mozes da stavis kao zvono a uz to uzima i manje memorije. Posto 6600 nema neki posebno dobar zvuk sve jedno ti je da li je mp3 ili wav.
Ovo bi trebalo da resi sve preobleme ovog tipa.

Srbin
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Sre, 08. Dec 2004. 21:08
Lokacija: Privremeno odsutan :(
Kontakt:

Post od Srbin »

Uzmes Nokia Multimedia converter i prebacis u awb ili amr, bolje awb i cuje se savrseno + je jasnije i glasnije od mp3.

SlipKnot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 00:13

Post od SlipKnot »

da ali telefoni koji nemaju mp3 u sebi npr 6600 nemaju ni zvucnik predvidjen za reprodukciju tolikog zvucnog opsega,pa je melodija nerazumljiva i loseg kvaliteta,puno je bolje resenje .mid(barem iz mog iskustva sa 6600)_

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

SlipKnot napisao:da ali telefoni koji nemaju mp3 u sebi npr 6600 nemaju ni zvucnik predvidjen za reprodukciju tolikog zvucnog opsega,pa je melodija nerazumljiva i loseg kvaliteta
Uh, SlipKnot, nemoj da se ljutiš, ali baš si lupio. A koji to zvučni opseg ima mp3? :roll:

022
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 19. Dec 2004. 07:14

Post od 022 »

ja imam 6620 i prebacio sam do sada 10 mp3 na fon i svi rade kao ringtones bez problema, cak me je i zvuk odusevio kad ih pustim na zvucnik

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Koliko znam, 6620 ne radi na nasim mrezama... :roll: (Ispravite me ako grijesim?) Tako da ne znam kako ga ti koristis... :)

022
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 19. Dec 2004. 07:14

Post od 022 »

zivim u kanadi, nisam ga probao tu ali je triband tako da mislim da bi trebao da radi.
ima jos jedna razlika izmedju 6600 i 6620 , 6620 dodje sa 12mb interne memorije dok 6600 dodje sa 6mb.

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Ja mislim da je na 5 mesta vec napisano. 6620 NE MOZE nikako da radi kod nas. On jeste tri band, ali 850/1800/1900, a kad nas radi 900 mhz frenkvencija. 6600 je drugaciji, pa zato i radi (900/1800/1900). A sto se interne memorije tice, mislim da to nije tako bitan podatak jer je vec opste poznato da je veoma pozeljno da se na symbian telefonima sve instalira i snima na memorijsku karticu... Inace, i mislim da je SlipKnok malo lupio, mada ima tu negde malo istine, ipak zvucnik nije dovoljno kvalitetan ni da pusta midi, a kamoli mp3.

P.S. 022, 6620 ima potpuno isti zvucnik ako 6600, tako da nisi sigurno mogao da dobijes neki dobar zvuk, jeste razumljivo, ali nema veze ni sa solidnim, a kamoli kvalitetnim zvukom :mrgreen:

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Nokia 6620 kod nas ima jako slab signal i na vecini teritorije ga nema uopshte... Na nekim mestima u beogradu ima dobar signal gde se koriste predajnici frekvencije 1800Mhz... :wink:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

SlipKnot
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 00:13

Post od SlipKnot »

miskoni
pa zvucnici na fonovima koji imaju mp3 su drugaciji(barem iz mog iskustva)
jasnije se cuje,inace zvucni opseg je od 20Hz do 20 KHz,to je zvucni opseg koji ljudsko uho registruje pa je zbog toga i opseg pri kojoj se reprodukuje muzika.(mozda gresim,moje misljenje)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@SlipKnot
Da ne gušimo nepotrebno, tačno je za čujni opseg (sa varijacijama), a mp3 može da ide i od 10Hz do 100KHz. Slažem se da noviji telefoni koji podržavaju multimediju uglavnom imaju nešto bolje zvučnike, ali razlika nije toliko velika. U svakom slučaju - zvučni opseg zvučnika u telefonu je loš, uzan i prilagođen nameni. Prethodni post ti je katastrofalno sročen, pročitaj ga nekoliko puta, možda shvatiš moju reakciju. :? :roll:

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Iz mog iskustva Nokie imaju uzasno losu reprodukciju MP3 formata(mono).
Recimo se z1010 je u tom pogledu tata.
Ali,"niko" nije savrsen. :wink:

Odgovori