OVI-store

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mezzano, da... postupak za prvi put izgleda malo "komplikovano", ali sustina je da nema vise od 10 min posla,ako sve pratis ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

mezzano, videces da ces uzivati u garminu kad ga sredimo,a trebace ti samo 2 min da ga ubacimo
.
Note IV N9100 dual

zmiuga
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2010. 13:42

Post od zmiuga »

Pozdrav... moze li mi neko pomoci, imam problem da se registrujem preko telefona na Ovi store... U pitanju je E7. Kad otvorim Ovi store, idem na download npr.neke igrice i nudi mi registraciju - Create Nokia account, nakon toga sve korake mi prihvata (user, password, tel, mail...) i kad na kraju cekiram opciju Agree with terms and privacy policy izbaci mi poruku Unable to complete the operation, please try again... u cemu je stvar, kako da se registrujem...?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

zmiuga, da tako je i mene zezalo pre dve godine kada sam vrsio registraciju ali se nesecam kako sam resio problem ali budi uporan i pronacices gresku a pokusaj registraciju i preko kompa.
Pojavile su se slobodne teme u izdanju intheme c.studio

Slika
KLIK

Slika
KLIK

Slika
KLIK

i najbolja
Slika
KLIK

Zasad su besplatne a dokle ???????????????

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Da li moze nekako da se instalira fajl (tema, program), kad se skine pomocu kompjutera, sa Ovi stora, a zasticena je datoteka? "naziv fajla.sis.dm"

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Mozda je glupo,ali mozda upali.Obrisi deo .dm
.
Note IV N9100 dual

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Nece. Probao sam. :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mezzano, hej o tome smo pricali... Da bi se skinuo taj dio .dm potreban je program ( bem li ga, taj program imam u BL, ali sam zaboravio ime ). Naime, pomocu tog programa otvoris file sa .dm ekstenzijom i on ti na jednoj strani prikaze sve u hexadecimalnom kodu a s druge strane sve pise pomocu slova i brojeva... Zatim sa te druge, desne strane kliknete na pocetak i polako stiscete delete sve dok ne naidjete na slovo Z (z slovo je napisano kao malo slovo) i onda samo idete na file, pa save ass i onda stavis program da se zove "zavodnick.sis" ... morate staviti i " jer inace od toga nista :)
Ah da, sad sam nasao ... program se zove XVI32 :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Hvala zavodnick, ali to mi je komplikovano. Mrzi me da to radim. Ionako nije mnogo bitno. ;)

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Post od toda81 »

Nemoja tako lako da odustajes kad ti je covek objasnio kako to da uradis
.
Note IV N9100 dual

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mezzano, nema problema, samo sam htio da ti pomognem, ali samo mi javi koja je app u pitanju, ja cu da ti prebacim i to je to... Imam negdje i slike jer sam isto nekome na forumu objasnjavao kako to da se radi, ali daj mi mail pa cu da ti posaljem u slikama na jednoj app, tako da ces lako moci na ostalim app :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

toda81 nemam vremena da se zamlacujem sa time. Hvala zavodnicku na pomoci, i tebi za Garmin. :) Ovo sam čisto pitao onako, pošto se logujem na Ovi store preko Mozille, da ne bi trosio internet sa telefona na download, i skinem temu/igricu (konkretno, hteo sam da skinem ove teme sto je deksicom postavio), ali sve su .sis.dm format, pa sam mislio, ako ima neki lak nacin da to zaobidjem. A posto treba da se time bavim duže od pola sata, onda neću, jer mi nije preko potrebno da instaliram i ove teme (već imam 50-ak instaliranih) ;)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Zaboravni zavodnick, pa meni si slao slike i objasnjavao ali smo se i ti i ja dzabe trudili jer i kad sve to odradim takve aplikacije se nisu htele instalirati, jer ih komp skidao u nekom cudnom obliku. Evo i slike.
Slika

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mezzano, pola sata ili pola minute ?! :D
deksicom, hey pa da... Kad ides na ono SAVE ASS... onda fino kliknes u filename sa navodnicima "zavodnick.sis" i problem je rijesen... napravi ti ikonice bas kao sto su tvoje ove plave ikonice, sa ovim kvadraticima ;) Tako bar meni radi ?! Ako zelis mogu da snimim video pa da ti posaljem :) ?
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Ajde zavodnick ja cu skinuti te teme, sa Ovi stora u .sis.dm formatu, a ti mi ih prepakuj u .sis, pa ako uspes, onda ces mi objasniti postupak. :) Posalji mi samo mail na PP.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mezzano, nema problema... Imaces moj mail, ja cu da ti prepakujem, a deksi ce ti poslati slike i uputstvo jer sam to njemu radio :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

zavodnick, ma sve ja znam kako treba da odradim ali je kodmene problem u kompu jer vidis u kom formatu mi skida te DM aplikacije. Na tvojim slikama kod tebe ih je komp skidao u drugacijem obliku. Probao sam i po jednom drugacijem upustvu, deinstalirao sam firefox i sve uradio kako je tamo pisalo i opet isto.
Tvoje upstvo nemam, obrisao sam te poruke pa ih nemogu ni poslati mezzano, .

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

deksicom, nema problema ja cu da napravim ponovo :) Evo sad sam i mezzano napravio programcice i vjerujem da ce se "primiti k`o pelcer" kad vidi koliko je lako da se odradi :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Evo jedne lepe teme, od fantasticnog temera, IND190

Slika


Sketsa_Yellow

E, da, naucio sam da pretvaram .dm fajlove u .sis. Zaista je lako. Sve sto treba je Notepad++.

Hvala zavodnicku na pomoci. :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

mezzano, nema potrebe da dijelimo zahvalnice po netu... ;) Nego, moze i tako, ali ja sam ovako naucio :) Nego, lako je i install Garmina uraditi ;) toda81, fixiraj mu to ;) hahah
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori