Kako da vratim Phonebook ??

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
ptomic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2004. 22:08
Kontakt:

Kako da vratim Phonebook ??

Post od ptomic »

Ok, promenio sam ime direktorijumu DATA u DATA2, iskopirao sam Contacts.db na E, uradio *#7370#.
E sad je pitanje kako da vratim Contacts nazad kad mi ne dozvoljava da ponovo menjam ime ????

Aca
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Pon, 29. Dec 2003. 16:57

Post od Aca »

Ne znam sta se kod tebe desilo, ja uvek promeim ime kao sto si i ti sam uradio, izvucem kontakte, formatiram tel, ponovo promenim data u data1, vratim contacts.cdb, restartujem fon i sve radi ok.

ptomic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 38
Pridružio se: Sub, 02. Okt 2004. 22:08
Kontakt:

Post od ptomic »

Srecom da sam uradio pre svega toga BACKUP PHONE MEMORY to MemCard. Pa sam vratio APSOLUTNO SVE !!!!
Jos veci bedak mi je bio sto nisam u Oxygenu snimio contacte, vec ih exportovao u CVS, a onda problem sa importovanjem rodjendana... Ma strasno. Srecom da sam se setio da probam Restore from card.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ptomic, koji mob beše, 6600? Dešava se da ne može da se reimenuje folder data, ali pomogne restart uz olovčicu (safe boot). Na 7610 ne može nikako, uvek je nešto u upotrebi i folder je zaključan. Ako je neko od vlasnika 7610 to uspeo, voleo bih da čujem trik. No, ima par programa koji uredno rade export-import, i slike i datume rođenja, sve se vrati kako je bilo, tako da i nema neke svrhe više raditi rename. :wink:

outlaw
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Čet, 02. Dec 2004. 14:46
Lokacija: Kod žene u potkrovlju
Kontakt:

Post od outlaw »

Miskoni, koji programi su u pitanju? I ja bih na 6600 hteo da uradim taj SoftFormat, ali s obzirom da imam jedno 200Kb u kontaktima, ne bih bas da ih zagubim...
Dobrodošli na najluđe diskusije na Internetu - www.zafrkancije.co.yu/forum

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Nabacio sam na
http://groups.yahoo.com/group/ludakova_ ... na_adresa/
u delu Files > Menadžeri > Smart VCard i Contacts Manager

Smart VCard provereno radi, iskopiraj još iz Data foldera ako ti treba za čuvanje:
Calendar
Bookmarks.db
Notepad.dat
MMS_Settings.dat
SMS_Settings.dat

Eksportuj imenik na MMC (pa prebaci na komp za svaki slučaj), uradi format, (re)intaliraj Smart VCard i importuj imenik, iskopiraš ostale fajlove nazad i voila! :mrgreen:

Odgovori