S60v5 - aplikacije, igre, teme...

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
Pupo
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Pon, 08. Dec 2008. 05:17

Post od Pupo »

Poz,

imam jedno pitanjce. Negdjeprije sam instaliro na nokijicu far cry i još neke igre vamo navedene i nikada mi ih nije pokretalo u fullscren modu, uvijek imam one "tipke" gore dolje ljevo desno. Kako to maknuti, odnosno natjerati nokiu da pokrene u fullscreen modu. Sorry ako je pitanje glupo ali nemam dugo 5800XM i neznam cake.

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Pupo, ideš u settings/app. manager/installed apps/željena app/options/suite settings/on-screen keyboard/off :wink:
Nokia C6

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Изашао је SmartSettings 2.50 сада и за 5800.
Слобода или смрт

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Taj mašin nova verzija!
Ovaj program jednostavno morate imati :wink:
Slika
Slika

SCALADO AB AUTORAMA- za kreiranje panoramskih fotografija

Slika

My Keylock- možete podesiti da vam bilo koji taster zaključava telefon, kao i ton koji će se čutu kada ga otključate ;)

Slika

Psiloc World Traverler- skrinšotovi sve govore

Slika
Slika
Nokia C6

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Time machine 2!!!
http://img26.imageshack.us/img26/6108/timemachine20.jpg
Par reči od autora:
Zdravo! Hvala ponovo na svim komentarima. Bio sam veoma srećan i iznenađen s obzirom da je ovo moja prva aplikacija za telefon.
Srećom, imao sam nešto slobodnog vremena ove nedelje, tako da sam ponosan da vam predstavim time machine 2!
Pre nego što budete instalirali ovu, uklonite staru verziju sa vašeg telefona

Novo u 2.0 verziji:

-Sat mod. Standardan 24h sat u ladscape orijentaciji sa sekundama
-Novi moderni interfejs sa 5 kombinacija boja. Promena interfejsa se radi na svetlo koje blinka kada se štoperica uključi.
-Konačno sam popravio zvuk. Sada možete da razbijete bubne opne ako hoćete!

Time machine je i biće bespatan program, ako želite da me podržite, donirajte Unicefu i Crvenom krtu ako želite

To je to narode, mislim da ću sada raditi neku drugu aplikaciju.
Nokia C6

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Jel postoji neka applikacija da može da se postavi određeni SMS ton za svaki kontakt različito? Znam da tako nešto radi Ultimate SMS, ali meni pravi probleme pa bi mi trebala neka alternativa... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Post od hibiskus »

kad odete na telefobu u deo download, ima programcic Ovi store. Ako ste na wirelessu, skinite ovo na telefon i registrujte se, ima brdo programa i kojekakvih gluposti. Neki su free neki se placaju, al opet dobro je znati sta sve ima official

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ne znam da li ste upoznati sa tim, ali veliki broj aplikacija za OS 9.1 S60v3 radi i na N97-ici, a verujem da rade i na 5800, ali to već ne bih mogla da tvrdim... :) 8)

Na N97-ici koristim sledeće programe koji su za OS 9.1 S60v3:

Magic Message Manager v1.1,
Contact Transfer,
GDesk v0.33,
Python 1.45,
Tracker v1.03,
OpLogoChanger v0.03b,
TotalRecall v3.03,
SMS Chat v1.2,
Nice Alaram v1.6,
TimeBar v1.61,
Handy Calendar v2.01,
Best Birthday v1.0,
Slick v0.50,
Slovo ED,
Smart Movie v4.01...

Svi oni rade u full-u, tj. podržan je i Touchscreen pri korišćenju tih programa... :wink: Verujem da ih ima još, ali ovi su meni bili veoma važni, isprobala sam ih i koristim ih, tako da mogu da tvrdim da svi oni rade bez ikakvih problema... Jedino je za Contact Transfer, na kom ne radi Touch screen na N97-ici, potrebno dodatno instalirati VirtualKeboard (mislim da se tako zove program) i tada možete da ga koristite, kao i ostale programe koji ne podržavaju Touchscreen... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

tehno maniac
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1594
Pridružio se: Ned, 29. Jun 2008. 08:26

Post od tehno maniac »

Ninolina, sve aplikacije koje koriste standardni "list" s60 interfejs rade na v5. Takođe rade i xplore, MumSMS.....
Hvala za info, sviđa mi se Magic Message Manager
Kao što reče hibiskus, Ovi store. Lično, mislim da je jedini developer koji održava OVIstore u životu jeste offscreen tech. http://www.offscr.com/index.html . Sve aplikacije i igrice su fenomenalne. Sve do jedne koriste, jako lep, elegantan interfejs koji radi izuzetno glatko.

Rotary dialer- lep dialer, stil starih telefona, useless
Elements touch- Periodni sistem elemenata, sa podacima o svakom elementu, jako korisno
Seismometer touch- registruje pokret putem accelerometra i zapisuje ga u obliku izlomljene linije (kao detektor laži :D ) useless
Counter touch- pomaže vam da prebrojite stvari- uglavnom useless
Labyrinth touch- Lite verzija ima 3 nivoa, igrica je na fazon marble maze, ali sa neuporedivo boljom grafikom
itd....
:)
Nokia C6

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

Ninolina zasto koristis TimeBar? sat ima u svakom meniju-podmeniju? zbog neceg drugog ili? :) :) :)
A N D R O I D

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

dojlimi, TimeBar ima i tu opciju da na svakih sat vremena izgovori koliko je sati.. Navikla sam na to i dosta mi znači..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Cegevara
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 187
Pridružio se: Pon, 16. Okt 2006. 00:33
Lokacija: Montenegro
Kontakt:

Post od Cegevara »

Jel koristite neku AV zastitu na N 97 ? Ja sam nakon mnogo muke "odradio" Kaspersky mobile security 8 medjutim uspori tel a narocito e-mail...i desava se cesto da izbaci ono "full memory,please close some app...." sto me jako nervira pa se razmisljam da ga izbrisem iako sam se namucio muka da ga odradim.. :D :shock: ako postoji neko resenje koje ne usporava fon. I koliko je u stvari neka realna potreba koriscenja AV-a na ovoj platformi symbiana....

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Cegevara
Не треба ти антивирус. :wink:
Реална употреба је нереална. :P
Слобода или смрт

los_trip
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 12. Apr 2008. 06:47
:: Lumia 920
Lokacija: Zlatna Dolina

Post od los_trip »

Pozz Kupio sam ovaj 5800XM e sad kolko sam ja skonto iz postova Ako hoces 100% da koristis
ovaj mob mora bit haknt to znaci da mozes stavljat i potpisane i ne potpisane app jel tako?

imal neko da mi preporuci neki dobar tutorial kako to da uradim ako ne smije ovdje moze na

PM

hvala punooo

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Samo da javim da i Google Maps v3.0.1.6 radi savrseno na touch screen-u i prepoznaje redovno sve komande, takodje je odlicno preveden na srpski jezik i napisan cirilicom :)

Slika
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Sensei, cestitam na prinovi. Da te priupitam nesto u vezi ovog programcica. da li je potrebna aktivna internet veza ili mogu nekako da se skinu i ubace mape?

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

jerkann, hvala ;)
Potrebna je aktivna internet konekcija, isto kao i na verziji za komp.

edit: upravo sam instalirao i meni jako koristan best taskman 2.03 i isto odlicno radi sa ekranom na dodir, iako je verzija za s60v3!
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Jedno pitanjce za Nokie sa TS-om kako funkcionise N-Gage na ovim telefonima? Posto je ocigledno da ne dostaju tasteri da bi se igrali noramlno da li sve igre rade na 5800XM (N-Gage 2.0) ili ima posebne specijalno pravljene za TS telefone.... 8)
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Godzilla
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 792
Pridružio se: Ned, 24. Maj 2009. 16:52

Post od Godzilla »

за 5800 још нема н гејџ...
колико ја знам :oops:
за н97 да али за буразера ноп. :P
Nokia 6220 Classic

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Izasao je i novi SmartMovie v4.15 S60v3 S60v5
Features
* Standard AVI format, allowing you to preview converted files on your PC
* Also plays MP4V, FLV and 3GP file formats
* Player uses the phone screen in portrait or landscape mode, utilizing the full screen size of the device
* Rescaling of video to utilize the full screen area
* Support for subtitles - allowing you to watch movies in different languages
* Friendly PC converter - preview videos on PC, select parts you want to convert, change conversion quality
* Converter supports DirectShow codecs, so you may use video codecs downloadable from the internet
* Fast conversion; on a standard PC conversion is 5x faster than the video clip playback time.
You'll convert entire movie in just a few minutes
* Quality rescale algorithm in player, delivering best possible picture quality
* Customizable video player (brightness, language, volume, and more)
* User-friendly interface - watch movies, don't waste time configuring obscure settings
Slika

edit: kasnije sam primjetio jako korisnu novu opciju, od ove verzije mozete sami da birate iz kojih foldera ce smart movie otvarati klipove, sto je jako korisno ako imate neke klipove koje ne zelite da svi vide :)
Samsung Galaxy S II I9100, Sony Ericsson Xperia Neo

Odgovori