Problem sa 3650

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
jonca
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2003. 19:59

Problem sa 3650

Post od jonca »

Kupio sam nokiu 3650 i mmc karticu od 128 mb. Problem je u tome sto kada hocu da instaliram neku vecu igricu, selektujem da instalira na kartici, instalacija krene i on prikaze poruku "memory full!! delete some data". Imam oko 50 mb slobodno na kartici. Mogu li nekako ovo razresiti?
Pozdrav svima

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

Pa probaj da formatiras karticu!Ako to ne pomaze vrati karticu u prodavnicu!!Javi sta se desilo.Drugu ideju nemam.
Black Sabbath!!!

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Uradi sledeće: obriši taj instalacioni fajl iz telefona, zatim prebaci da se snimanje poruka vrši na kartici (messages/options/settings/other/memory in use/memory card), ponovo pošalji instalacioni fajl u telefon, instalacija kreće (ili je pokreni file managerom), odaberi ponovo da se izvrši na kartici i sve će dalje ići po planu...
Objašnjenje? Trenutno imaš uključeno verovatno snimanje poruka u internu memoriju... Poslao si instalacioni fajl i on je snimljen tamo... Kada si ga startovao (ili se sam pokrenuo), OS isti taj fajl presnimava u "Instaler"... To znači da sada u tom trenutku imas dva (duplo) instalaciona fajla koja su ti pojela internu memoriju (nema nikakve veze što si odabrao da se instalacija snimi na kartici (to je O.K), reč je jednostavno o proceduri instalacije aplikacija u telefonu) i više je nema dovoljno za dalju instalaciju (odnosno, dalji rad telefona)...
Ovaj proces se redovno dešava kod 3650 (verovatno i kod ostalih smartphona samo što oni imaju više interne memorije pa ne dolazi do ovog problemčića), ali se primeti tek kod velikih instalacionih fajlova... Meni se taj problemčić redovno dešava, ali sam uspeo odmah da provalim šta je u pitanju.
Dakle, prati postupak kako sam naveo, od reči do reči, i ne bi trebalo da imaš više problema...

jonca
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 28. Nov 2003. 19:59

uspeo sam

Post od jonca »

Hvala vam na pomoci. Karticu sam formatirao 2 puta, podesio smestanje poruka na karticu i uspeo. Hvala puno!!!

driveryu1
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 10. Feb 2004. 10:55
Lokacija: Cacak

instalacija

Post od driveryu1 »

Moze i to da bude problem, ali je objasnjeno kako se prevazilazi. Ali samo da napomenem da se na 3650 ne mogu smestiti odnosno instalirati .sis file-ovi koji su veci od oko 2-2,5MB. Jer recimo ako instalaciju vrsite tako sto .sis snimite preko Card Readera na MMC. On taj file copy-ra u install-na mem.telefona. A kao sto je poznato za 3650 je ona 3,4MB.
Ali dobro, vazno je da se mogu naci programi i igre za Dz. :lol:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Možeš i ovako: Pokreneš instalaciju, zatim odeš do poruka pa izbrišeš instalacioni fajl. Zatim se vratiš u Menager i nastaviš instalciju koja je obeležena kao polovična, jednom praznom, i jednom punom kockicom. :mrgreen:
U susret novim izazovima...

Odgovori